Ove godine po prvi put organiziramo molitvenu devetnicu u čast Velike Gospe. Svake večeri od 6. do 14. kolovoza u 21 sat, kao župna obitelj molit ćemo Gospinu krunicu i litanije u našem župnom vrtu. Predmolitelji krunice su djeca i mladi.

Naša molitvena nakana jest za naše obitelji koje se nalaze u tolikim iskušenjima modernog doba. Zla današnjice su ovisnost o drogama, kocki i alkoholu. Koliko je stanje alarmantno najbolje govori veliki broj ovisnika u našem kraju. Zbog te problematike mnogi naši župljani trebaju stručnu pomoć. Razne ovisnosti razaraju kako pojedinca tako i cijelo društvo. Svaka ovisnost rađa kriminal, emapatiju, neodgovornost i obiteljsko nasilje. Uz spomenute ovisnosti, obiteljsko nasilje (fizičko, psihičko i emocionalno), ima svoj duboki korijen: u pohlepi, nerealnoj slici života, neradu i duhu bludnosti koji svojom nečistoćom ruši supružničku i obiteljsku ljubav. O ovoj cijelokupnoj problematici govorio je na jučerašnjoj nedjeljnoj propovijedi naš župnik. Don Josip je naglasio da je upravo ovakvo teško moralno stanje povod ovoj devetnici. Župnik je istakao da ono što mi možemo jest: naše osobno svjedočenje vjere, molitva, bratska ljubav i opomena.