Dolaskom don Josipa u našu župu Potoke, nedjeljne svete Mise slavile su se u župnoj crkvi kao i danas u 9 i 11 sati. Misni termini u ljetnom periodu bi se pomjerali u ranije sate. Tu praksu mijenjanja misnih termina župnik je dokinuo jer nije vidio smisao tog micanja termina. Unatoč vrućine, upravo ljeti je potreban kasniji termin svete Mise, zbog duljih večernjih sijela i spavanja. U to je vrijeme na Misi u 11 sati pjevao zbor mladih, kojeg je organizirao i uvježbavao dotadašnji kapelan don Ivan Turudić. Sviračice su bile Ana Kljajo, Ivana Vasić i Romana Raič. To je doista bio vrijedan zbor.

Pod Misom u devet sati nije bilo zbora, pjevalo se onako pučki. Vrijeme je učinilo svoje, zbog odrastanja, studija, drugih životnih situacija, djevojke iz zbora mladih počele su se pomalo razilaziti i bilo je potrebno učiniti nešto novo. Za Misu u 11 sati utemeljen je veliki župni zbor, kojeg je za početak (3,5 godine) uvježbavala sestra Matea Krešić, mostarska milosrdnica. Na župnikovu zamolbu veliki zbor 2011. godine do danas, preuzima i veoma uspješno vodi sestra Bibijana Ćurlin, sestra iz našeg mjesnog samostana. Gledajući sa stručne strane u povijesti naše župe ovo je zasigurno najkvalitetniji zbor. To je mješoviti višeglasni zbor, sačinjavaju ga i muškarci i žene, zato se zove mješoviti, a višeglasni je zbor jer pjevaju u više glasova, poneke skladbe i četveroglasno. Za našu malu župnu zajednicu to je doista veliki uspjeh. Tražilo se nadalje rješenje misnih pjevača za Misu u 9 sati, odluka je pala na utemeljenje dječjeg zbora. Prve godine po župnikovu dolasku 2007.-2008. dječji zbor je okupljao i vodio don Josip, a sviračica je bila revna Ivana Vasić. Kako župnik ipak nije stručna osoba za zborovoditelja, zamolio je 2008. godine sestru Tereziju Markić, sestru iz našeg mjesnog samostana da preuzme zbor. Sestra se rado odazvala i to je potrajalo sve do ponovnog osnivanja zbora mladih 2016. godine. Za to vrijeme uz redovno pjevanje na nedjeljnoj svetoj Misi u 9 sati, sestra Terezija je s djecom pripremila i više priredbi-nastupa za: Božić, Uskrs, Majčin dan, Krista Kralja, Srce Isusovo… Kako je sestra Terezija lagano zalazila u 85. godinu života, uza svu njezinu dobru volju, trebalo je potražiti neko novo rješenje za pjevanje na misi u 9 sati. Nekako u isto vrijeme javila se želja mladih da osnuju ponovno zbor mladih, u čemu se i uspjelo zahvaljujući prof. Igoru Šariću. Pod njegovim vodstvom zbor živi i djeluje od jeseni 2016. do jeseni 2019. kada ga preuzima Luka Sakić. Ovim nastupom zbora mladih, dječji zbor se pojavljivao pod župnikovim vodstvom samo za prigodna događanja, poput vatrometa, samo za Božić. Kako su u međuvremenu opet stasale neke nove generacije, učinilo nam se početkom ovo godine da bi opet trebalo uvesti redovne probe za dječji zbor. Opet je nastao problem stručnog vodstva. Uvidjevši župnikovu muku, sestra Bibijana se sama ponudila, da će ona dok se ne nađe zborovoditeljica voditi i ovaj zbor. Nakon samo mjesec dana redovnih proba već je vidljiv rad i stručnost sestre Bibijane. Unatoč sestrinih samostanskih obveza i obveza prema velikom zboru, čini nam se, da ona u svom maru već priprema i božićne note, pa za sada, hvala Bogu, više ne tražimo zborovoditeljicu dječjeg zbora! Na probe dolazi oko 40-ero djece. Odlučili smo da pjevaju na Misi u 9 sati, naizmjenično po dogovoru sa zborom mladih. U planu je da poneku nedjelju za sada pjeva dječji zbor, poneku zbor mladih, ipak za sada više zbor mladih nego dječji zbor, djeca će ionako ako Bog da u dogledno vrijeme sasvim preuzeti ovaj termin misnog pjevanja. Eto, tako to ide naizmjenično, konstantno neko rađanje i umiranje oko nas, život se sastoji upravo od rađanja i umiranja, ustajanja i padova, sijanja, žetve i novih početaka. Vidimo kako sve ovo uza svu našu dobru volju nije uvijek lako, kako rekoh vrijeme čini svoje. Smjenjuju se generacije, ali mi se eto još uvijek ne damo umoriti. Valja uvijek iz započimati iz početka! Bogu hvala za sve naše pjevače i voditelje. Pozdravljamo vas s prvog misnog nastupa (7. nedjelja kroz godinu, 23. veljače 2020.) novoutemeljenog dječjeg zbora Potoci. Iako ih je zbog bolesti ovaj put pjevalo samo 24-ero, moramo vam reći da su bili odlični! Donosimo vam za kraj i fotografije iz prošlog vremena s raznih nastupa nekih bivših pjevača dječjeg zbora.