Druge korizmene nedjelje, 8. ožujka 2020. naša župa je hodočastila na pokorničko hodočašće u Gospino svetište Kraljice Mira u Hrasno. Četrdesetak djece sa sestrama Veronikom, Damjanom (ovogodišnjim novozavjetovanim bjelopoljskim časnicama) i župnikom don Josipom. Vrijeme je bilo tipično zimsko, ipak ugodno i bez padalina.

Kao što je i predviđeno u 15 sati započela je pobožnost križnog puta, kojeg je predvodio, uz asistenciju svojih župljanki, don Domagoj Markić, kapelan iz župe Neum. Pjevanje za vrijeme križnog puta, kao i pod svetom Misom, predvodila je sestra Danica Bilić, neumska katehistica, Služavka maloga Isusa. Na ovom pokorničkom slavlju okupio se lijep broj vjernika iz okolnih župa Hutova, Graca, Neuma…. Nakon križnoga puta slijedila je sveta ispovijed i Misa, koju je predvodio don Pero Pavlović, rotimski župnik, sin ove župe. Prije samog polaska na hodočašće djeca su „dobrovoljno“ predala svoje mobitele župniku, kao znak njihove pokore od navezanosti i ovisnosti. Plodovi toga malog i kratkog korizmenog odricanja bili su istog trena vidljivi, uslijedilo je istinsko bratsko druženje kroz: šalu, priču i pjesmu u oba pravca vožnje. Iako je župnik prije samog polaska bio sumnjičav, kako će naši mali hodočasnici prihvatiti ovo jednodnevno hodočašće, na koncu je uslijedilo ugodno iznenađenje s pitanjem „Kad ćemo opet ići?“