U Bijelom Polju tamburica nije nikakva novost. Između dva svjetska rata tadašnji učitelj Esminger uz pomoć župnika don Tadije Božića osnovao je tamburaški sastav. Godinama su Hrvati katolici svirali u Bijelom Polju ovaj prelijepi instrument. Smjenjivala se generacija za generacijom a tamburica je opstala. Prve su se probe održavale u župnoj dvorani. Dolaskom komunizma tamburica preživljava u mjesnim kavanama i državnom domu. Dolaskom don Josipa u župu počeli smo s kupovanjem tamburica i s pripremama za župni tamburaški sastav. S probama se počelo 2008. godine. Tu župnikovu ideju pomogao je naš marljivi i odgovorni župljanin Davor Kožul, bez kojega bi ova ideja ostala samo lijepa želja. Sviraju prigodno u župnoj crkvi, različitim župnim slavljima, kao što je Božić, Uskrs, župni patron. Svake godine prirede i koncert za cijelu župu. Ponkad gostuju po okolnim župama. Imali su nastup i u Austriji. Sastav broji oko dvadest članova.