U središtu župnog titulara naše župe Presvetoga Srca Isusova u Potocima jest sveta Misa na sam blagdan. Kao i već do sada tradicionalna trodnevnica, u kojoj je opet naglasak u nezaobilaznim sveto Misnim slavljima.

To je blagdan Srca zato se i stavlja naglasak najprije na obnovu našeg srca. Po uzoru na Isusovo Srce, koje nas uči da je svaka promjena na bolje u životu pojedinca i cjelokupne zajednice moguća tek promjenom ljudskog srca. Samo ono srce koje  je blago i ponizno, kako molimo u zazivima Presvetomu Srcu Isusovu, kadro je mijenjati svijet. Nasuprot poniznosti stoji oholost, a nasuprot blagosti stoji krutost i strogost, a jedno i drugo ne rađaju uspjehom nego ruševinama oko nas.

Nakon ovog duhovnog blagdanskog ispunjenja svaki naš drugi anganžman ima svoj smisao i ljepotu. Kako i mi, na našim stranama, pomalo sklizimo u međusobnu otuđenost, ovaj blagdanski duhovni dio nastojimo obogatiti i pokojim kulturno-zabavnim događajem. Tako je u ovih posljednjih 13 godina bilo tom prigodom raznih koncerata: poput naših župnih tamburaša, folkloraša kao i poznatijih ekstradnih umjetnika.

Zbog ovogodišnje novonastale covid situacije dosadašnji kulturni događaji zamijenjeni su u dogovoru sa župnikom don Josipom športskim događajem u organizaciji Hrvatske katoličke mladeži Potoka. Njihovim zauzimanjem priređen je malonogometni turnir od 24. do 27. lipnja 2020. god., na kojem je sudjelovalo 8 ekipa:

Brana (Željko Primorac, Patrik Topić, Miro Vukoja, Dalibor Šunjić, Toni Kožulj, Karlo Primorac, Dražan Soldo, Andrija Krezić, Filip G. Primorac, Mario Golemac-Manja),

Livčina (Boris Džidić, Stanko Zovko, Damir Zadro, Damir Sesar, Hrvoje Đopa, Goran Jurić, Andro Paponja, Marko Sesar, Stanko Skender, Antonio Markić, Šćepo Raič, Mario Ivanković),

Bijeli anđeli (Hrvoje Čuljak, Marko Raič, Marko Perić, Marin Golemac, Andro Kožul, Boris Zovko, David Jurić, Petar Zovko, Vinko Milišić, Slaven Golemac),

Štiglići (Mika Perić, Antonio Mikulić, Roko Škobić, Tomo Pandža, Antonio-Noni Soldo, Ivan Leko, Ivan Golemac, Josip Antunović, Stojan Golemac, Daniel Peša),

Kovidići (Slaven Vukoja-Zaja, Josip Aničić, Mario Marić, Jurica Pranjić, Antonio Đopa, Iko Škobić, Ante Vukoja, Luka Sesar, Andrej Zovko, Ivan Golemac),

Neretva (Viktor Mikulić, Hrvoje Kožul, Dragan Golemac, Bato-Stanislav Tomić, Davor Škobić, Toni Raič, Ivo Soldo, Marko Pušić, Mario Mihalj, Robert Paponja),

Potoci (Mladen Jurišić, Josip Sesar, Luka Primorac, Danijel Šunjić, Hrvoje Perić, Patrik Topić, Josip Golemac, Krešo Kožul, Tomislav Čarapina, Goran Josipović, Nikša Primorac, Damir Buconjić),

Stari asevi (Bane Kolobara,  Ivan Kolobarić, Bernard Jurišić, Leo Mikulić, Marko Vidović, Darko Ivanković, Ivan Sesar, Marko Topić, Mario Zovko).

Pitaš me koja je ekipa pobijedila? Odgovaram, sve u svemu pobjednici su svi jer je sve proteklo u prijateljskom i bratskom druženju. Ovakvi događaju su hvale vrijedni, pogotovo, a to smo ovaj put i sami vidjeli, da je to moguće igrati utakmicu bez psovke i svađe.

Za šport lijepo reče veliki V. Frankl: “Čini nam se da je šport preuzeo misiju izlaganja organizma periodičnom stresu te usred blagostanja dovodi čovjeka u situacije umjetne i kratkotrajne nevolje…  Ono što čovjek stvarno treba nije stanje lišeno svake napetosti, nego dapače određena zdrava doza napetosti… I upravo u tom vidim funkciju športa: to je moderna, sekularna askeza“.

                                                                                                                                    Don Josip