Župne oglase možete uzeti u dnu crkve, a imate ih i na oglasnim pločama i na Portalu župe.

 • Sv. Mise kroz tjedan govorit će se do četvrtaka u 18,00 sati, a u petak i subotu započinje Gospin mjesec listopad pa su sv. Mise u 17,00 sati. Slijede misne nakane…
 • Ponedjeljak, (sv. Vinko) 27. rujna, 18,00 sati
  • Djeca za pok. rodit. Damjana i Ljilju Zovko, te Antu Škobića
 • Utorak, 28. rujna, 18,00 sati
  • Štefica Zovko za pok. supruga Slavka
 • Srijeda, (sv. Mihovil) 29. rujna, 18,00 sati
  • Luca Šunjić za pok. supruga Jozu i ostale pokojne
  • U 11,00 sati sv. Misa u Prenj-Dubravama bin.
 • Četvrtak, 30. rujna, 18,00 sati (Završetak Godine Božje Riječi)
  • Anđelka Sesar za pok. supruga Veselka, rodit. Peru, Maru, Vinka i Maru
 • Petak, 1. listopada, (sv. Mala Terezija) 17,00 sati
  • Smiljan Perić za pok. rodit. Peru, Maru, brata Ljubu i ostale pokojne
  • U 7,00 sati sv. Misa u Samostanu bin.
 • Subota, 2. listopada, (Anđeli čuvari) 17,00 sati
  • Ante Raič za pok. rodit. Stojana, Ilku, brata Zvonku i ostale pokojne
 • Nedjelja, 3. listopada
  • 9,00 Branko i Marica Vidović za pok. rodit. Darinku. Matu, Matiju, Matu i brata Zvonku
  • 11,00 Misa za narod naše župe
 • Sv. Mise u sljedeću nedjelju, 3. listopada: u 9,00 i 11,00 sati.
 • Za Crkvu: Marko Mikulić 50 KM., Marko Gadže 100 KM., Dunja i Anita 50 KM., Mara Gotovac pok. Nikole 50 KM., Mate Kordić 50 KM. i Mario i Goran Đurić 50 KM.
 • Za Caritas: Marko Gadže 100 KM., N.N. 20 KM., Mara Gotovac pok. Nikole 20 KM. i Mate Kordić 20 KM.
 • Za Boraču: Marko Gadže 100 Eura
 • Ženidbeni oglas: Sveti sakramenat ženidbe želi primiti: Marko Škobić, sin Ivičin i Ruže r. Raič iz Vojna, naša župa i Blagica Vasilj, kći Jurina i Karoline r. Vego iz Međugorja, župa Međugorje. Ženidbeni oglas danas, a vjenčanje predviđeno u Međugorju, u subotu, 2. listopada ove godine.
 • Župni vjeronauk za učenike Osnovne škole: U sljedeću subotu neka dođu sva djeca Osnovne škole od 1. do 9. razreda na župni vjeronauk u 9,00 sati u župnu crkvu.
 • Sveta ispovijed za sve učenike Osnovne i Srednjih škola te za naše studente bit će u subotu u 9,30 sati: Molim sve učenike Osnovne škole od 5. do 9. razreda, te svu srednjoškolsku mladež, kao i naše studente i ostale mlade, dođite na sv. ispovijed u sljedeću subotu, 2. listopada u našu župnu crkvu u 9,30 sati. To je sv. ispovijed na početku školske, vjeronaučne, akademske i radne godine, da svoj rad započnemo sakramentom sv. ispovijedi i sv. pričesti, kako bismo na kraju pobrali dobre plodove, koji će biti Bogu na slavu a nama na radost. Poslije sv. ispovijedi imat ćemo jedan kratki susret župnika i naših mladih.
 • Kvatre: U prošlom tjednu bile su jesenske kvatre, koje su neki katolički kalendari zabunom i ove i prošle godine stavili tjedan dana prije u ljetni period, dok su biskupijski direktoriji donijeli ispravne termine, koje smo objavili u našim oglasima. Upozorili smo izdavače kalendara da se prilikom tiskanja kalendara glede nekih datuma prije konzultiraju s našim biskupijama, kako ne bi dolazilo do ovakvih nejasnoća, što su i obećali.
 • U srijedu, 29. rujna je sv. Mihovil zaštitnik Trebinjske biskupije, koji se danas slavi u Trebinju u nedjelju pred Miholjdan, a sv. Mihovil je zaštitnik i župe Prenj-Dubrave, najstarije župe u Stolačkom dekanatu, to je i župnikova rodna župa, sv. Misa je tamo u 11,00 sati, poći će i župnik. Sv. Mihovil je zaštitnik i Policije.
 • U petak, 1. listopada je sv. Mala Terezija, a u subotu, 2. listopada su Anđeli čuvari.
 • Od petka, 1. listopada počinje Gospin mjesec listopad: svaku večer u 17,00 sati bit će u našoj crkvi pobožnost Gospi: krunica, litanije i sv. Misa, a četvrtkom klanjanje Presvetom Oltarskom Sakramentu za duhovna zvanja i osobne potrebe. Krunicu predmole zajedno sva djeca Osnovne škole. Potičem sve na ovu pobožnost, posebno djecu i mlade, te naše ministrante, čitače i pjevače. Svaku večer pobožnost i sv. Misa u 17,00 sati. Djecu sam već potaknu na vjeronauku da dolaze na pobožnost Gospi, a molim i vas roditelje napomenite djeci da dolaze a i vi im dajte dobar primjer svojim dolaskom.
 • Pred nama je Gospin mjesec listopad, pa molim žene iz župe koje u svojim dvorištima imaju lijepoga cvijeća da se povežu s našim časnim sestrama koje kite crkvu, kako bi naša župna crkva bila ukrašena lijepo svakog radnog dana i svake nedjelje. Hvala unaprijed!
 • U ovom tjednu je Prvi Petak, ispovijedam pola sata prije sv. Mise i pobožnosti u 16,30 sati.
 • Na blagdan sv. Jeronima, u četvrtak, 30 rujna, u našoj mostarskoj katedrali bit će euharistijskim slavljem zaključena „Godina Božje Riječi“, a i mi ćemo je svečano završiti u našoj crkvi pod sv. Misom u 18,00 sati.
 • U subotu, 25. rujna u 12,00 sati u našoj župnoj crkvi krstio se: Ivan Šarić, Potoci, Bijelo Polje, rođ. u Mostaru, 1. VIII. 2021. treće dijete roditelja Igor Šarić i Vesna r. Radišić, kum je bio Zoran Zovko. Čestitamo!
 • Ako tko ima kakvih obveza u Župnom uredu, neka dođe poslije sv. Mise.
 • Ovih dana umrli su naši župljani: Mihajlo i Nada Đurić, bili nastanjeni u Vitini i Rosa Kordić iz Vrapčića, za pokoj njihovih duša, pomolimo se! Pokoj vječni daruj im Gospodine i svjetlost vječna neka im svijetli. Počivali u miru! Amen!

Sve vas pozdravlja i na sve zaziva Božji blagoslov,

vaš župnik don Rajko Marković