Župne oglase možete uzeti u dnu crkve, a imate ih i na oglasnim pločama i na Portalu župe.

 • Sv. Mise kroz tjedan govorit će se u 17,00 sati, osim ponedjeljka kad je sv. Misa u 7,00 sati ujutro, a nema večernje pobožnosti i u subotu kad u župnoj crkvi neće biti sv. Mise ni pobožnosti, župnik je na terenu. Slijede misne nakane…
  • Ponedjeljak, 25. listopada, 7,00 sati
   Obitelj Grgić za pok. Anicu, 1. godišnjica
   Župnik je na terenu
  • Utorak, 26. listopada, 17,00 sati
   Fabijan Antunović za pok. sina Miroslava, rodit. Stipu, Katu i Antu
  • Srijeda, 27. listopada, 17,00 sati
   Vesna Primorac za pok. supr. Gordana, svekra Dragu, svekrvu Anicu, te Danu i Dragu Hrkaća
  • Četvrtak, 28. listopada, 17,00 sati (klanjanje)
   Stojan Grgić za pok. rodit. Ivana, Anicu i ost. pokojne
  • Petak, 29. listopada, 17,00 sati
   Drago Vukoja za pok. rodit. Ivu, Jelu i sestru Danicu
   U 7,00 sati sv. Misa u časnih sestara
  • Subota, 30. listopada
   Nema danas sv. Mise ni pobožnosti u župnoj crkvi
   Salakovac, sv. Misa u groblju u 14,00 sati
   Katedrala, đakonsko ređenje i Otvaranje Sinodalnog hoda Crkve, sv. Misa u 11,00 sati
  • Nedjelja, 31. listopada
   9,00
   Obitelj Filipović za pok. Tvrtka, Marijana, Štefaniju, Vinka i Ružu
   11,00 Misa za narod naše župe, dolazak stolačke mladeži
 • Sv. Mise u sljedeću nedjelju, 31. listopada: u 9,00 i 11,00 sati.
 • Župni vjeronauk za učenike Osnovne škole: U sljedeću subotu u 9,00 sati vjeronauk za učenike svih razreda od 1. do 9. razreda, jer župnik taj dan ima puno drugih obveza. Vjeronauk je u crkvi, a poslije vjeronauka rad po sekcijama, ministranti, čitači…
 • Listopadska pobožnost Gospi: Nalazimo se u posljednjem tjednu Gospina mjeseca listopada, pa vas molim na bolji odaziv, svaku večer u 17,00 sati Gospina pobožnost i sv. Misa, osim sutra u ponedjeljak i u subotu, kad neće biti sv. Mise ni pobožnosti u župnoj crkvi radi župnikovih obveza na terenu, u četvrtak je klanjanje, a u petak svečano završavamo Gospin mjesec listopad, pa vas sve pozivam u petak na završnicu u 17,00 sati.
 • Danas je Misijska nedjelja, sva lemuzina i prilozi današnjeg dana idu za Misije po čitavom svijetu, a prigodne plakate imate na oglasnim pločama.
 • Javljaju iz Biskupskog Ordinarijata: U subotu, 30. listopada u 11,00 sati naš biskup Petar zaredit će u mostarskoj katedrali pod sv. Misom u 11,00 sati petoricu naših bogoslova za đakone, koje preporučam u vaše molitve, a pod istom sv. Misom biskup će otvoriti Sinodalni hod partikularnih Crkava u Hercegovini, pa se na ovu sv. Misu u 11,00 sati pozivaju svi svećenici, redovnici, redovnice i vjernici.
 • Danas objavljujem kompletan raspored sv. Misa i pohod grobljima o Svim Svetima i Dušnom danu:

  • Svi Sveti, ponedjeljak, 1. studenoga:
   • 9,00 sati Vojno, sv. Misa
   • 11,00 sati Borača, sv. Misa
   • 14,00 sati Vrapčići, sv. Misa
  • Dušni Dan, utorak, 2. studenoga:
   • 9,00 sati Lisičine, sv. Misa
   • 11,00 sati Livač, sv. Misa
   • 14,00 sati Đubrani, sv. Misa
  • Petak, 29. listopada, poslije večernje sv. Mise u 17,00 sati kod Spomenika pred našom župnom crkvom bit će Molitva i odrješenje za sve naše pokojne i poginule iz župe u našoj povijesti, a posebno u Drugom svjetskom i Domovinskom ratu. Ovo posebno naglašavam da se ovih dana na jednom mjestu u župi okupimo, a to je najprikladnije kod Spomenika i da se pomolimo za sve naše pokojne, za mnoge od njih nažalost ne znamo ni za grob ni za kosti, pa možete ponijeti i lampion, svijeću ili cvijeće, pa položiti na Spomenik, a župnik će izmoliti Molitvu o Odrješenje.
  • Subota, 30. listopada u 14,00 sati Salakovac, sv. Misa
  • Srijeda, 3. studenoga u 11,00 sati Donji Jasenjani – Novo groblje, sv. Misa
 • U ove dane sva naša groblja lijepo očistite i uredite da i naši pokojnici osjete naše poštovanje
 • Zamolio bih vas da mi se iz svakoga navedenoga groblja javi ponetko od ukopnika danas ili sutra, koji bi došao po mene autom, kako bismo uzeli sve potrebito za sv. Misu i pošli zajedno na groblje gdje će se slaviti sv. Misa.
 • Stočani u Bijelom Polju: U sljedeću nedjelju mladi Stoca zaželjeli su posjetiti svoga bivšeg župnika i našu bjelopoljsku župu. Oni će doći na sv. Misu u 11,00 sati, pod kojom će pjevati stolački Zbor „Mladi, pa neka na koru bude mjesta za pjevače. U sastavu Pjevačkog zbora „Mladi“ je župni „Folklor“ i Djevojačke skupine „Angelus“ i „Vidoštačka kraljica“, s njima dolaze i članovi Katoličke malo-nogometne lige, a vjerojatno i još Stočana. Poslije sv. Mise zbor „Mladi“ izvest će kratak i prikladan program u crkvi pred Oltarom, a poslije, ako bude lijepo vrijeme, stolački će Folklor pred našom župnom crkvom izvesti jedan splet pjesama i kola Hrvata stolačkoga kraja u civilu. Ovo će biti jedno lijepo druženje dviju župa, a pogotovo mladih i nadam se da ćemo iza ovoga susreta nastaviti obostrano prijateljsko druženje i u budućnosti, pa molim sve one koji žele, a posebno naše bjelopoljske mladiće i djevojke da u nedjelju budu na ovoj sv. Misi u 11,00 sati. Sve ovo neće dugo trajati pa vas molim dođite i nazočite kompletnom programu naših prijatelja. Poslije ćemo naše goste počastiti u našoj župnoj dvorani, pa molim naše domaćice koje žele neka prije sv. Mise donesu u dvoranu kolača i peciva, a župnik će se pobrinuti za ostalo. Hvala unaprijed svima, a našim Stočanima izražavamo srdačnu dobrodošlicu.
 • U subotu na nedjelju je promjena vremena, premiču se satovi jedan sat natrag, pravilo je: uoči zadnje nedjelje u 10. mjesecu, pa kad pođete u subotu spavati premaknite satove 1 sat natrag i ravnajte se po satu za nedjeljne sv. Mise.
 • Ako tko ima kakvih obveza u Župnom uredu, neka dođe poslije sv. Mise.

Sve vas pozdravlja i na sve zaziva Božji blagoslov,

vaš župnik don Rajko Marković