Župne oglase možete uzeti u dnu crkve, a imate ih i na oglasnim pločama i na Portalu župe.

 • Sv. Mise kroz tjedan govorit će se u 17,00 sati. Slijede misne nakane…
  • Ponedjeljak, (sv. Cecilija) 22. studenoga, 17,00 sati
   Obitelj za pok. Stanu i Marka Sesar
  • Utorak, 23. studenoga, 17,00 sati
   Vesna i Zdenko Azinović za sve pok. iz obit. Krezić i Azinović
  • Srijeda, 24. studenoga, 17,00 sati
   Šimun Bošković za pok. supr. Ljubicu, rodit. Stojana i Mandu
   12,00 sati sv. Misa u Emausu za pok subraću svećenike b.
  • Četvrtak, 25. studenoga, 17,00 sati
   Ivan i Mara Pole za pok. rodit. Katu, Danicu, Petra i ost. pokojne
  • Petak, 26. studenoga, 17,00 sati
   Smilja Sesar za pok. supr. Vladu i ost. pok. iz obitelji
   7,00 sati sv. Misa u časnih sestara (Za ++ b.)
  • Subota, 27. studenoga, 17,00 sati
   Obitelj za pok. Zvonku Azinovića
  • Nedjelja, (1. Nedj. Došašća) 28. studenoga
   9,00 Obitelj za pok. Miroslava-Miku Perić
   11,00 Misa za narod naše župe
 • Sv. Mise u sljedeću nedjelju, 28. studenoga: u 9,00 i 11,00 sati.
 • Za Crkvu: Anđelka Radić 50 KM., Jela Pehar 50 KM., Pero Sesar 100 KM., Jure Stjepanović 100 KM., Obit. Žarka Škobića 100 KM., Obit. pok. Jelke Crnjac 100 KM., Ljubo Lovrić 50 KM. i Obit. Slavka Sesara 150 KM.
 • Za Caritas: Jure Stjepanović 20 KM, Ljubo Lovrić 20 KM, Obit. pok.Slavka Sesara 50 KM.
 • Za Boraču: Jure Stjepanović 100 KM., Husein Hamzić 50 KM., Obit. pok. Smiljane Sesar 100 KM. i Ljubo Lovrić 50 KM.
 • Za župni listić: Jela Pehar 10 KM., N.N. 20 KM. i Obit. pok. Slavka Sesara 20 KM.
 • Župni vjeronauk za učenike Osnovne škole: U sljedeću subotu u 9,00 sati vjeronauk za učenike nižih razreda od 1. do 5. razreda i za naše Prvopričesnike 4. razred Osnovne škole, a u 10,00 sati za učenike viših razreda od 6. do 9. razreda, a poslije vjeronauka rad po sekcijama, ministranti, čitači, te priprema i proba programa za božićnu ponoćku.
 • Katolička Malo-nogometna Liga: Jučer u subotu, 20. studenoga u 19,30 sati na sastanku u Župnoj kući osnovali smo Župnu Katoličku Malo-nogometnu ekipu, koja će biti u sastavu naših ostalih župa hercegovačkih biskupija, a pod okriljem KMNL Crkve u Hrvata. Na susret je došlo 15 momaka iz naše župe koji igraju mali nogomet, lijepo smo se dogovorili, družili, prijavili se na ovu veliku športsku priredbu Crkve u Hrvata.
 • Ovih dana umrli su naši župljani: Smiljana Sesar, Jelka Crnjac, Davor Andrić i Slavko Sesar, za pokoj njihovih duša, pomolimo se! Pokoj vječni daruj im Gospodine. I svjetlost vječna neka im svijetli. Počivali u miru. Amen. Duše njihove i duše svih vjernih mrtvih po milosrđu Božjem počivale u miru. Amen!
 • Prijedlog ranih sv. Misa radnim danima u sljedećoj godini: Braćo i sestre, drago mi je da je, uglavnom, prihvaćen prijedlog župnika, koji sam pročitao prošle nedjelje i da imate razumijevanje za naše opće dobro i uvijek ćemo imati razumijevanja jedni prema drugima, kad bude trebalo.
 • Sv. Cecilija: Sutra u ponedjeljak, 22. studenoga je sv. Cecilija zaštitnica crkvenih pjevača, našim pjevačima u župi čestitam. S Velikim zborom obilježit ćemo malo našu zaštitnicu u utorak večer, a naše mlade pjevače koji pjevaju pod sv. Misom u 9,00 sati, pozivam da danas poslije sv. Mise navrate u Župnu kuću na jedno kratko zajedničko čašćenje.
 • Došašće: U sljedeću nedjelju je Prva Nedjelja Došašća-Adventa, počinje bliža priprava za božićno vrijeme. Došašće traje 4 nedjelje. Obilježimo svečano “Advent i Božić u Bijelom Polju”. Neka se odmah na početku Adventa kao i po svim kršćanskim mjestima svijeta tako i u našemu Bijelom Polju osjeti -Božić je na pragu- Dajmo svi svojim kućama i okućnicama svečani izgled, a i naša župna crkva i crkveno dvorište bit će lijepo okićeni. Neka u vašim obiteljima, kao što će biti i našem oltaru u crkvi, počasno mjesto zauzmu 4 adventske svijeće i upalimo svake nedjelje po jednu na čast Kristu koji nam dolazi. S našim mladima iz župe i svim ljudima dobre volje, organiziramo programske 4 adventske subote u Bijelom Polju, o čemu ćete biti na vrijeme obaviješteni, kad se primaknu termini, a u sljedeću subotu, 27. XI. poslije večernje sv. Mise koja je u 17,00 sati, pred našom župnom crkvom organiziramo blagoslov i paljenje prve adventske svijeće. Poslije sv. Mise župnik će izići pred crkvu s ministrantima u liturgijskom ruhu, blagosloviti prvu zapaljenu adventsku svijeću i svečano otvoriti „Advent u Bijelom Polju“. Svi ste pozvani, posebno djeca, ministranti, mladi, pjevači, svi župljani, dobro došli u subotu na sv. Misu u 17,00 sati i na adventski program poslije sv. Mise!
 • Roditeljski sastanak: za naše Prvopričesnike i njihove roditelje bit će u sljedeću nedjelju poslije sv. Mise u 9,00 sati u našoj župnoj crkvi.
 • Primanje sv. Misa: Nadam se da ćemo iz Biskupije uskoro dobiti nove direktorije, pa ćete moći od sljedeće nedjelje naručivati sv. Mise u sljedećoj godini kroz nekoliko prvih mjeseci.
 • Godišnja skupština: dijecezanskih svećenika hercegovačkih biskupija održat će se u srijedu, 24. studenoga s početkom u 10,00 sati u našem „Emausu“.
 • Ako tko ima kakvih obveza u Župnom uredu, neka dođe poslije sv. Mise.

Sve vas pozdravlja i na sve zaziva Božji blagoslov,

vaš župnik don Rajko Marković