Župne oglase možete uzeti u dnu crkve, a imate ih i na oglasnim pločama i na Portalu župe.

 • Sv. Mise kroz tjedan govorit će se u 17,00 sati. Slijede misne nakane…
  • Ponedjeljak, 29. studenoga, 17,00 sati
   • Obitelj za pokojnu Šimu (1. godiš.) i Iliju Leko
  • Utorak, 30. studenoga, 17,00 sati
   • Božo Sesar za pok. suprugu Nadu, kćer Olgu i ost. pokojne
  • Srijeda, 1. prosinca, 17,00 sati
   • Djeca za pok. rodit. Marka, Janju i ost. pok. iz obit. Golemac
  • Četvrtak, 2. prosinca, 17,00 sati
   • Obitelj Kožul za pok. Nevenku, Milu i ost. pokojne
   • 18,00 s.b.: Za žive, poginule i umrle logoraše-28.g.raz.hrv.log. (17,45 pol.vj.ispr.Spom.i mol.)
  • Petak, 3. prosinca, 17,00 sati
   • Obitelj za pok. Dragicu (1. godiš.) i Antu Gakić
   • 7,00 sati sv. Misa u časnih sestara (Za ++ b.)
  • Subota, 4. prosinca, 17,00 sati
   • Obit. za pok. Janju i Andriju Zovko i ostale pokojne
  • Nedjelja, (2. Nedj. Došašća) 5. prosinca
   • 9,00 Obitelj za pok. Antu i Štefu Andrić
   • 11,00 Misa za narod naše župe
 • Sv. Mise u sljedeću nedjelju, 5. prosinca: u 9,00 i 11,00 sati.
 • Za Crkvu: Šimun Bošković 100 KM.
 • Za Caritas: N. N. 10 KM., N. N. 20 KM. i Šimun Bošković 20 KM.
 • Za Boraču: Šimun Bošković 100 KM.
 • Župni vjeronauk za učenike Osnovne škole: U sljedeću subotu u 9,00 sati vjeronauk za učenike nižih razreda od 1. do 5. razreda i za naše Prvopričesnike 4. razred Osnovne škole, a u 10,00 sati za učenike viših razreda od 6. do 9. razreda, a poslije vjeronauka rad po sekcijama, ministranti, čitači, te priprema i proba programa za božićnu ponoćku.
 • Primanje sv. Misa: Od danas možete davati sv. Mise u Župnom uredu za sljedeću godinu.
 • Kalendari 2022.: Od danas možete u Župnom uredu nabaviti kalendare od 12 lista 3 KM. i džepni kalendar 2 KM.
 • U ovom tjednu je Prvi petak, ispovijedam pola sata prije sv. Mise, koja je u 17,00 sati.
 • Zornice će biti u župi i ove godine u 6,00 sati ujutro, u devetnici za Božić, od 16. XII.
 • Sv. Misa za logoraše: U sljedeći četvrtak, 2. prosinca bit će sv. Misa u našoj župnoj crkvi za sve naše žive, poginule i pokojne logoraše, povodom 28. obljetnice razmjene hrvatskih logoraša iz logora Osnovna škola Potoci – Bijelo Polje. Polaganje vijenaca i molitva ispred Spomenika u 17,45 s., sv. Misa u 18,00 s, a poslije prigodno druženje u župnoj dvorani. Plakat i pozivnicu imate na oglasnim pločama, a i ja vas molim, dođite u što većem broju, pomoliti se za pokojne i poginule, a pokazati razumijevanje i uputiti prijateljsku riječ preživjelima.
 • Jednosatno adventsko euharistijsko klanjanje: U subotu, 4. prosinca u 18,00 sati organiziramo u našoj župnoj crkvi jednosatno adventsko euharistijsko klanjanje pred Presvetim za čitavu našu župu. Program večeri: Izlaganje Presvetog Sakramenta na Oltaru uz prigodnu pjesmu, zatim će se ispreplitati duhovni programi kroz osobnu molitvu u tišini, zajedničke pjesme, prigodna čitanja mladih, na kraju litanije Presvetom Srcu Isusovu i blagoslov s Presvetim. Dragi vjernici svi ste pozvani na ovu blagoslovljenu Euharistijsku večer u subotu u 18,00 sati. Generalna proba i dogovor za sve sudjelovatelje u duhovnom programu: naši pjevački zborovi i čitači bit će u subotu u 17,30 sati u crkvi, pola sata prije početka Klanjanja. Odazovimo se svi Isusu na Njegov poziv i djeca i mladi i odrasli! Isus te zove u subotu u 18,00 sati u našu crkvu.
 • Sv. Nikola: Pred nama je blagdan sv. Nikole, biskupa, 6. prosinca, omiljenog sveca djece i mladih, a mi ćemo ga ove godine dočekati i u našoj župi u sljedeću nedjelju, nedjelja pred Nikoljdan, 5. prosinca pod sv. Misom u 9,00 sati. Sv. Nikola donijet će u nedjelje preko 150 darova našoj djeci. U nedjelju je ovakav raspored: sv. Misa redovito u 9,00 sati za svu djecu i ostale koji žele, poslije sv. Mise doček sv. Nikole u crkvi, podjela darova djeci koja dođu u crkvu, mala djeca koje roditelji donesu, predškolska djeca koju roditelji dovedu i sva djeca Osnovne škole od 1. do 9. razreda koja dođu. Poslije podjele darova sva djeca i okupljeni puk sa župnikom i sv. Nikolom izići ćemo na plato pred crkvom gdje ćemo se pozdraviti sa sv. Nikolom, od njega čuti koju riječ, uslikati se i primiti blagoslov, te ispratiti sv. Nikolu na njegovo daljnje putovanje. Darove sv. Nikola dijeli samo poslije sv. Mise u 9,00 sati.
 • Roditeljski sastanak: za naše Prvopričesnike i njihove roditelje bit će danas u nedjelju poslije sv. Mise u 9,00 sati u našoj župnoj crkvi.
 • Ako tko ima kakvih obveza u Župnom uredu, neka dođe poslije sv. Mise.
 • Ovih dana umro je naš župljanin: Mile Pranjić, pokopan u Grabovici, za pokoj njegove duše, pomolimo se! Pokoj vječni daruj mu Gospodine. I svjetlost vječna neka mu svijetli. Počivao u miru. Amen. Duša njegova i duše svih vjernih mrtvih po milosrđu Božjem počivale u miru. Amen!

Sve vas pozdravlja i na sve zaziva Božji blagoslov,

vaš župnik don Rajko Marković