(Najava ispovijedi starih, doček sv. Nikole pod sv. Misom u 9,00 sati)

Župne oglase možete uzeti u dnu crkve, a imate ih i na oglasnim pločama i na Portalu župe.

 • Sv. Mise kroz tjedan govorit će se u 17,00 sati. Slijede misne nakane….
  • Ponedjeljak, (sv. Nikola) 6. prosinca, 17,00 sati
   • Branimir Ramljak za pok. rodit. Ljubicu i Šimuna
   • 7,00 sati sv. Misa u Samostanu (N.N.n.n. b.)
  • Utorak, 7. prosinca, 17,00 sati
   • Djeca za pok. Marka i Štefu Šindik
   • (M. n. 2. g. + str. Pr. 14 s. b.)
  • Srijeda, (Bezgr. Zač.) 8. prosinca, 17,00 sati
   • Obitelj za pok. Ivana, Faniku i Branka Šunjića
   • (N. N. n. n. Svet. Hr. Patr. 11 s. b.)
  • Četvrtak, 9. prosinca, 17,00 sati
   • Obitelj za pok. Petra i Filipa Šunjića
  • Petak, 10. prosinca, 17,00 sati
   • Za + Stanu Škobić 1. godišnjica
   • 7,00 sati sv. Misa u Samostanu (N. N. n. n. b.)
   • (Danas se spominjemo 22. obljet. smrti + Predsj. Tuđmana)
  • Subota, 11. prosinca, 17,00 sati
   • Obitelj Kordić za pok. Blaža i ostale pokojne
   • (18,00 sati „Advent u Bijelom Polju“)
  • Nedjelja, (3. Nedj. Došašća) 12. prosinca
   • 9,00 Marica Zadro za pok. supr. Peru i ost. pokojne (Dolazak sv. Nikole)
   • 11,00 Misa za narod naše župe
 • Sv. Mise u sljedeću nedjelju, 12. prosinca: u 9,00 i 11,00 sati.
 • Za Crkvu: Obitelj Udovičić 50 KM., Jeka Vidović 30 KM., Mara Kožul 50 KM., Stojka Perić 50 KM. i Vinko Perić 50 KM.
 • Za Caritas: Luca Zovko 20 KM., Obitelj Udovičić 20 KM., Zdenko Perić 30 KM., Mara Kožul 20 KM., Vinko Perić 10 KM. i Nada Šunjić 20 KM.
 • Za Boraču: Luca Zovko 100 KM. i Mara Kožul 50 KM.
 • Za župni listić: Luca Zovko 10 KM., Zdravko Zovko 7 KM. i Milka Čarapina 10 KM.
 • Župni vjeronauk za učenike Osnovne škole: U sljedeću subotu u 9,00 sati vjeronauk za učenike nižih razreda od 1. do 5. razreda i za naše Prvopričesnike 4. razred Osnovne škole, a u 10,00 sati za učenike viših razreda od 6. do 9. razreda, a poslije vjeronauka rad po sekcijama, ministranti, čitači, te priprema i proba programa za božićnu ponoćku.
 • Primanje sv. Misa: U Župnom uredu možete davati sv. Mise za sljedeću godinu.
 • Kalendari 2022.: U Župnom uredu možete nabaviti kalendare od 12 lista po 3 KM.
 • Svijeće za Božić: U Župnom uredu možete nabaviti božićne svijeće 1 pakovanje 3 KM.
 • Cnak: Stigla je nova CnaK, pretplatnici možete u dnu crkve uzeti svoje primjerke.
 • Zornice: po običaju u župi započinju u devetnici za Božić, od 16. XII. u 6,00 sati ujutro.
 • Najavljujem na vrijeme: Božićna Ponoćka u Bijelom Polju u ponoća, prigodni program u 11,30 sati navečer, a poslije Ponoćke pučko slavlje uz vatromet i čašicu pića.
 • U ovom tjednu najavljujem Božićnu ispovijed starih u župi:
  Utorak, 7. prosinca: Vojno, Bočine i Đubrani, počinjem u 9,00 sati iz Vojna
  Četvrtak, 9. prosinca: Vrapčići i Potoci, počinjem u 9,00 sati iz Vrapčića
  Petak, 10. prosinca: Gornji Potoci, Humilišani, Livač, Salakovac, počinjem u 9 sati iz G. Potoka
  Ako bude u tijeku kakvih izmjena javit ćemo. Neka se stari skupe na jedno mjesto gdje je to moguće i nemojte da koga preskočim, ako ima tko nanovo, javite mi. Za ispovijed u kući pripremite kao za blagoslov kuća: stol s bijelim stolnjakom, križ, svijeća i blagoslovljena voda, jer sam Isus taj dan po svećeniku posjećuje tvoju kuću. U ovoj situaciji svi ćemo se ponašati odgovorno po uputama nadležnih institucija, pa ako ima koja obitelj koja je u izolaciji, a imaju u kući osobu za ispovijed, neka mi jave pa ću ispovijed u toj kući obaviti naknadno, kad me pozovete. Samo budimo odgovorni i sve će biti dobro.
 • “Advent u Bijelom Polju 2021.“ Naši mladi skupa sa župnikom organiziramo ove godine „Advent u Bijelom Polju“ u župnom dvorištu, u sljedeću subotu, 11. prosinca s početkom u 18,00 sati. Na prijedlog naših mladih, pozvali smo goste iz Mostara i Stoca, a i vi pozovite svoju rodbinu i prijatelje na jedno lijepo adventsko druženje u krugu bjelopoljske župne crkve. Priprema se pozornica i šator uz bogat glazbeno-duhovno-kulturni program, ponuda hrane i pića: grah s kobasicama, fritule, kuhano vino, sokovi i ostala pića… plakate imate na oglasnim pločama i na Portalu župe. Automobili se neće moći parkirati pred župnom kućom radi predviđenog programa. Dobro došli u subotu na adventsko druženje u 18,00 sati, svi ste pozvani, ulaz slobodan!
 • Nedjelja Caritasa: U sljedeću nedjelju je Nedjelja Caritasa. Sva lemuzina i prilozi u sljedeću nedjelju -Nedjelja Caritasa- ide za Caritas, za najpotrebnije, za gladne i nemoćne, za bolesne i osamljene po svijetu, Bog je dao nama da mi možemo darovati drugoga. Ako ste što kod kuće skupljali ili se čega u Adventu odrekli, posebno djeca za gladnu djecu, sve to ponesite u nedjelju i predajte u lemizinu, pa će tvoj novčić nekoga za Božić obradovati.
 • Jednosatno adventsko euharistijsko klanjanje: Sinoć u subotu, 4. prosinca u 18,00 sati bila je vrlo lijepo organizirana „Adventska subota“, Klanjanje pred Presvetim u našoj župnoj crkvi. Bogu hvala! O ovome možete više čitati na našem Župnom portalu.
 • Kvatre: U sljedećem tjednu su zimske kvatre, srijeda, petak i subota, to su dani posta, molitve, pokore i djela ljubavi. Kvatre su 4 puta u godini: proljetne, ljetne, jesenske i zimske, kad nas Crkva poziva na post i pokoru.
 • U srijedu, 8. XII. je Bezgrješno Začeće BDM, nezapovjedan blagdan, sv. Misa redovito u 17,00 sati, a u Hrasnu-Svetištu Kraljice Mira i u Jablanici patron župe, sv. Mise u 11,00 sati.
 • U petak, 10. XII. spominjemo se 22. obljetnice smrti našeg pokojnog Predsjednika dr. Franje Tuđmana, sjetimo ga se taj dan u svojim molitvama i sv. Misama.
 • Pod sv. Misom u 9,00 sati: A sada odmah iza blagoslova i pjesme dolazi nam sv. Nikola uz crkvu, on će nas sve pozdraviti i podijeliti darove. Nikola je dotjerao preko 150 darova. Poslije podjele darova, idemo svi sa sv. Nikolom, ako bude lijepo, na plato pred crkvom. Na platou će se sv. Nikola s nama pozdraviti, blagosloviti, zapjevati i time završavamo. Kod podjele darova, pomoći će u redanju naše učiteljice. A sada blagoslov, pjesma, pa sv. Nikola.
 • Ako tko ima kakvih obveza u Župnom uredu, neka dođe poslije sv. Mise.

Sve vas pozdravlja i na sve zaziva Božji blagoslov,

vaš župnik don Rajko Marković