(Najava sv. ispovijedi po župama, danas je Nedjelja Caritasa, sva lemuzina za Caritas)

Župne oglase možete uzeti u dnu crkve, a imate ih i na oglasnim pločama i na Portalu župe.

 • Sv. Mise kroz tjedan govorit će se do srijede u 17,00 sati, a od četvrtka 16. prosinca počinje devetnica za Božić, pa će sv. Mise – Zornice biti od četvrtka u 6,00 sati ujutro. Slijede misne nakane i darovatelji…
  • Ponedjeljak, (sv. Lucija) 13. prosinca, 17,00 sati
   • Obitelj Crnjac za pok. Antu, Dragicu i ostale pokojne
  • Utorak, 14. prosinca, 17,00 sati
   • Obitelj za pok. Dražena Krezića (1. godiš.), te Marinka i Ljerku
  • Srijeda, 15. prosinca, 17,00 sati
   • Željko Sesar za pok. rodit. Franju i Milicu, te ostale pokojne
   • 18,00 sati b. Djeca za pok. majku Janju (1. godiš.) i ostale pokojne iz obitelji Šunjić
  • Četvrtak, 16. prosinca, 6,00 sati
   • Pero i Ana Mikulić za pok. rodit. Stanka i Vinku, Matu i Anicu, br. Ivana i ost. pok.
   • 17,00 sati b. Obitelj za pok. Antu Rozića (1. godiš.)
  • Petak, 17. prosinca, 6,00 sati
   • Mara Gotovac s obit. za pok. Nikolu, pok. sina Stjepana i ostale pokojne
   • 7,00 sati b. Sv. Misa u Samostanu (N. N. za pok. b.)
  • Subota, 18. prosinca, 6,00 sati
   • Stanko Škobić za pok. rodit. Ivana i Dragicu
  • Nedjelja, (4. Nedj. Došašća) 19. prosinca
   • 9,00 Djeca za pok. rodit. Tanju i Marinka Šunjić
   • 11,00 Misa za narod naše župe
 • Sv. Mise u sljedeću nedjelju, 19. prosinca: u 9,00 i 11,00 sati.
 • Za Crkvu: Stanka Aničić 50 KM., Zdravko Orlović 100 KM., Slavko Pervan 50 KM., Slavko Blage Golemac 50 KM., Davor Vladić 50 KM. i Anica Primorac 50 KM.
 • Za Caritas: Stanka Aničić 50 KIM., Anđelko Sesar 20 KM., Slavko Pervan 20 KM., Slavko Blage Golemac 50 KM., Davor Vladić 20 KM., Matija Kolobara 20 KM., Zdravko Bošnjak 20 KM., Anica Primorac 20 KM. i Ivanka Aničić 30 KM.
 • Za župni listić: Stanka Aničić 10 KM., Anđelko Sesar 10 KM., Zdravko Orlović 10 KM., Slavko Pervan 10 KM., Davor Vladić 10 KM., Matija Kolobara 10 KM., Zdravko Bošnjak 10 KM. i Anica Primorac 10 KM.
 • Za Boraču: Slavko Blage Golemac 50 KM. i Anica Primorac 50 KM.
 • Župni vjeronauk nećemo imati u ovo predbožićno i božićno vrijeme, a onda nastavljamo poslije blagoslova kuća.
 • Božićni blagoslov kuća objavit ću u sljedeću nedjelju, 4. Nedjelju Došašća.
 • Primanje sv. Misa: U Župnom uredu možete davati sv. Mise za sljedeću godinu.
 • Kalendare i svijeće za Božić, možete nabaviti u Župnom uredu.
 • Zornice: po običaju u župi započinju u devetnici za Božić, od 16. XII. u 6,00 sati ujutro.
 • Danas najavljujem Božićnu ispovijed u našoj župi:
  U sljedeću subotu, 18. prosinca ispovijed u našoj župi u 14,00 sati djeca i mladi, a u 15,30 sati odrasli.
  Molim vas odazovite se svi na sv. ispovijed, bit će više svećenika, budući će biti ujutro sv. Misa zornica, poslije sv. ispovijedi neće biti sv. Mise nego samo Služba Riječi i sv. pričest za sve koji se budete u subotu ispovjedili, tako da se isti dan i ispovjedite i pričestite. Ovih dana bit će sv. ispovijed po svim našim župama po Mostaru, pa pronađite prikladan termin za sv. ispovijed i nemojte ostati neispovjeđeni. A ako tko dođe iz svijeta ili je bio spriječen kad je bila ispovijed u župi, stojim vam na raspolaganju. Pripremimo se za sv. ispovijed i dođimo svi, potaknimo jedni druge, pomirimo se s Bogom i sa svojim bližnjim, pa će nam tako i Božić zasjati u svoj svojoj radosti. Stare i nemoćne u župi sam ispovjedio, imamo ih 80, ako je još tko slučajno ostao neispovjeđen javite mi ovih dana.
 • “Advent u Bijelom Polju 2021.“ Sinoć je lijepo organizirana „Adventska večer“ u našoj župi, bilo je lijepo, svi smo zadovoljni, o čemu ćete moći više čitati na našem Župnom portalu.
 • Nedjelja Caritasa: Danas je Nedjelja Caritasa. Sva današnja lemuzina i prilozi idu za Caritas, za najpotrebnije među nama i po čitavom svijetu.
 • Advent u Caritasu: Javlja Ravnateljstvo našega Caritasa u Mostaru: Organizira se Advent u Caritasu postavljajući u dvorištu Caritasovog socijalnog i upravnog centra u Mostaru, Zagrebačka ulica, adventsku kućicu, u kojoj će biti izložene rukotvorine korisnika iz radionica za osobe s invaliditetom. Kupovinom ovih proizvoda pomažemo naš Caritas. Radno vrijeme radnim danima 9 – 15 i 17 – 20 sati, a nedjeljom 7,30 – 13 sati.
 • Ako tko ima kakvih obveza u Župnom uredu, neka dođe poslije sv. Mise.

Sve vas pozdravlja i na sve zaziva Božji blagoslov,

vaš župnik don Rajko Marković