U 4. Nedjelju Došašća najavljujem kompletan Božićni blagoslov kuća – Potoci 2021./22., kako slijedi:

 • Ponedjeljak, 27. prosinca ( Ivanjdan ) u 8,00 s. početak
  • Vojno (od kuće Lidija Čarapina do kuće Marinko Čuljak)
 • Utorak, 28. prosinca u 8,00 s. početak
  • Vojno (od kuće Branimir Ramljak do kuće Vlado Lovrić)
 • Srijeda, 29. prosinca u 8,00 s. početak
  • Potoci Polje (od kuće Slaven Vukoja do kuće Mario Golemac)
 • Četvrtak, 30. prosinca u 8,00 s. početak
  • Potoci Polje (od kuće Pero Sesar do kuće Zdravko Bošnjak)
 • Petak, 31. prosinca u 8,00 s. početak
  • Potoci magistrala i Livodine (od kuće Mara Zovko do kuće obitelj pok. Ljube Krezića magaistrala)
 • Nedjelja, 2. siječnja u 13,00 s. početak
  • Đubrani, Bučići, pa Vrapčići (od kuće Stojan Tomić Ciglana pa do kraja)
 • Ponedjeljak, 3. siječnja u 8,00 s. početak
  • Livač i Kuti, Livač (od Davora Kožula do Srećka Andrića, Kuti (od Ante Bilušića do Jure Kordića).
 • Utorak, 4. siječnja u 8,00 s. početak
  • Gornji Potoci (od Veselina do Zvonke Perića). Humilišani (od Brajkovića do Crnjca). Prigrađani Salakovac (Milica Božić).
 • Srijeda, 5. siječnja u 8,00 s. početak
  • Krivina – Vojna cesta (od Ilije Pehara do Mije Bevande).
 • Četvrtak, 6. siječnja ( Bogojavljenje ) u 13,00 s. početak
  • Bočine (od Mihalja do Igora Šarića), Župna kuća i time završavam.

Za blagoslov pripremite: Stol s bijelim stolnjakom, na stolu križ, upaljena svijeća i blagoslovljena voda i ovako uvijek pripremite kad imate bolesnika ili staru osobu za ispovijed u kući, zatim sva obitelj na okupu, ako je moguće, jer ovo je ustvari blagoslov obitelji. Usput popisujem članove obitelji radi brojnog stanja u župi, a vi recite samo one koji žive u vašim obiteljima, a oni koji su svoje obitelji zasnovali u svijetu neka se jave tamošnjim župnim uredima, a neoženjene i neudate sinove i kćeri po svijetu pišete sa sobom, ukoliko se nigdje tamo nisu prijavili. Oni koji u svoje kuće dolaze ponekad ili vikendom, neka budu za blagoslov u svojim kućama. Pomozite da koga ne preskočim, a ako se i to dogodi, odmah mi javite, sa mnom idu ljudi koji poznaju i mjesta i obitelji, ali budući sam i ja novi, imat ćemo razumijevanja jedni prema drugima. Popis sam preuzeo od don Josipa i s njime sam se pomalo dogovarao oko rasporeda. Oni koji zbog opravdanih razloga ne mogu biti za vrijeme blagoslova kod kuće, neka kod susjeda ili rodbine ostave ključ ili kakvu poruku, jer se ne bih ponovo vraćao blagoslivljati one kojih nije bilo uz blagoslov, osim baš ako je opravdan razlog. Ako je koja obitelj ili osoba u izolaciji, neka mi jave, pa ću njih blagosloviti kad me pozovu. Uz blagoslov dijelim jednolisne kalendare i naljepnice za na vrata kuće. Ako koja obitelj želi iz opravdanih razloga, može stol za blagoslov staviti pred vrata kuće da ne ulazimo unutra. Ovaj će raspored stajati na oglasnim pločama, župnom portalu, a imate ga i u dnu crkve pa ga možete uzeti. Ako tijekom blagoslova ispadne što nepredviđeno imat ćemo svi razumijevanja. Hvala!

Vaš župnik: Don Rajko Marković