Župne oglase možete uzeti u dnu crkve, a imate ih i na oglasnoj ploči i na Portalu župe.

 • Sv. Mise kroz tjedan govorit će se u 7,00 sati ujutro, osim srijede na Svijećnicu sv. Misa u 17,00 sati. Slijede misne nakane i darovatelji…
  • Ponedjeljak, 31. siječnja, 7,00 sati
   • Ljubica Cigić za + muža Milu i ostale ++
   • 7,30 sati sv. Misa zadušnica za + Božu Sesara
  • Utorak, 1. veljače, 7,00 sati
   • Jeka Vidović za + supr. Vencela, Marka, Stanu i Maru i ost. ++
  • Srijeda, 2. veljače, Svijećnica, 17,00 sati
   • Zdravko Zovko za ++ rodit. Stojana, Stanu, Ivana, Maru i Darija
  • Četvrtak, 3. veljače, sv. Blaž, 7,00 sati
   • Obitelj Leko za ++ Marka, Šimu, Janju, Ivana, Zoru, Tadiju, Vjekoslava, Maricu i ost. ++
  • Petak, 4. veljače, 7,00 sati
   • Ljubica Azinović za + muža Pavu i ost. ++
   • 6,30 sati sv. Misa u Samostanu
  • Subota, 5. veljače, 7,00 sati
   • Finka Kožulj za + supr. Mirka, rodit. Ljubu i Šimu, Jozu i Ružu
  • Nedjelja, 6. veljače
   • 9,00 Obitelj Udovičić za ++ Marinka i ost. ++
   • 11,00 Misa za narod naše župe
 • Sv. Mise u sljedeću nedjelju, 6. veljače: u 9,00 i 11,00 sati.
 • Za Crkvu u KM.: Karlo Pandža 50, N.N. 50, Anka Kraljević 50, Slavko Rakić 70, Nikola Marić 100, Zoran Zovko 100, Dragan Šotra 50, Mario Ivanković 50, Obitelj Škobić 100, Antonio Sesar 100 i Irena Sesar 100.
 • Za Caritas u KM.: Slavko Rakić 20, Zoran Zovko 20, Obitelj Škobić 20 i Ruža Sesar 20.
 • Za župni listić u KM.: Karlo Pandža 10, Slavko Rakić 10, N.N. 10, Zoran Zovko 10, Dragan Šotra 10, Mario Ivanković 10 i Ruža Sesar 10.
 • Za Boraču u KM.: Mario Ivanković 50.
 • Župni vjeronauk: u subotu, u 9,00 sati niži razredi i Prvopričesnici, onda u 9,30 sati ostaju samo Prvopričesnici, neka ponesu liste iz kojih uče pitanja, a u 10,00 sati viši razredi. Roditelji učite s Prvopričesnicima gradivo, ispitujte ih pitanja, molitve i pouke, kako bi se mogli dobro pripremiti za Prvu svetu Pričest.
 • U srijedu, 2. veljače je Svijećnica-Kandelora, Prikazanje Isusovo u Hramu. Sv. Misa i blagoslov svijeća bit će navečer u 17,00 sati. Kod Gospina kipa u crkvi, desno od oltara, moći ćete nabaviti svijeće 3 u kompletu po cijeni od 3 KM., a možete ih i rastaviti, a po jednu ćete na blagoslovu upaliti, a ostale svijeće na blagoslov možete donijeti od kuće i tada ćemo blagosloviti i crkvene svijeće. Stavite oko svijeća zaštitu da ne pokapaju po klupama.
 • U četvrtak, 3. veljače je sv. Blaž-Vlaho, zaštitnik grla, sv. Misa bit će u 7,00 sati ujutro, a svečana sv. Misa-Uočnica bit će na Svijećnicu u srijedu u 17,00 sati i tada će biti uz blagoslov svijeća i uobičajeno pojedinačno „grličanje“, blagoslov grla, na kraju sv. Mise uz predviđen tekst koji nad tobom uz blagoslovljene svijeće izgovara svećenik: Po zagovoru sv. Blaža, biskupa i mučenika, od bolesti grla i svakog drugog zla, oslobodio te Svemogući Bog Otac i Sin i Duh Sveti. Ti se prekrižiš i odgovoriš. Amen! Pod sv. Misom pjeva Veliki zbor, a ministranti doći na vrijeme i obući se za sv. Misu. Dakle, u srijedu na Svijećnicu i ujedno Uočnicu sv. Blaža, sv. Misa, blagoslov svijeća i „grličanje“ u 17,00 sati.
 • U petak je Prvi petak, ispovijedam prije sv. Mise.
 • Tečajevi priprave za kršćanski brak, održat će se u Mostaru ove 2022. godine
  • u Katedrali:
   • 4., 5. i 6. ožujka;
   • 6., 7. i 8. svibnja;
   • 2., 3. i 4. rujna;
   • 4., 5. i 6. studenoga, a
  • u crkvi sv. Petra i Pavla:
   • 7.-11. II.;
   • 9.-13. V.
   • 5.-9. IX.;
   • 7.-11. XI.
  • Predavanja započinju u 19,00 sati. Zaručnici javljajte se na Tečaj, koji je obvezatan za sve koji se žele crkveno vjenčati, a koji ćete se vjenčati u našoj župi u Bijelom Polju, prijavite u Župnom uredu, ako već niste, datum vašega crkvenog vjenčanja, a mjesec dana prije javit ćete se župniku za zaruke u Župnom uredu.
 • Jučerašnje krštenje u 11,00 sati: Emily Radić, Mostar, rođ. u Mostaru 4. X. 2021. prvo dijete rodit. Darko Radić i Ana r. Klišanin, kuma: Anita Budimir. Čestitamo!
 • Ako tko ima kakvih obveza u Župnom uredu, neka dođe poslije sv. Mise.
 • Ovih dana umro je naš župljanin: Božo Sesar, za pokoj njegove duše, pomolimo se…. Pokoj vječni daruj mu Gospodine…

Sve vas pozdravlja i na sve zaziva Božji blagoslov,

vaš župnik don Rajko Marković