Župne oglase možete uzeti u dnu crkve, a imate ih i na oglasnoj ploči i na Portalu župe.

 • Sv. Mise kroz tjedan govorit će se u 7,00 sati ujutro, osim na Čistu Srijedu-Pepelnicu i u Petak-Križni put u 17,00 sati. Slijede misne nakane i darovatelji…
  • Ponedjeljak, 28. veljače, 7,00 sati
   • Mira i Slavko Krezić na svoju nakanu
  • Utorak, 1. ožujka, 7,00 sati
   • Anica Mikulić za + supr. Zdenka i ost. ++ iz obit.
  • Srijeda, 2. ožujka – Čista Srijeda-Pepelnica, 17,00 sati
   • Sofija Golemac za + supr. Marka, svekra Stanka i sv. Stanu
   • 10,00 sati sv. Misa Mostar-katedrala
  • Četvrtak, 3. ožujka, 7,00 sati
   • Supruga Dragica za + supr. Zorana i ost. ++ iz obit.
  • Petak, 4. ožujka – Križni put, 17,00 sati
   • Slavko Pervan za + supr. Lucu, kćer Mariju i ++ rodit. Peru i Maru
   • 7,00 sati sv. Misa u Samostanu
  • Subota, 5. ožujka, 7,00 sati
   • Davor Radić za ++ Ivu i Mihu, Neđu i Anku Gakić i ost. ++
  • Nedjelja, 6. ožujka, 1. Korizmena, čista
   • 9,00 Ante i Luca Jurić za ++ rodit. Matu, Ružu, Iliju i Ivu
   • 11,00 Misa za narod naše župe
 • Sv. Mise u sljedeću nedjelju, na 1. Korizmenu, 6. ožujka: u 9,00 i 11,00 sati.
 • Za Crkvu u KM.: Slavko i Mira Krezić 100 i Ljubica Ivanković 50.
 • Za Caritas u KM.: Obitelj + Mirka Vračevića 20.
 • Za župni listić u KM.: Ljubica Ivanković 10 i Velimir Kožulj 20.
 • Jedna obavijest: U sljedeću nedjelju na 1. Korizmenu, imat ćemo našega biskupa Petra u gostima, na sv. Misi u 11,00 s., koju će i predvoditi. Naime, želja mi da u ovu korizmu uđemo duhovno obnovljeni i srcem pripravljeni svi, a posebno naši bračni parovi. Djecu i mlade pripravljamo na župnim i školskim vjeronaucima, a u nedjelju bih želio pripraviti bračne parove, pa će nam biskup predslaviti sv. Misu u 11,00 sati i uputiti svima nazočnima pastirsku riječ, a onda odmah poslije sv. Mise i završnog blagoslova, biskup će u crkvi održati prigodno predavanje samo za bračne parove. Bit će sv. Misa i u 9,00 sati, ali neka na ovu Misu u 9,00 s. dođu samo oni koji ne mogu nikako doći na pučku u 11,00 sati, jer nam je biskup u 11,00 sati. Ja se nadam da će ovo biti lijep susret, pa neka u nedjelju, uz ostali puk Božji, dođu i svi bračni parovi iz župe, nije važno koliko ste godina u braku: jednu, deset, dvadeset, pedeset, najprije dođite na sv. Misu u 11,00 s., a onda poslije sv.Mise biskup će održati upravo za vas predavanje ovdje u crkvi, a poslije predavanja navratit ćemo svi malo u našu župnu dvoranu s našim biskupom na zajedničko druženje, prigodno čašćenje i ugodan razgovor. Dakle pozivam vas sve, čitavu župu, dođite na sv. Misu u nedjelju u 11,00 s., a poslije sv. Mise predavanje za bračne parove, sjest ćete u klupe poslije Mise sve dvoje po dvoje, da se vidi da ste bračni parovi…ali mogu ostati na predavanju i oni koji žele poslušati biskupa, a nemaju bračnog para, a ostali su poslije Mise slobodni. Pod Misom pjeva Veliki zbor, a ministranti obučeni u sakristiji u 10,30 sati. Molim žene iz župe da u nedjelju donesu peciva u dvoranu prije sv. Mise, kao što ste i do sada običavale: pite, uštipke, krofne, kiflice, kolače…. popunite dobro stolove, da se malo poslije Mise zajednički počastimo, a župnik će pripremiti pića. Poslije kratkog druženja u dvorani, vi na obiteljski ručak, a župnik će ugostiti biskupa u župnoj kući. Držim da će ovo biti fino.
 • U srijedu, 2. ožujka je Čista Srijeda–Pepelnica – početak Korizme: taj dan je strogi post i nemrs, jesti dva puta po malo i jednom do sitosti posnu hranu, taj dan je i blagoslov pepela i pepeljanje, a pepeo je od maslinovih grančica koje su blagoslovljene na Cvjetnicu. Stavljamo večernju sv. Misu u 17,00 sati i pod tom Misom bit će uobičajeno pepeljanje. Sve vas pozivam u srijedu na Pepelnicu na sv. Misu u 17,00 s. Pod sv. Misom pjeva Veliki zbor, a ministranti neka dođu u 16,30 s. u sakristiju pripremiti se za ministriranje. Ako bi se tko na početku Korizme želio ispovijediti, sat vremena prije sv. Mise u srijedu u 16,00 s. bit ću na raspolaganju za ispovijed. U srijedu smo mi svećenici na zajedničkom pokorničkom danu s biskupom u Katedrali u Mostaru.
 • U petak, 4. ožujka i svakog petka u Korizmi bit će Križni put sa sv. Misom u crkvi u 17,00 s., Pozivam vas sve, posebno djecu i mlade, i vas starije, na Križni put u petak, dođimo u što većem broju i počastimo Križ Isusov! Pjeva Veliki zbor, a ministranti neka dođu pola sata prije u sakristiju pripremiti se za procesiju u Križnom putu.
 • Uđimo u ovu Korizmu s plemenitim odlukama, postom, molitvom, pokorom, odricanjem, djelima ljubavi i milosrđa, znadimo se nečega i odreći u Korizmi, pomozimo bližnjemu u nevolji, dolazimo na Križni put i sv. Mise, tako će nam kršćanski život biti kvalitetniji, Korizma sadržajnija, a na kraju Uskrs draži i radosniji.
 • Pokornička hodočašća u Hrasno: I ove Korizme organiziraju se Pokornička hodočašća u Svetište Kraljice Mira u Hrasno, župa Trebinjske biskupije i ostalih koji žele, sljedećih 5 nedjelja od 15,00 do 17,30 s., pa tko želi može poći. Program u Svetištu u 15,00 s. Križni put uz Gospinu Gradinu, zatim prigoda za sv. ispovijed, pa sv. Misa. Ako bude interesa iz župe, možemo poći i mi organizirano autobusom ili malim autima jedne nedjelje poslijepodne.
 • Današnje krštenje u 11,00 sati: Kata Kožul, Livač, rođ. u Mostaru, 3. I. 2022., prvo dijete rodit. Darko Kožul i Maja r. Ćorić, kuma: Kristina Džeko. Čestitamo!
 • Zamoljeni obavještavamo: Hrvatska udruga logoraša Domovinskog rata HNŽ poziva vas na obilježavanje 28. obljetnice raspuštanja logora „Muzej“ u Jablanici, u utorak, 1. ožujka, u 10,30 s. Svečano polaganje vijenaca „Muzej“, a u 11,00 s. sv. Misa u župnoj crkvi u Jablanici. Prijevoz osiguran, autobus polazi s Trga hrvatskih velikana u Mostaru u 9,30 s., a u Bijelom Polju kod Namexa je u 9,45. sati.
 • Župni vjeronauk: u subotu, u 9,00 sati niži razredi i Prvopričesnici, onda u 9,30 sati ostaju samo Prvopričesnici, neka ponesu liste iz kojih uče pitanja, a u 10,00 sati viši razredi. Roditelji učite s Prvopričesnicima gradivo, ispitujte ih pitanja, molitve i pouke, kako bi se mogli dobro pripremiti za Prvu svetu Pričest.
 • Danas naši momci iz župe, u sastavu Katoličke malonogometne međužupne lige (KMNL) hercegovačkih biskupija igraju u Čapljini prvi put i to dvije utakmice, sa župama Sutina i Cim-Ilići, ide i župnik. Polazak malim autima danas ispred Župne kuće u 13,00 sati. Našim momcima želimo uspjeh i Božji blagoslov. Bit će to lijepi susreti naših mladića!
 • Ako tko ima kakvih obveza u Župnom uredu, neka dođe poslije sv. Mise.

Sve vas pozdravlja i na sve zaziva Božji blagoslov,

vaš župnik don Rajko Marković