I ove godine započeli smo dostojno Korizmu u Bijelom Polju s uobičajenim Križnim putom u našoj župnoj crkvi. Prvoga petka u Korizmi, 4. ožujka 2022., a tako i svakoga petka ubuduće, u 17,00 sati vjerni puk bjelopoljske župe, sa svojim župnikom don Rajkom, redovito će obavljati pobožnost Križnog puta sa sv. Misom.

Vjernici su se ovoga petka odazvali u vrlo velikom broju: djeca, mladi, pjevači, ministranti, odrasli, pa je tako lijepo bilo doživjeti kako svijet pobožno, predvođen župnikom i ministrantima, u molitvi i pjesmi, sudjeluje od postaje do postaje u križnom putu. Pjevači su intonirali, a čitav puk, između postaja, prihvaćao poznatu pučku pjesmu „Rascviljena Majka staše“.

Kruna svega na kraju bila je sv. Misa, pod kojom su ministranti posluživali, mladi čitali, pjevači predvodili liturgijsko pjevanje uz sudjelovanje svega puka Božjega. Pod sv. Misom dosta se svijeta i pričestilo, pa je tako bjelopoljski puk pobožno i dostojno ušao u ovu Korizmu. Bogu hvala!