Župne oglase možete uzeti u dnu crkve, a imate ih i na oglasnoj ploči i na Portalu župe.

 • Sv. Mise kroz tjedan govorit će se u 7,00 sati ujutro, osim petka – Križni put i subota – sv. Josip u 17,00 sati. Slijede misne nakane i darovatelji…
  • Ponedjeljak, 14. ožujka, 7,00 sati
   • Mara Jurić za + supr. Antu, rodit. Miju, Maru, Peru, Ivu, Dragicu, Ružu i Ivu
  • Utorak, 15. ožujka, 7,00 sati
   • Dane Zadro s djecom za + supr. Ilku
  • Srijeda, 16. ožujka, 7,00 sati
   • Jozika Ivanković za + muža Mirka, Matiju i Matu
  • Četvrtak, 17. ožujka, 7,00 sati
   • Djeca za ++ rodit. Jozu i Anku-Bebu Vukoja
  • Petak, 18. ožujka – Križni put, 17,00 sati
   • Supruga i djeca za + Nikolu Bracića
   • 7,00 sati sv. Misa u Samostanu
  • Subota, 19. ožujka, sv. Josip, 17,00 sati
   • Za + Ankicu Orlović, 1. godiš.
   • 18,00 sati sv. Misa u Katedrali
  • Nedjelja, 20. ožujka, 3. Korizmena – Bezimena
   • 9,00 Obitelj za ++ rodit. Ivana i Ljubicu Kraljević i Anđelka i Ljubicu Jukić i Smiljana
   • 11,00 Misa za narod naše župe
 • Sv. Mise u sljedeću nedjelju, na 3. Korizmenu, 20. ožujka: u 9,00 i 11,00 sati.
 • Za Crkvu u KM.: Mladen Mandić 100, Mara Azinović 50, Branko Vidović 50, Ivica Jukić 100, Mijo Jurić 60 i Zdenko Azinović 50.
 • Za Caritas u KM.: Branko Vidović 20, Mijo Jurić 50 i Ivan Raič 20.
 • Za župni listić u KM.: Branko Vidović 10, Ivica Jukić 10, Mijo Jurić 10 i Ivan Raič 10.
 • U petak, 18. ožujka i svakog petka u Korizmi bit će Križni put sa sv. Misom u crkvi u 17,00 s. Pozivam vas sve svakog petka u Korizmi na Križni put, ministranti neka dođu pola sata prije u sakristiju.
 • Župni vjeronauk: budući je u subotu sv. Josip, kad ćemo mi svećenici poći po nekim našim župama, pa će vjeronauk u subotu biti samo za Prvopričesnike u 9,00 sati, pa neka Prvopričesnici za subotu uzmu još jednu novu lekciju iz lista za naučiti: Pet stvari za sv. ispovijed i neka ponove sve ostalo gradivo, kako redovito i činimo.
 • Jedna napomena: Caritas iz Mostara i ove godine organizira Korizmenu akciju pod motom: „Zrno ljubavi“ za osobe s posebnim potrebama, a to su najčešće djeca i mladi, preuzeli smo kutijice za prikupljanje priloga u Korizmi, evo ih kod Gospina kipa, pa neka ih djeca poslije sv. Misa danas uzmu, a oni će ih vratiti u 5. Nedjelju Korizme, a možete svoje korizmene priloge skupljati i u privatnim kasicama ili kovertama kod kuće, a i vi ostali možete svoje priloge donijeti osobno u 5. Nedjelju Korizme i predati ih na izlazu iz crkve na kraju sv. Misa našim ministrantima, a mi ćemo ih predati Caritasu. To će biti naš korizmeni dar za potrebne, ako smo se čega u korizmi odrekli, pa uime toga možemo dati svoj prilog za najpotrebnije.
 • Danas naši momci, u sastavu Katoličke malonogometne lige, igraju u Klepcima 2 utakmice, sa župama Prenj i Neum i to su posljednje utakmice u ovom ciklusu. Polazak autima danas ispred Župne kuće u 15,45 s., ide i župnik. Našim momcima želimo uspjeh i Božji blagoslov.
 • Sinodalni hod Crkve na biskupijskoj razini: Braćo i sestre Katolička Crkva živi u ovom vremenu koje joj je Gospodin podario. Želi se ispravno nositi sa svim izazovima današnjeg svijeta i odgovoriti na brojna pitanja, a želi i osjetiti bilo svoga puka. Mi smo svećenici ovih dana održali dekanatske sastanke na ovu temu, a o ovome će biti govora i po našim crkvama i u poslanicama naših biskupa. Naša je biskupija ponudila opći upitnik na biskupijskoj mrežnoj stranici: https://biskupija-mostar.ba/sinoda/upitnik/. Upitnik se može ispuniti online anonimno i vratiti na naznačenu adresu, tako bismo imali cjelovitiju sliku vjerskog života u našim biskupijama. Kad se sve ovo prikupi iz čitavoga svijeta, na temelju upitnika i naših odgovora, organizirat će se Sinoda u Rimu pod predsjedanjem sv. Oca 2023. Rezultati Sinode i odgovori s najviše crkvene instance bit će objavljeni naknadno i prezentirani svemu puku Božjemu.
 • Nedjelja solidarnosti: sljedeća nedjelja, Treća korizmena nedjelja, proglašena je od naših biskupa Nedjeljom solidarnosti, pa će sva lemuzina u nedjelju ići za najpotrebnije župe u BiH, a ima župa koje su poslije Domovinskog rata ostale puste sa svega nekoliko vjernika, treba im naša pomoć, ponesimo u nedjelju svoj prilog za najpotrebnije među nama. *U subotu, 19. ožujka je sv. Josip, zaručnik BDM, nezapovijedan blagdan, sv. Misa u našoj crkvi u 17,00 s., sv. Josip je zaštitnik MO-DU biskupije, svečana sv. Misa u katedrali u 18,00 s., koju predvodi Mons. Paul Richard Gallagher, tajnik za odnose s državama u Državnom tajništvu Svete Stolice, preporučam svima koji možete, pođite na ovu sv. Misu, ide i župnik.
 • Osnivanje župnog Folklora: Otkako sam došao u župu, mladi me pomalo potiču, a i neki stariji, da ponovno osnujemo Folklor za naše mlade, da se mogu družiti, sastajati, putovati, nastupati, svoje hrvatsko narodno blago učiti, vrednovati, voljeti i drugima predstavljati. Zbog toga sam posljednjih mjeseci razgovarao s bivšim folklorašima, koji su nekad nastupali i u Stocu i Stočani na poziv dolazili u Bijelo Polje, a razgovarao sam i s nekima iz župe koji su mi pokazali neke domaće pjesme i igre i kad sam vidio veliku volju kod nekih mladih, odlučio sam se na osnivanje Društva. Stoga, zakazujem prvu probu u sljedeći petak u 20,30 s. u našoj župnoj dvorani i to isključivo za mladiće i djevojke od prvoga srednje, pa nadalje dok se osjećaju mladima i neka ovo zasada bude ekskluzivno samo za mlade. Folklor će biti župni, vodit će ga župnik, robu koju budemo nabavljali i šili bit će župna, a mladi će je uzimati na čuvanje sa zaduženjem. Potporu ovom našem projektu tražiti ćemo od donatora iz župe i iz svijeta, a neka naši mladi, skupa sa svima ostalima zainteresiranima, budu nositelji i organizatori kulturnog i duhovnog života u našoj župi, jer na njima svijet ostaje. Dakle, Folklor će uz čitače, pjevače, svirače i nogometaše dopuniti i obogatiti veliku grupu naših mladih, koji već aktivno sudjeluju u pastoralnom životu župe. Vjerujem u uspjeh ovog našeg projekta i da ćemo na naše mlade biti ponosni, pa ih sve još jednom pozivam da dođu u petak u 20,30 sati.
 • Ako tko ima kakvih obveza u Župnom uredu, neka dođe poslije sv. Mise.

Sve vas pozdravlja i na sve zaziva Božji blagoslov,

vaš župnik don Rajko Marković