Župne oglase možete uzeti u dnu crkve, a imate ih i na oglasnoj ploči i na Portalu župe.

 • Sv. Mise kroz tjedan govorit će se u 7,00 sati ujutro, osim ponedjeljka, srijede i petka u 18,00 sati. Slijede misne nakane i darovatelji…
  • Ponedjeljak, 4. ožujka, 18,00 sati
   • Obitelj za + Berislava Perića, 1. godišnjica
  • Utorak, 5. ožujka, 7,00 sati
   • Iva Lovrić za ++ rodit. Andriju i Maru, svekra, svekrvu, braću i sestre
  • Srijeda, 6. travnja, 18,00 sati
   • Supruga Kata s djecom za + Stanka Golemca, 1. godišnjica
  • Četvrtak, 7. travnja, 7,00 sati
   • Obitelj za pokojnog Vinka Kolobaru, 1. godišnjica i za sve ostale ++
  • Petak, 8. travnja – Križni put, 18,00 sati
   • Djeca za + Delfu Zlatić, 1. godišnjica i + o. Iliju
   • 7,00 sati sv. Misa u Samostanu
  • Subota, 9. travnja, 7,00 sati
   • Djeca za + Maru Šilić, 1. godišnjica
   • Uskrsna ispovijed u našoj župi: u 14,00 sati djeca i mladi, u 15,30 sati odrasli
  • Cvjetnica, 10. travnja
   • 11,00 Misa za narod naše župe
 • Sv. Misa u sljedeću nedjelju, na Cvjetnicu, 10. travnja samo jedna u 11,00 sati.
 • Za Crkvu u KM.: Mate Jurić 50, Obitelj Škobić 100 i N.N. 100.
 • Za Caritas u KM.: Ines Galić 10, Mara Kožul 20 i Janja Škobić 30
 • Za župni listić u KM.: Ines Galić 10 i Mara Kožul 10.
 • U petak, 8. travnja bit će Križni put sa sv. Misom u crkvi u 18,00 s.
 • Župni vjeronauk: u subotu vjeronauk i probe samo za Prvopričesnike u 9,00 s., a za ostalu školsku djecu sada nećemo imati župni vjeronauk, nastavljamo poslije uskrsnih blagdana.
 • Uskrsna ispovijed: U sljedeću subotu, 9. travnja zakazujem uskrsnu ispovijed u našoj župi: u 14,00 sati djeca i mladi, a u 15,30 sati odrasli. Molim vas odazovite se svi na sv. ispovijed, bit će više svećenika, poslije sv. ispovijedi bit će i sv. pričest za sve. Ovih dana su ispovijedi i po svim našim župama u Mostaru, pa pronađite prikladan termin za ispovijed i nemojte ostati neispovjeđeni. Pripremimo se za sv. ispovijed i dođimo svi, potaknimo jedni druge, pomirimo se s Bogom i sa svojim bližnjim, pa će nam tako i Uskrs zasjati u svoj svojoj radosti. Stare i nemoćne u župi sam ispovijedio, imamo ih 80, ako je tko slučajno ostao neispovjeđen javite mi ovih dana.
 • Folklor: proba, po dogovoru, u sljedeći petak u 21,30 sati u župnoj dvorani.
 • Ministrantski sastanak u subotu poslije ispovijedi u 14,00 s., a svi ministranti u nedjelju u 10,30 sati biti obučeni u sakristiji.
 • Predaja caritasovih kutijica: svi koji ste u caritasove kutijice ili u kuverte skupljali priloge u Korizmi za djecu s potrebama, donesite ih danas pred oltar, a vi stariji koji niste imali kutijice, a želite dati svoj korizmeni prilog za djecu s potrebama, sada će 2 naša ministranta stati vani na vrata crkve pa možete dati svoj prilog u košarice.
 • Svi mladi koji se žele vjenčati u našoj župi o. g. neka mi se jave da zauzmu termin, a zaruke jedan mjesec prije vjenčanja.
 • Najavljujem na vrijeme-Za Veliki Četvrtak i Veliku Subotu organiziramo ove godine u našoj župi cjelonoćno i cjelodnevno klanjanje u crkvi za sve vjernike u župi, a predvodit će naši mladi, o tome ćemo više u sljedeću nedjelju. Na Veliku Subotu dežuraju kod Groba Isusova Ministranti, Učenici viših razreda Osnovne škole i Djeca po razredima, objavit ćemo imena i satnicu na našem župnom portalu, a u noći s Velikog Četvrtka na Veliki Petak dežurat će: Apostoli-mladići iz Folklora, ostali Folkloraši i Mladi iz župe, pa neka se Mladi, koji žele dežurati kod Presvetog Sakramenta po pola sata, jave župniku u subotu poslije sv. ispovijedi u 14,00 sati, a svi su vjernici naravno pozvani na Klanjanje i osobnu Molitvu kroz ova 2 dana, Veliki Četvrtak po noći uz Presveti Sakramenat i Veliku Subotu po danu uz Grob Isusov.
 • U nedjelju je Cvjetnica, spomen Kristova svečanog ulaska u Jeruzalem, blagoslov maslinovih grančica, procesija i čitana Muka G.N.I. Krista. Sv. Misa samo jedna za čitavu župu u 11,00 sati. Zbog vanjske procesije i velikog mnoštva naroda, nemojte auta parkirati pred župnom kućom, ulazna kapija bit će zatvorena. Maslinove grančice za blagoslov ponesite uza se, a župnik će pripremiti grančice za potrebe crkve.
 • Križni put Vojno-Đubrani: održat će se danas, po ustaljenom običaju, u 5. Nedjelju Korizme, započinjemo od Prve postaje u 14,00 sati. Pozivam vas sve na ovaj povijesni Križni put, kakvo god bude vrijeme, nećemo odustajati. Svi oni koji su zaduženi za bilo kakve uloge u Križnom putu, nositi križ, pojačalo…neka dođu pred župnu kuću u 13,30 sati.
 • Sv. Misa za sve pokojne hrvatske branitelje bit će u katedrali, u petak 8. travnja u 10,30 sati povodom 30.-te obljetnice utemeljenja HVO-a, sv. Misu predvodi mons. Tomo Vukšić, nadbiskup vrhbosanski.
 • CnaK: stigao je novi broj CnaKa, pretplatnici uzmite svoje primjerke u dnu crkve.
 • Ako tko ima kakvih obveza u Župnom uredu, neka dođe poslije sv. Mise.

Sve vas pozdravlja i na sve zaziva Božji blagoslov,

vaš župnik don Rajko Marković