Župne oglase možete uzeti u dnu crkve, a imate ih i na oglasnoj ploči i na Portalu župe.

 • Sv. Mise u Velikom Tjednu: ponedjeljak, utorak i srijeda u 7,00 sati ujutro, Obredi Velikog Četvrtka i Velikog Petka u 18,00 sati, Obredi Velike Subote u 20,00 sati i na Uskrs sv. Mise u 9,00 i 11,00 sati. Slijede misne nakane i darovatelji…
  • Ponedjeljak, 11. travnja, 7,00 sati
   • Obitelj za svoje pokojne
  • Utorak, 12. travnja, 7,00 sati
   • Obitelj Zovko za + Zoricu Zovko, 1. godišnjica
  • Srijeda, 13. travnja, 7,00 sati
   • Nikola Zone za ++ rodit. Ivu i Dragicu i ost. ++ iz obitelji
  • Veliki Četvrtak, 14. travnja, 18,00 sati
   • Marina Kljajo s djecom za + supr. Vinka svekr. Ružu i ost. ++
   • Pranje nogu Apostolima, Predstavljanje Prvopričesnika i Prijenos Sakramenta
   • 11,00 sati Katedrala sv. Misa posvete ulja
  • Veliki Petak, 15. travnja, 18,00 sati
   • ………………………………………..
   • Služba Riječi-Muka Isusova; ljubljenje križa; sv. pričest
   • 14,00 sati Križni put na Hum
  • Velika Subota, 16. travnja, 20,00 sati
   • …………………………………………
   • Obitelj za ++ rodit. Ivana i Maru i + br. Tihomira
   • Služba Svjetla-paljenje ognja; Služba Riječi; Krsna Služba; Euharistijska Služba
  • Uskrs, 17. travnja
   • 9,00 Supruga Ivanka za + muža Ivana i tetku Vidu
   • 11,00 Misa za narod naše župe
 • Sv. Mise u sljedeću nedjelju, na Uskrs, 17. travnja: u 9,00 i 11,00 sati.
 • Za Caritas u KM.: Ljilja Baković 20, Marica Zadro 10 i Ljuba Kolobara 20.
 • Za župni listić u KM.: Ljuba Kolobara 10.
 • Borača u Eurima: Ivica Šilić 50 i Damir Šilić 50.
 • Križni put na Hum na Veliki Petak u 14,00 s., pođimo tko može, plakat na oglasnoj ploči.
 • Prvopričesnici: Na Veliki Četvrtak predstavljanje pod sv. Misom u 18,00 s., a proba prije Mise u 17,00 s. i još vjeronauk i proba za Prvopričesnike na Veliku Srijedu u 14,00 sati.
 • Ministrantski sastanak smo imali, a svi ministranti dolaziti u ovom vremenu pola sata prije obreda i sv. Misa.
 • Braćo i sestre ulazimo u Veliki Tjedan, provedimo ga dostojno i dolazimo na svete obrede. Ovih nas se dana velika većina ispovjedila, a ako je još tko opravdano ostao da nikako nije mogao doći na zajedničku ispovijed, dajem prigodu za ispovijed još samo u srijedu u 6,30 s. ujutro ispovijed, a u 7,00 s. sv. Misa. Na Vel. Četvrtak, Vel. Petak, Vel. Subotu i Uskrs ne ispovijedam radi priprave za obrede.
 • Veliki Četvrtak: 18,00 s. Misa Večere Gospodnje, Pranje nogu Apostolima, ove su godine Apostoli naši mladići iz župe, koji će doći u 17,30 s. u sakristiju na oblačenje i dogovor i ako kome bude trebala sv. ispovijed. Tu je večer predstavljanje naših ovogodišnjih Prvopričesnika, njih 15 pod sv.Misom. Na Misi će zazvoniti zvona za “Slavu” i zamuknuti do “Slave” na Uskrsnom Bdijenju, pa se za Veliki Petak i Subotu ravnajte po satu, jer zvona ne zvone. Ovo je Dan ustanove dvaju sakramenata: Svećeničkog Reda i Sv. Pričesti – Euharistije Zato će svi naši svećenici koji djeluju u Mostarskoj biskupiji slaviti s našim Biskupom na Vel. Četvrtak Misu Posvete ulja u Mostarskoj katedrali u 11,00 s. i tu obaviti svoja svećenička obećanja. Poći će i župnik i naša 3 ministranta-predsjedništvo ministranata i tako iz svake župe po 1-2 ministranta.
 • Veliki Petak: 18,00 s. Dan Muke Gospodnje, strogi post i nemrs – jesti dva puta po malo i jednom do sitosti, posnu hranu. Obredi se sastoje od 3 djela: 1. Službe Riječi – Pjevane Muke, 2. Klanjanje Križu – Ljubljenje Križa i 3. Sv. Pričest. Taj dan po crkvenoj tradiciji nema sv. Mise. Potičem vas sve na sudjelovanje u obredima Velikog Petka, a svi prilozi s Križa idu za pomoć Sv. Zemlji za grob Isusov.
 • Velika subota: 20,00 s. Ni na Veliku Sub. nema sv. Mise nego obredi u 4 dijela: 1. Služba Svijetla, svijeće ponesite od kuće, 2. Služba Riječi, 3. Krsna služba i 4. Euharistijska služba. Obredi počinju u 20,00 s., a nakon Obreda: Misa Uskrsnuća Isusova. Na kraju Mise bit će po našem starom hrvatskom običaju blagoslov jela: jaja, kolača i što tko donese i tim ćemo se jelom omrsiti poslije sv. Mise i na Dan Uskrsa. U Svetom Trodnevlju sv. pričest izvan obreda dijeli se samo bolesnicima, a na Veliku Subotu samo kao popudbina–umirućima.
 • Uskrs – Nedjelja Uskrsnuća Gospodnjega: sv. Mise u 9,00 i 11,00 sati. Pripremimo se kroz ove dane za slavlje najveće Kršćanske Svetkovine – Uskrsa.
 • Cjelonoćno klanjanje i Cjelodnevna molitva: U Svetoj noći s Velikog Četvrtka na Veliki Petak od 8,00 s. na večer do 8,00 s. ujutro, organiziramo u našoj crkvi cjelonoćno klanjanje-bdijenje pred Presvetim. Čitavu će se noć pred Presvetim izmjenjivati naši mladi: apostoli, folkloraši, ministranti i ostala naša mladež, a vi možete dolaziti preko cijele noći kad je kome zgodno i u tišini moliti za svoje potrebe, možete dolaziti pojedinačno, obiteljski, grupno, kako želite. Isto ovako organiziramo i na Veliku Subotu od 8,00 s. ujutro do 14,00 s. cjelodnevnu molitvu uz Isusov grob u našoj crkvi, opet stalno dežuraju uz Isusov grob naši mladi: stariji osnovnoškolci i ministranti, te učenici Osnovne škole po razredima, a vi dolazite kad možete moliti za svoje potrebe. Oba molitvena ciklusa u crkvi otvaraju i završavaju Župnik i ministranti. Prijavilo se 70 mladića i djevojaka koji će dežurati i bdjeti kroz ova dva milosna događaja u našoj župi. Dežurne imate popisane na Portalu naše župe, pa možete pogledati, ukucate: Župa Presvetoga Srca Isusova Potoci-Bijelo Polje i sve ćete tamo pronaći. Braćo i sestre pred nama su veliki sveti dani, a posebno ova dva milosna susreta koja ćemo imati s našim Gospodinom u našoj župi, odazovimo se Isusu. Kompletan raspored dežuranja kod klanjanja i molitve u crkvi imate na oglasnoj ploči i na Portalu naše župe, a bit će izvješen i u sakristiji i na župnim ulaznim vratima.
 • Ako tko ima kakvih obveza u Župnom uredu, neka dođe poslije sv. Mise.

Sve vas pozdravlja i na sve zaziva Božji blagoslov,

vaš župnik don Rajko Marković