Župne oglase možete uzeti u dnu crkve, a imate ih i na oglasnoj ploči i na Portalu župe.

 • Sv. Mise kroz tjedan govorit će se u 18,00 sati. Slijede misne nakane i darovatelji…
  • Ponedjeljak, 23. svibnja, 18,00 sati
   • Mile Čuljak za + ženu Danicu, majku Danicu, oca Martina, sestru Lucu, djeda Juru
  • Utorak, 24. svibnja, 18,00 sati
   • Muž Anto za + ženu Vidu Bradarić, 1. godišnjica
  • Srijeda, 25. svibnja, 18,00 sati
   • Obitelj Soldo za ++ Jozu, Slavka i Cvitu
  • Četvrtak, Spasovdan, 26. svibnja, 18,00 sati, klanjanje
   • Lidija Čarapina za ++ Slavka, Mariju i Tihomira Krezića
   • 17,30 sati sv. Misa: Zdravka Galić za + kći Ružicu
  • Petak, 27. svibnja, 18,00 sati
   • Slavko Sesar s obitelji za + majku Stanu i sve ostale ++ iz obitelji Sesar
   • 7,00 sati sv. Misa u Samostanu
  • Subota, 28. svibnja, 18,00 sati
   • Djeca za ++ rodit. Šimuna i Jelu Aničić, + tetku Lucu i ostale ++
  • Nedjelja, 29. svibnja
   • 9,00 Jozo Šuman za ++ Magdalenu, Sofiju, Ivana, Ružu i Vinka
   • 11,00 Misa za narod naše župe
 • Sv. Mise u sljedeću nedjelju, 29. svibnja: u 9,00 i 11,00 sati.
 • Za Crkvu u KM: Ante Crnjac 50, Slavko Krolo 100, Marinko Marić 200 i Dragica Ivanković 50.
 • Za Caritas u KM: Slavko Krolo 20 i N. N. 20.
 • Za župni listić u KM: Ante Crnjac 10 i Slavko Krolo 10.
 • Župni vjeronauk: u sljedeću subotu redovito u 9,00 sati niži razredi i Prvopričesnici, a u 10,00 sati viši razredi, između vjeronauka rad po sekcijama.
 • Teološki Institut u Mostaru: Obavijest o upisu na Institut imate na oglasnoj ploči.
 • Hodočašće u Vukovar: organizira Troplet iz Mostara 3.-5.VI. oglas imate na oglasnoj ploči.
 • Župni Folklor: proba za djevojke iz Folklora u četvrtak u 18,45 sati, za mladiće proba u subotu u 15,00 sati, a za sve Folkloraše proba u subotu u 16,00 sati i u nedjelju u 18,00 sati.
  U našoj župi osnovali smo 18. III. 2022. župno HKUD „Bijelo Polje“ Mostar, koje broji 50 mladića i djevojaka, a sastavni je dio župe, voditelj Društva je župnik. U Društvu će biti razne sekcije: folklorna, pjevačka, sviračka, športska i ostale sekcije prema potrebi. Sada treba nabaviti i sašiti narodne nošnje, koje će biti vlasništvo župe. Obraćamo se zamolbama dobrim ljudima i raznim institucijama, a također i našim župljanima, koji žele pomoći ovo mlado Društvo, a ono će zauzvrat biti na ponos i župe i grada i cijele Hercegovine.
  Ove godine obilježit ćemo 130 godina župe i 110 godina crkve, 100-ta obljetnica crkve svečano je i lijepo proslavljena, a ove ćemo godine ove obljetnice samo obilježiti, nek se zna. Za Patron župe, Srce Isusovo, organiziramo i „Smotru Folklora“ u našem crkvenom prostoru, gdje će po prvi put, biti domaćin upravo ovo naše mlado Društvo skupa sa župnikom, u Prvu večer Trodnevnice, 21. VI. 2022., sv. Misa u 19,00 sati, koju predvodi naš mjesni biskup Petar, kojom svečano otvara „Dane Srca Isusova“ u našoj župi, a u 20,00 sati „Smotra Folklora“. Pozvali smo i očekujemo brojna HKUD-a, koja će tu večer trebati počastiti, a ona će svojom nazočnošću i programima dati veliki doprinos našoj bjelopoljskoj glavnoj župnoj svečanosti. I vrhunac svega, Misno slavlje, na sam Patron, Srce Isusovo, 24. VI. u 18,00 sati predvodi mons. Roko Glasnović, biskup dubrovački. To god želi pomoći u nabavci narodne nošnje za naš župni Folklor i biti sponzor za „Smotru Folklora“, može se javiti u Župni ured. Unaprijed hvala svima, a sve vas uključujem u svoje molitve i sv. Mise.
 • Zajedničko druženje: U sljedeću nedjelju poslijepodne, po želji naših župnih Folkloraša, dolazi nam u posjetu Folklorno društvo iz Stoca, imat ćemo zajedničku probu u 18,00 sati, prijateljsku nogometnu utakmicu u 19,00 sati i obostrano druženje uz prigodno čašćenje u 20,00 sati. Dragi su mi ovakvi prijedlozi i druženja naših mladih, to je naša zdrava hrvatska-katolička mladež. Bogu hvala!
 • Mjesec svibanj je Gospin mjesec: Svaku večer u 18,00 sati u našoj crkvi pobožnost Gospi: krunica, litanije i sv. Misa, a četvrtkom klanjanje. Predmole djeca Osnovne škole skupa s našim Prvopričesnicima.
 • U četvrtak, 26. svibnja je Spasovdan, nezapovjedan blagdan, sv. Misa redovito u 18,00 s.
 • Radimlja: U nedjelju, 29. svibnja u 12,00 sati održat će se na Radimlji kod Stoca uobičajena Komemoracija i sv. Misa, a ove godine s posebnim naglaskom za čitavu BiH, za sve poginule na Bleiburškom križnom putu do Stoca i oko Stoca. Stolac je naš hercegovački Bleiburg i računa se da je koncem Drugog svjetskog rata na Radimlji i oko Stoca pobjeno preko 10.000 Hrvata-katolika, o čemu su napisane mnoge knjige i izvješća, te saslušani brojni svjedoci. Potičem sve koji mogu neka pođu, ide i župnik. Plakat imate na oglasnoj ploči i na portalu CnaKa. Mene u nedjelju pod sv. Misom u 11,00 sati zamjenjuje don Ivan Aničić.
 • Jedna obavijest: Prošle smo nedjelje pomogli svojim prilozima našu djevojčicu Ivu Šunjić, predali smo majci Blaženki naš prilog: 2.680 KM, 95 Eura i 210 Kn., to je oko 2.930 KM. hvala svima uime male Ive, mame Blaženke i u svoje osobno ime. Gospodin svima uzvratio svojim blagoslovom.
 • Ako tko ima kakvih obveza u Župnom uredu, neka dođe poslije sv. Mise.

Sve vas pozdravlja i na sve zaziva Božji blagoslov,

vaš župnik don Rajko Marković