Bijelo Polje je ovih dana u znaku svoga zaštitnika Presv. Srca Isusova, koji je patron bjelopoljske župe. Ove godine obilježavamo 130 godina župe i 110 godina župne crkve. Od utorka, 21. lipnja kreće duhovna obnova župe, te prigodni programi u krugu bjelopoljske župne crkve.

U utorak počinje trodnevnica u župi. Svaku večer trodnevnice: utorak, srijeda i četvrtak, sveta ispovijed u 18,30 sati, a sveta Misa u 19,00 sati, ispovijeda više svećenika, a za sve ostale informacije plakati su postavljeni po župi i okolici.

Utorak, 21. lipnja – Prva večer trodnevnice. Župna crkva: u 18,30 s. prigoda za sv. ispovijed, u 19,00 s. pobožnost Presv. Srcu Isusovu pa koncelebrirana sv. Misa, koju predvodi i propovijeda, te otvara Dane Srca Isusova u Bijelom Polju: mons. Petar Palić, mjesni biskup, pjeva: Veliki mješoviti zbor bjelopoljske župe.

U 20,00 sati održat će se “Večer Folklora” u Emausovu dvorištu u Bijelom Polju u kojoj sudjeluje 10 HKUD-a i klapa. Nastupaju: HKUD „Bijelo Polje“ Mostar, HKUD „Stolac“ Stolac; HKUD „Luke“ Višići; HKUD „Dubrave“ Aladinići; HKUD „Brotnjo“ Čitluk; HKUD „Domanovići“ Domanovići; HKUD „Herceg Stjepan“ Blagaj-Buna; HKUD „Naši korjeni“ Bobanovo; HKUD „Višići“ Višići, Mješovita Klapa „Sv. Nikola“ Metković

Poslije službenog programa slijedi podjela zahvalnica, zatim veličanstveni Vatromet, pa opće pučko slavlje, nastupa: „Bjelopoljska grupa“

Srijeda, 22. lipnja – Druga večer trodnevnice. Župna crkva: u 18,30 sati prigoda za svetu ispovijed, u 19,00 s. pobožnost Presv. Srcu Isusovu, pa koncelebrirana sv. Misa, koju predvodi i propovijeda: don Josip Galić, katedralni župnik iz Mostara, pjeva: Katedralni zbor. Pod sv. Misom blagoslov djece

Četvrtak, 23. lipnja – Treća večer trodnevnice – Uočnica Patrona župe. Župna crkva: u 18,30 sati prigoda za svetu ispovijed, u 19,00 sati pobožnost Presv. Srcu Isusovu, pa koncelebrirana sv. Misa, koju predvodi i propovijeda: don Tomislav Ljuban, župnik župe sv. Mateja, Mostar, pjeva: Zbor mladih bjelopoljske župe. Na kraju sv. Mise zahvala Bogu za sve milosti kojima je obasipao bjelopoljsku župu kroz ovih 130 i 110 jubilarnih godina njezina ovozemaljskog hoda na putu spasenja

Petak, 24. lipnja  je glavna Svetkovina, Presveto Srce Isusovo, zaštitnik župe. Svečanu koncelebriranu svetu Misu, u krugu bjelopoljske župne crkve u 18,00 sati predvodi: mons. Roko Glasnović, biskup dubrovački, kojega će na početku misnog slavlja uime čitavog okupljenog puka i svećenstva pozdraviti bjelopoljski župnik don Rajko Marković, a potom će izraziti dobrodošlicu svim nazočnima.  Prije misnog slavlja biskup će na Vanjskom oltaru pred kipom Presv. Srca Isusova, u blizini župne crkve, izmoliti Posvetnu molitvu Presv. Srcu Isusovu, te zazvati Božji blagoslov na sav okupljeni katolički puk i na bjelopoljsku župu povodom župnih jubileja, 130 godina župe i 110 godina župne crkve, nakon čega slijedi sv. Misa. Na kraju “Lijepom našom” završavamo misno slavlje. Poslije sv. Mise naše domaće Folklorno društvo povest će pred crkvom Pučko slavlje, a svi okupljeni moći će se počastiti osvježavajućim pićem i nabaviti religiozni suvenir. Zatim gosti idu u domaćina na večeru i osvježenje, a biskup i svećenici u Župnu kuću. Dobro nam došli!