Župne oglase možete uzeti u dnu crkve, a imate ih i na oglasnoj ploči i na Portalu župe.

 • Sv. Mise kroz tjedan govorit će se u ponedjeljak i subotu u 7,00 sati ujutro, utorak, srijeda, i četvrtak u 19,00 s., petak Srce Isusovo u 18,00 s. Darovatelje ćemo ubilježiti u listić u sljedeću nedjelju…
  • Ponedjeljak, 20. lipnja, 7,00 sati
   • Djeca za ++ rodit. Franu i Jaku Kordić
  • Utorak, 21. lipnja, 19,00 sati – Prva večer trodnevnice i Večer Folklora
   • Za obitelj i bolesne          – U utorak, 21. lipnja je prvi dan ljeta
  • Srijeda, 22. lipnja, 19,00 sati – Druga Večer trodnevnice i Blagoslov djece
   • Davor Skender za ++ rodit. Nikolu i Jelu i ost. ++
  • Četvrtak, 23. lipnja, 19,00 sati – Treća večer trodnevnice i Zahvalnica
   • Obitelj Zadro za ++ Blaža, Ružu, Zorana i sve ostale ++
  • Petak, 24. lipnja, 18,00 sati – Patron župe, Svetkovina Presvetoga Srca Isusova
   • Svečana sveta Misa u 18,00 sati
  • Subota, Srce Marijino, 25. lipnja, 7,00 sati
   • Vinko Perić za ++ rodit. Cvitana i Stanu i ost. ++
   • 16,00 sati Vjenčanje Leonardo Majić i Anita Golemac
  • Nedjelja, 26. lipnja
   • 9,00 Draga i Luca Šarić za ++ Anicu i Tomu, Peru i Ivu
   • 11,00 Misa za narod naše župe
   • 12,30 Blagoslov Spomenika u Zakrižju, podignutog poginulim mještanima u svim ratovima
   • 14,00 Misa na Đubranima – za pokojne, povodom zaštitnika sv. Ivana Krstitelja,
    • Poslije sv. Mise, Molitva i odrješenje na mjestu stradanja biskupa i krizmanika
 • Sv. Mise u sljedeću nedjelju, 26. lipnja: u 9,00 i 11,00 s. u crkvi, u 14,00 na Đubranima.
 • Mlada Misa našega don Ive Markića bit će, 24. VI. u Janjini, a u našoj župi, 24. VII. u 11 s.
 • Župni Folklor: Probe po dogovoru, a bit će ubilježene i na grupi, a večeras proba u 21 sat.
 • Ženidbeni oglas: Sveti sakramenat ženidbe želi primiti: Leonardo Majić, sin Slobodanov i Marice r. Polić iz Veljaka, župa Veljaci i Anita Golemac kći Stankova i Smiljke r. Jozinović iz Potoka, naša župa. Ženidbeni oglas danas, a vjenčanje predviđeno u Potocima, u subotu, 25. VI. o. g. u 16,00 s.
 • Braćo i sestre, pred nama je naš najveći župni blagdan Patron župe Presveto Srce Isusovo, kompletan program trodnevnice i samog blagdana imate na plakatima, na portalu naše župe, u mnogim drugim medijima, a sav program imate i u današnjem listiću.
  Bijelo Polje je ovih dana u znaku svoga zaštitnika Presvetoga Srca Isusova, koji je patron bjelopoljske župe. Ove godine obilježavamo 130 godina župe i 110 godina župne crkve. Od utorka, 21. lipnja kreće duhovna obnova župe, te prigodni programi u krugu bjelopoljske župne crkve.U utorak počinje trodnevnica u župi. Svaku večer trodnevnice: utorak, srijeda i četvrtak, sveta ispovijed u 18,30 s., a sveta Misa u 19,00 s., ispovijeda više svećenika, a za sve ostale informacije plakati su postavljeni po župi i okolici. O Danima Srca Isusova u Bijelom Polju možete ovih dana pratiti na mnogim medijima crkvenim i društvenim, a izravan prijenos Prve večeri trodnevnice i sv. Mise u petak na Srce Isusovo prenosit će RTV Herceg Bosne i Radio Marija. Ministranti neka svaku večer dolaze pola sata prije sv. Mise obući se i ministrirati, a u petak na Srce Isusovo svi ministranti u 17,30 s., u sakristiji obučeni i spremni za ministriranje pod svečanom sv. Misom u 18,00 s. Molim naš Folklor i naše domaćice da u utorak na Prvu večer trodnevnice i Večer Folklora do 18,00 s. u Emaus gdje će biti večera za Folklore i goste, donesu pecivo, što tko može: pite, kolače, krofne, uštipke, kiflice… za počastiti sudjelovatelje i goste u „Večeri Folklora“, koje smo tu večer pozvali u Bijelo Polje, a isto tako raspodijelite se pa donesite tko može i na Srce Isusovo u petak, u župnu dvoranu, do 17,00 s. da možemo počastiti goste i prijatelje na Srce Isusovo, ako tko želi biti Sponzor, pa novčano pomoći „Večer Folklora“ neka se javi u Župni ured i svima unaprijed hvala.
 • Utorak, 21. lipnja – Prva večer trodnevnice. Župna crkva: u 18,30 s. prigoda za sv. ispovijed, u 19,00 s. pobožnost Presv. Srcu Isusovu pa koncelebrirana sv. Misa, koju predvodi i propovijeda, te otvara Dane Srca Isusova u Bijelom Polju: mons. Petar Palić, mjesni biskup, pjeva: Veliki mješoviti zbor bjelopoljske župe.U 20,00 sati održat će se “Večer Folklora” u Emausovu dvorištu u Bijelom Polju u kojoj sudjeluje 10 HKUD-a i klapa. Nastupaju: HKUD „Bijelo Polje“ Mostar, HKUD „Stolac“ Stolac; HKUD „Luke“ Višići; HKUD „Dubrave“ Aladinići; HKUD „Brotnjo“ Čitluk; HKUD „Domanovići“ Domanovići; HKUD „Herceg Stjepan“ Blagaj-Buna; HKUD „Naši korjeni“ Bobanovo; HKUD „Višići“ Višići, Mješovita Klapa „Sv. Nikola“ Metković. Poslije službenog programa slijedi podjela zahvalnica, zatim veličanstveni Vatromet, pa opće pučko slavlje, koje predvodi: „Bjelopoljska grupa“.
 • Srijeda, 22. lipnja – Druga večer trodnevnice. Župna crkva: u 18,30 sati prigoda za svetu ispovijed, u 19,00 s. pobožnost Presv. Srcu Isusovu, pa koncelebrirana sv. Misa, koju predvodi i propovijeda: don Josip Galić, katedralni župnik iz Mostara, pjeva: Katedralni zbor. Pod sv. Misom blagoslov djece iz Vrtića „Sv. Klara“, ali i iz čitave župe.
 • Četvrtak, 23. lipnja – Treća večer trodnevnice – Uočnica Patrona župe – Zahvalnica. Župna crkva: u 18,30 sati prigoda za svetu ispovijed, u 19,00 sati pobožnost Presv. Srcu Isusovu, pa koncelebrirana sv. Misa, koju predvodi i propovijeda: don Tomislav Ljuban, župnik župe sv. Mateja, Mostar, pjeva: Zbor mladih bjelopoljske župe. Na kraju sv. Mise zahvala Bogu za sve milosti kojima je obasipao bjelopoljsku župu kroz ovih 130 i 110 jubilarnih godina njezina ovozemaljskog hoda na putu spasenja.
 • Petak, 24. lipnja je glavna Svetkovina, Presveto Srce Isusovo, zaštitnik župe. Svečanu koncelebriranu svetu Misu, u krugu bjelopoljske župne crkve u 18,00 sati predvodi: mons. Roko Glasnović, biskup dubrovački, kojega će na početku misnog slavlja uime čitavog okupljenog puka i svećenstva pozdraviti bjelopoljski župnik don Rajko Marković, a potom će izraziti dobrodošlicu svim nazočnima. Prije misnog slavlja biskup će na Vanjskom oltaru pred kipom Presv. Srca Isusova, u blizini župne crkve, izmoliti Posvetnu molitvu Presv. Srcu Isusovu, te zazvati Božji blagoslov na sav okupljeni katolički puk i na bjelopoljsku župu povodom župnih jubileja, 130 godina župe i 110 godina župne crkve, nakon čega slijedi sv. Misa. Na kraju “Lijepom našom” završavamo misno slavlje. Poslije sv. Mise naše domaće Folklorno društvo povest će pred crkvom Pučko slavlje, a svi okupljeni moći će se počastiti osvježavajućim pićem i nabaviti religiozni suvenir. Zatim gosti idu u domaćina na večeru i osvježenje, a biskup i svećenici u Župnu kuću.
  Dobro nam došli!

Sve vas pozdravlja i na sve zaziva Božji blagoslov,

vaš župnik don Rajko Marković