Župne oglase možete uzeti u dnu crkve, a imate ih i na oglasnoj ploči i na Portalu župe.

 • Sv. Mise kroz tjedan govorit će se u 7,00 sati ujutro, slijede misne nakane i darovatelji…
  • Ponedjeljak, 18. srpnja, 7,00 sati
   • Tonka za + brata Josipa Jovića i ++ rod. Marka i Maricu
  • Utorak, 19. srpnja, 7,00 sati
   • Petar i Ana Mikulić za ++ rodit. Stanka i Vinku, Matu, Anicu, brata Ivana i ost. ++
  • Srijeda, sv. Ilija Prorok, 20. srpnja, 7,00 sati
   • Mara Topić za + supr. Milu, svekra, svekrvu i sve ost. ++ Pranjiće
   • 11,00 s. sv. Misa u Stocu povodom Patrona župe i Dana Grada
  • Četvrtak, 21. srpnja, 7,00 sati
   • Smiljan Perić za ++ rodit. Peru i Maru i + brata Ljubu
   • Koncert u bjelopoljskoj crkvi u 20,00 sati
  • Petak, 22. srpnja, 7,00 sati
   • Luca Azinović za pokojnog Ljubu, sv. Ružu, sv. Stanka i ost. ++
   • 6,30 sati sv. Misa u Samostanu
  • Subota, 23. srpnja, 7,00 sati
   • Obitelj Stanić za + Ambrozija i ost. ++ iz obit.
  • Nedjelja, 24. srpnja
   • 9,00 Mara Azinović s djecom za + supr. Peru i sve ++ iz obit. Azinović i Bleko
   • 11,00 Misa za narod naše župe
 • Sv. Mise u sljedeću nedjelju, 24. srpnja: u 9,00 i 11,00 sati.
 • Za Crkvu u KM: Jelena i Petar Zovko 50, August Antunović 50 i Obitelj Škobić 100.
 • Za Caritas u KM: Ljilja Baković 20 i Vladimir Pehar 20.
 • Za Župni listić u KM: August Antunović 10.
 • Ministrantski izlet naših župnih ministranata bio je u četvrtak, 14. srpnja na vodopad Kravicu i u Svetište Srca Isusova u Studence, bilo je lijepo, svi smo se vratili zadovoljni, o čemu možete čitati više na našem Župnom portalu.
 • Mlada Misa: Jedna radosna vijest. Ovogodišnji dubrovački mladomisnik don Ivo Markić, čiji je otac Luka sa svojom obitelji nekada stanovao u našoj župi, a i sada imaju ovdje obiteljsku kuću, ove je godine zaređen za svećenika i slavio Mladu Misu u Janjini na Pelješcu, 24. lipnja ove godine, gdje mu sada žive roditelji. Dogovorili smo se da don Ivo ponovi Mladu Misu i u ovoj župi u sljedeću nedjelju, 24. srpnja u 11,00 sati. Ne misli slati nikakve posebne pozivnice nego poziva čitavu župu na svoje Sekundicije-Ponovljeno Mladomisničko slavlje. Propovijedat će naš domaći sin don Marin Skender. Poslije sv. Mise prijateljsko druženje, zajednički Domjenak-Hrvatski stol, na koji ste svi pozvani, bit će u Emausu. Dogovorili smo se s Kartingom da pripremi prikladno čašćenje, onako ostojeći, a molimo naše domaćice, koje žele, da donesu svoje specijalitete u nedjelju do 10,00 sati u Emaus, tamo će biti naše župljanke Mara i Nada. Za vrijeme Domjenka zapjevat će nam naši pjevači Željko i Karlo. Tko želi mladomisnika darovati za ovo slavlje, da se snese trošak, može donijeti svoj dar u Župni ured ili taj dan predati mladomisniku u Emausu. Svi ste u nedjelju pozvani na ovo mladomisničko slavlje u 11,00 sati, iako će biti i rana sv. Misa u 9,00 sati. Dobro došli.
 • Obavijest mladima: Susret hrvatske katoličke mladeži bit će u Bjelovaru, 17. rujna ove godine. Ići ćemo i mi iz Bijeloga Polja autobusom, putuje se petak na subotu, 16. na 17. rujna, gore ćemo biti gosti u jednoj od njihovih župa, svečana sv. Misa u subotu 17. rujna, poslije koncert pa povratak svojim kućama. Mladi razmišljajte o ovom Susretu, pa ćemo uskoro primati uplate i upise s traženim podatcima.
 • Koncert: Naši župni glazbenici Roko Škobić i Ante Kljajo priređuju prigodni koncert u našoj župnoj crkvi Presv. Srca Isusova u Bijelom Polju u četvrtak, 21. srpnja u 20,00 sati. Ulaz slobodan, svi ste pozvani i dobro došli!
 • Groblje Borača: Akcije prikupljanja novčanih sredstava koja je išla do sada preko Župnog ureda, pri kraju je i župnik je ovih dana predao novac odbornicima, ostalo je još nešto radova koji će biti uskoro završeni i onda ćemo imati jedno od najljepših grobalja na ovim prostorima. Bogu hvala i hvala svima koji ste se uključili u ovo plemenito djelo, sigurno su u nebu na nas ponosni i naši pokojnici Od sada ćete članarinu i izvanredne priloge davati odbornicima kao i u ostalim grobljima. Neka sve bude Bogu na slavu, a našim pokojnima na spasenje.
 • Sv. Ilija Prorok, Patron župe i Dan Grada Stoca: Večeras u nedjelju, 17. VII. na Prvu večer Trodnevnice u Stocu je sv. Misa u 19,00 s., a Večer Folklora u 20,00 s., pozvano je i naše HKUD „Bijelo Polje“ na ovu Smotru, ide i župnik, a može poći tko god želi. Nastupa 10-ak Društava, a poslije pjeva Marin Previšić i grupa „Kamen“. Danas u 17,00 sati skup našega Folklora pred crkvom, fotografiranje kod crkve, zatim generalna proba i u nošnji polazak osobnim autima za Stolac. Na Ilindan u srijedu, 20. VII. svečana sv. Misa u 11,00 s., koju predvodi naš mjesni biskup Petar, a na večer u 21,00 s. u crkvenom dvorištu stolački Folklor organizira Koncert, nastupa Giuliano & Diktatori. Svi ste pozvani, ulaz slobodan i svi dobro došli.
 • Župni Folklor: Probe ovih dana po dogovoru, objavljujemo na grupi.
 • Drežnica: Župa Drežnica slavi sv. Iliju kao supatrona župe, sv. Misa u 18,00 sati.
 • Zlatni jubilej: Danas pod sv. Misom u 11,00 sati svoj Zlatni jubilej, 50 godina kršćanskog braka slave naši župljani Franjo i Zdenka Bošković. Čestitamo!
 • Ako tko ima kakvih obveza u Župnom uredu, neka dođe poslije sv. Mise.

Sve vas pozdravlja i na sve zaziva Božji blagoslov,

vaš župnik don Rajko Marković