Župne oglase možete uzeti u dnu crkve, a imate ih i na oglasnoj ploči i na Portalu župe.

 • Sv. Mise kroz tjedan govorit će se u 7,00 sati ujutro, slijede misne nakane i darovatelji…
  • Ponedjeljak, 8. kolovoza, 7,00 sati
   • Blago Brajković za ++ rodit. Peru i Ivu i + brata Martina
  • Utorak, 9. kolovoza, 7,00 sati
   • Djeca za ++ rodit. Stanka i Ivu Puljić i ost. ++ iz obit. Puljić i Azinović
  • Srijeda, 10. kolovoza, 7,00 sati
   • Jozo Marić za + supr. Dragicu, ++ rodit. Blaža i Ilku i + s. Grgu
  • Četvrtak, 11. kolovoza, 7,00 sati
   • Ljubica Ivanković za + supruga Grgu
  • Petak, 12. kolovoza, 7,00 sati
   • Obitelj Buconjić za ++ Andriju, Aniku, Jelenu i Javora
  • Subota, 13. kolovoza, 7,00 sati
   • Mile i Ružica Krezić za ++ rodit. Ljubu i Katu, Stjepana i Matiju
  • Nedjelja, 14. kolovoza
   • 9,00 Obitelj za pokojne
   • 21,00 Misa za narod naše župe – Uočnica Velike Gospe, pobožnost Gospi
 • Sv. Mise u sljedeću nedjelju, 14. kolovoza: u 9,00 i 21,00 sat.
 • Za Crkvu u KM: Mile Škobić 50, Stanko Sakić 50, Andrej Čuturić 100, Ljubica Čarapina 100 i Luka Markić s obitelji 200.
 • Za Caritas u KM: Stanko Sakić 5
 • Za župni listić u KM: Stanko Sakić 5
 • Današnje krštenje u 11,00 sati: Irina Sesar, Vrapčići-Bijelo Polje, rođena u Ehingenu-Njemačka, 14. IV. 2022., drugo dijete rodit. Matko Sesar i Inga r. Raič, kuma: Minja Glibić. Čestitamo!
 • CnaK: Stigla je nova CnaK, pretplatnici uzmite svoje primjerke u dnu crkve.
 • U sljedeću nedjelju je Uočnica Velike Gospe: Mi smo župa Presvetoga Srca Isusova i sve ćemo poduzeti da ovu našu najveću župnu svetkovinu svake godine usavršujemo i jačamo i što svečanije slavimo, najprije mi župljani, a onda da nam dolaze i gosti i prijatelji i hodočasnici iz okolnih župa, pa da ovo postane i jedno hodočasničko središte za kršćanski puk ovoga podneblja, a sve ostale blagdane kroz godinu slavit ćemo dostojanstveno kako to i propisuje crkveni običajnik, ali u našoj župi glavna je svetkovina Srce Isusovo. Ove godine Uočnicu Velike Gospe u nedjelju 14. kolovoza obilježit ćemo svečano i dostojanstveno. U nedjelju je rana sv. Misa u 9,00 sati, a na večer župnik će u 20,00 sati biti na raspolaganju kod vanjskog Gospina kipa za sv. ispovijed, tako će se svi oni koji budu željeli moći za ovaj Veliki Gospin blagdan ispovijediti i pričestiti, u 21,00 sat imat ćemo pobožnost Gospi kod njezina kipa koji se nalazi između župne kuće i crkve. Mladi će okolo kipa, po travnjaku i po platou postaviti stolice, auta ćemo parkirati na igralište i pred Emaus, majke će predmoliti Gospinu krunicu, župnik s ministrantima uvod u krunicu i Gospine litanije, naš Zbor sa sestrom Bibijanom predvodit će pjevanje, ponesite od kuće svijeće pa ćemo kod naše crkve napravti pravi Lurdski ugođaj, a devetnice Gospi prepustit ćemo župama koje Gospu slave kao patron ili supatron svoje župe. Poslije pobožnosti poći ćemo u procesiji za križem i svijećama u župnu crkvu gdje će biti svečana sv. Misa pod kojom će naše majke čitati misna čitanja i predmoliti molitvu vjernika, a na kraju sv. Mise bit će svečani blagoslov majki s malom djecom jer je Gospa prvenstveno zaštitnica majki. Poslije pobožnosti, sv. Mise i svečanog blagoslova poći ćemo svojim kućama obogaćeni Gospinom večeri i osnaženi Božjim blagoslovom.
 • Obavijest mladima: Susret hrvatske katoličke mladeži bit će u Bjelovaru, 17. rujna ove godine. Ići ćemo i mi iz Bijeloga Polja autobusom, idu i mnoge hercegovačke župe, a ide i nekoliko mostarskih župa, putuje se petak u ponoća na subotu, 16. na 17. rujna, gore ćemo biti gosti u jednoj od njihovih župa. Nećemo prenoćevati u Bjelovaru, jer je predviđeno prenoćište po dvoranama u vrećama za spavanje, a ne po obiteljima kao do sada, pa onda radije putujemo po noći bez prenoćišta. Svečana zajednička sv. Misa bit će u subotu 17. rujna na nogometnom Igralištu u 17,00 sati, poslije sv. Mise koncert, pa povratak svojim kućama i dolazimo u nedjelju, 18. rujna ujutro. Mladi iz naše župe, koji žele ići na ovaj skup hrvatske katoličke mladeži iz čitavoga svijeta neka se jave ovih dana do nedjelje, našoj župljanki Mii Perić Dadinoj na mobitel: 063 450 285 ili na mail: miaperic25@gmail.com s potrebitim podatcima koji se traže za ovo putovanje. Uplate ćemo primati kasnije.
 • Danas u crkvi imamo dvije sv. Mise u 8,00 i 11,00 sati, župnik ima sv. Misu u 8,00 sati i onda ide na Mladu Misu na Kućane don Ivi Markiću, a sv. Misu u 11,00 sati ima don Vinko Nenadić, kapelan iz sv. Mateja Mostar.
 • Ako tko ima kakvih obveza u Župnom uredu, neka dođe poslije sv. Mise.
 • Ovih dana umro je naš župljanin Jozo Čarapina, za pokoj njegove duše pomolimo se. Pokoj vječni daruj mu Gospodine. I svijetlost vječna neka mu svijetli. Počivao u miru. Amen. Duša njegova i duše svih vjernih mrtvih po milosrđu Božjem počivale u miru. Amen. A danas je poslijepodne sprovod u Borači pokojnoj Miri Stanić.

Sve vas pozdravlja i na sve zaziva Božji blagoslov,

vaš župnik don Rajko Marković