Na početku sv. Mise u 11,00 sati: Ovu sv. Misu izravno prenosi Radio-Televizija Herceg-Bosne. Hvala lijepa uz srdačan pozdrav i Božji blagoslov svim gledateljima i slušateljima RTV., osobito bolesnima.

Župne oglase možete uzeti u dnu crkve, a imate ih i na oglasnoj ploči i na Portalu župe.

 • Sv. Mise kroz tjedan govorit će se u 7,00 sati ujutro, osim u srijedu i petak u 18,00 sati i u četvrtak na Malu Gospu i u subotu u 8,00 sati ujutro, slijede misne nakane i darovatelji…
  • Ponedjeljak, 5. rujna, 7,00 sati
   • Sofija Raič s djecom za + supruga Filipa
   • 7,30 sati: Obitelj Zovko za ++ Peru, Maricu, Ivicu i Mirka
  • Utorak, 6. rujna, 7,00 sati
   • Štefa Šimić za + supruga Marka i ost. ++
  • Srijeda, 7. rujna, 18,00 sati
   • Obitelj za + Cvijetu Soldo, 1. godišnjica
  • Četvrtak, Mala Gospa, 8. rujna, 8,00 sati
   • Antica Sesar za + muža Zvonku i + svekrvu Stanu
   • 11,00 sati sv. Misa u Jablanici, patron župe
  • Petak, 9. rujna, 18,00 sati
   • Ruža Sesar s obit. za + muža Milu i ost. ++ iz obitelji
   • 7,00 sati sv. Misa u Samostanu
   • 11,00 sati sv. Misa u Grabovici
  • Subota, 10. rujna, 8,00 sati
   • Roditelji za + sina Davora Perića
  • Nedjelja, 11. rujna
   • 9,00 Obitelj Rakić za ++ Dragicu, Dragana, Mirka i ost. ++ iz obitelji
   • 11,00 Misa za narod naše župe
 • Sv. Mise u sljedeću nedjelju, 11. rujna: u 9,00 i 11,00 sati.
 • Za Crkvu u KM: Dragica Matešić 50, Dragan Milišić 100, Ivan Zovko 100, Đurđica Mikulić 80 i Obitelj + Šimuna Boškovića 100.
 • Za Caritas u KM: Dragica Matešić 20 i Obitelj + Šimuna Boškovića 30.
 • Za Župni listić u KM: Dragica Matešić 10 i Obitelj + Šimuna Boškovića 20.
 • U četvrtak, 8. rujna je Mala Gospa, sv. Misa u našoj crkvi u 8,00 sati ujutro, a patron je u susjednoj župi Jablanica, sv. Misa u 11,00 s., poći će i župnik na ovo slavlje u susjednoj župi.
 • U petak, 9. rujna obilježit će se 29. obljetnica stradanja 33-oje hrvatskih civila koji su u selu Grabovica, između Mostara i Jablanice, u noći s 8. na 9. rujna 1993. ubili pripadnici Armije RBiH. Molitva za pokojne i križni put započinje u 11,00 sati, a nakon toga slavit će se sv. Misa u groblju za ubijene Grabovčane, poći će i župnik na ovu komemoraciju.
 • Hodočašće mladih u Bjelovar: Svi mladi koji su se prijavili za hodočašće na Skup hrvatske katoličke mladeži u Bjelovar neka dođu na sastanak danas u nedjelju, 4. rujna u župnu dvoranu poslije pučke sv. Mise u 12,00 sati i tu ćemo se dogovoriti za sve pojedinosti oko putovanja, plaćanja i boravka u Bjelovaru i opet zakazujemo sastanak i u sljedeću nedjelju, 11. rujna u 12,00 sati, radi eventualnih nekih novih momenata glede hodočašća.
 • Folklor: poslije sastanka za Bjelovar bit će i danas i u nedjelju kratka proba za Folkloraše.
 • Jedna obavijest: Molim svu djecu Osnovne škole od 1. do 9. razreda, te mlade Srednjih škola, kao i naše studente, da sa svojim učiteljima, nastavnicima, profesorima i ravnateljima u sljedeću nedjelju, 11. rujna dođu svi na sv. Misu u 9,00 sati, ispred i oko Oltara, imat ćemo zaziv Duha Svetoga i blagoslov učenika i nastavnika na početku Školske i Vjeronaučne godine.
 • Krštenje: Jučer u subotu, 3. rujna krstila se Petra Marić, München, Njemačka, rođ. u Starnbergu Njemačka, 20. III. 2022., drugo dijete rodit. Petar Marić i Katarina r. Crnjac, kuma: Jana Karačić. Čestitamo!
 • Jasenjani: sv. Misa na Jasenjanima trebala je biti po običaju u subotu po Maloj Gospi, ali zbog opravdanih razloga premičemo je na subotu, 24. rujna u 13,00 sati.
 • Godišnjica: Ovih dana navršila se puna godina, otkako sam preuzeo župu Bijelo Polje, na tome smo Bogu zahvalili prošle nedjelje, a naši mladi iz župnog Folklora žele danas skupa sa župnikom obilježiti ovu godišnjicu jednim prijateljskim druženjem i čašćenjem u našoj župnoj dvorani, večeras u 18,00 sati. Na ovaj prijateljski susret pozvali su i mlade iz stolačkog Folklora i naše prijatelje iz Neuma. Našim mladima iz župe srdačna hvala, baš su me ugodno iznenadili, pa njih i sve vas trajno uključujem u svoje molitve i sv. Mise.
 • Ako tko ima kakvih obveza u Župnom uredu, neka dođe poslije sv. Mise.
 • Ovih dana umro je naš župljanin Šimun Bošković, za pokoj njegove duše, pomolimo se. Pokoj vječni daruj mu Gospodine i svjetlost vječna neka mu svijetli, počivao u miru. Amen. Duša njegova i duše svih vjernih mrtvih po milosrđu Božjem počivale u miru. Amen!
 • Na kraju sv. Mise u 11,00 sati: Zahvaljujem gledateljima i slušateljima RTV HB, koji su s nama bili u izravnom prijenosu pod ovom sv. Misom. Hvala ravnateljstvu, uredništvu i tehničkom osoblju RTV HB, koji su omogućili prijenos sv. Mise. Osobito mi je drago što je prijenos sv. Mise mogla pratiti i naša dijaspora putem YouTube kanala. Na sve zazivam Božji blagoslov.

Sve vas pozdravlja i na sve zaziva Božji blagoslov,

vaš župnik don Rajko Marković