Župne oglase možete uzeti u dnu crkve, a imate ih i na oglasnoj ploči i na Portalu župe.

 • Sv. Mise kroz tjedan govorit će se u 7,00 sati ujutro, osim četvrtka u 18,00 sati, slijede misne nakane…
  • Ponedjeljak, 12. rujna, 7,00 sati
   • Djeca za ++ rodit. Damjana i Ljiljanku Zovko i ++ Antu i Šimu Škobić
  • Utorak, 13. rujna, 7,00 sati
   • Janja Škobić za + supr. Marinka, ++ rodit. Ivana i Anicu, Pavu i Božicu
  • Srijeda, Uzvišenje Sv. Križa, 14. rujna, 7,00 sati
   • Ruža Perić s djecom za + supruga Slavka
   • 18,00 sati Polsatno klanjanje u crkvi pred Presvetim za Ukrajinu
  • Četvrtak, 15. rujna, 18,00 sati
   • Vida Zovko za ++ rodit. i ost. ++ iz obit. Zovko i Doko
  • Petak, 16. rujna, 7,00 sati
   • Kata Golemac za ++ sv. Nikolu, sv. Delfu i ost. ++
   • 6,30 sati sv. Misa u Samostanu
  • Subota, 17. rujna, 7,00 sati
   • Djeca za ++ rodit. Kazimira i Stanu Orlović
   • 18,00 sati: Vjenčanje u župi Marin – Ivana
  • Nedjelja, 18. rujna
   • 9,00 N. N. za sve svoje pokojne iz obitelji
   • 11,00 Misa za narod naše župe
 • Sv. Mise u sljedeću nedjelju, 18. rujna: u 9,00 i 11,00 sati.
 • Ženidbeni oglasi 2:
  • Sveti sakramenat ženidbe želi primiti: Dražan Soldo, sin Ilijin i Dražane r. Marić iz Potoka, naša župa i Dijana Dujmović, kći Dražanova i Marije r. Kožul iz Ilića, župa sv. Luke Ilići. Ženidbeni oglas danas, a vjenčanje predviđeno u župi sv. Marka i sv. Luke Cim-Ilići u petak, 16. rujna 2022.
  • Sveti sakramenat ženidbe želi primiti: Marin Antunović, sin + Mate Antunovića i Branke r. Perić iz Vojna, naša župa i Ivana Matana, kći Zlatkova i Cvije r. Boro iz Gruža-Dubrovnik, župa sv. Križ. Ženidbeni oglas danas, a vjenčanje predviđeno u Potocima u subotu, 17. rujna 2022. u 18,00 sati.
 • Kvatre: Opet se tiskani kalendari nisu složili s biskupijskim direktorijima, pa tako kvatre nisu u sljedećem tjednu, kako piše u kalendarima, nego u drugom tjednu, pa ćemo kvatre najaviti u sljedeću nedjelju.
 • Hodočašće mladih u Bjelovar: Svi mladi koji su se prijavili za hodočašće na Skup hrvatske katoličke mladeži u Bjelovar neka dođu na sastanak danas u nedjelju, 11. rujna u župnu dvoranu u 12,00 sati, poslije pučke sv. Mise, i tu ćemo se dogovoriti za sve pojedinosti oko putovanja i boravka u Bjelovaru. U petak, 16. rujna skup hodočasnika-mladih kod župne kuće u Bijelom Polju u ponoća (24,00 sata) i tada polazimo autobusima za Bjelovar, pridružuju se i i još neke župe. Župnika u subotu zamjenjuju svećenici don Drago Ćurković i don Antonio Krešić, a u nedjelju ujutro stižemo iz Bjelovara pa će župnik imati nedjeljne sv. Mise u župi.
 • Folklor: poslije današnjeg sastanka za Bjelovar u 12,00 s., bit će proba za naše Folkloraše.
 • Dani berbe grožđa – Brotnjo 2022.: Naše župno folklorno društvo, HKUD „Bijelo Polje“ pozvano je na 67. Turističko kulturno-gospodarstvenu manifestaciju „Dani berbe grožđa – Brotnjo 2022.“ Večer Folklora održat će se u nedjelju, 18. rujna na Gradskom Trgu u Čitluku, Mimohod počinje u 18,00 sati, a otvaranje Svečanosti u 18,30 sati. Odazvali smo se ovom pozivu, ide i župnik.
 • Obavijest za naše pjevače: Molim sve pjevače našeg Velikog mješovitog zbora i sve one koji se žele pridružiti našim pjevačima, a neki su obećavali i župniku i časnoj sestri Bibijani, da bi voljeli pjevati u Velikom zboru, što bi nas posebno obradovalo, pa molim sve i sadašnje i buduće članove našega zbora da dođu u utorak, 13. rujna u 19,00 sati u našu župnu dvoranu na jedan dogovor i prigodni prijateljski domjenak.
 • Zaziv Duha Svetoga i blagoslov učenika i učitelja na početku Školske i Vjeronaučne godine: Danas pod sv. Misom u 9,00 sati zazvali smo Duha Svetoga na početku školske i vjeronaučne godine na sve naše učenike Osnovne i Srednje škole, na naše studente i njihove učitelje, nastavnike i profesore da ih Duh Sveti vodi i nadahnjuje kroz čitavu nastavnu godinu, da postignu dobre rezultate i na kraju zadovoljno zahvale Bogu na dobrom uspjehu. Sa župnim vjeronaukom započet ćemo u listopadu, dok se malo djeca uklope u školi, a zakazat ćemo i školsku ispovijed, pa da s obiljem Božjeg blagoslova krenemo u radnu godinu.
 • Uzvišenje sv. Križa – Klanjanje za Ukrajinu: Po odredbi i preporuci naših biskupa zakazujemo Klanjanje za Ukrajinu u našim župama na blagdan Uzvišenja sv. Križa, 14. rujna, u srijedu. Kod nas će u našoj crkvi biti polsatno Klanjanje pred Presvetim u srijedu u 18,00 s., pa vas molim dođite u što većem broju da se pomolimo pred Gospodinom za ovu ispaćenu zemlju Ukrajinu, koja je mjesecima pogođena krvavim ratom. U našoj katedrali u Mostaru bit će sv. Misa i Klanjanje za Ukrajinu isto u 18,00 sati, pa ako tko želi može poći.
 • Zlatni jubilej: Danas pod sv. Misom u 11,00 sati svoj Zlatni jubilej, 50 godina kršćanskog braka slave naši župljani Tihomir-Tićo i Franka Cana Drinovac. Čestitamo!
 • Ako tko ima kakvih obveza u Župnom uredu, neka dođe poslije sv. Mise.

Sve vas pozdravlja i na sve zaziva Božji blagoslov,

vaš župnik don Rajko Marković