Župne oglase možete uzeti u dnu crkve, a imate ih i na oglasnim pločama i na Portalu župe.

 • Sv. Mise kroz tjedan govorit će se do subote u 7,00 sati ujutro, a u subotu započinje Gospin mjesec listopad pa će sv. Misa u subotu biti u 17,00 sati.
  • Ponedjeljak, 26. rujna, 7,00 sati
   • Danica Drinovac za ++ Žarka, Tomislava i Šćepu
  • Utorak, sv. Vinko, 27. rujna, 7,00 sati
   • Zdravko i Zora Crnjac za ++ rodit. Ivu, Matu, Ivu, Ivana, sestru Anicu, bratića Željka i ost. ++
  • Srijeda, 28. rujna, 7,00 sati
   • Ljubica Džidić za + supr. Krešimira i ++ rodit. Ilku i Matu Primorac
  • Četvrtak, sv. Mihovil, 29. rujna, 7,00 sati
   • Luca Šunjić za + supr. Jozu, ++ rodit. Vidaka i Matiju, + brata Marijana i ost. ++
   • 11,00 sati sv. Misa u Prenj-Dubravama, patron župe
  • Petak, 30. rujna, 7,00 sati
   • Obitelj za + Maru Zovko, 1. godišnjica i za ++ Mirka i Maru i + Miroslava Vasilja
   • 6,30 sati sv. Misa u Samostanu
  • Subota, sv. Mala Terezija, 1. listopada, 17,00 sati
   • Angela Zovko za + muža Stanka, svekrvu Filu i svekra Stanka
  • Nedjelja, Anđeli čuvari, 2. listopada
   • 9,00 Dragan Šunjić za ++ rodit. Boška i Maru i ++ braću Tomislava i Peru
   • 11,00 Misa za narod naše župe
 • Sv. Mise u sljedeću nedjelju, 2. listopada: u 9,00 i 11,00 sati.
 • Župni vjeronauk za učenike Osnovne škole: U sljedeću subotu neka dođu sva djeca Osnovne škole od 1. do 9. razreda na župni vjeronauk u 9,30 sati u župnu crkvu, a u 10,00 sati sv. ispovijed.
 • Sveta ispovijed za sve učenike Osnovne i Srednjih škola te za naše studente bit će u subotu u 10,00 sati: Molim sve učenike Osnovne škole od 5. do 9. razreda, te svu srednjoškolsku mladež, kao i naše studente i ostale mlade, dođite na sv. ispovijed u sljedeću subotu, 1. listopada u našu župnu crkvu u 10,00 sati. To je sv. ispovijed na početku školske, vjeronaučne, akademske i radne godine, da svoj rad započnemo sakramentom sv. ispovijedi i sv. pričesti, kako bismo na kraju pobrali dobre plodove, koji će biti Bogu na slavu a nama na radost. Molim roditelje da potaknu djecu da u subotu dođu svi na vjeronauk u 9,30 sati i poslije svi na sv. ispovijed u 10,00 sati, bit će još dva svećenika sa strane.
 • U četvrtak, 29. rujna je sv. Mihovil zaštitnik Trebinjske biskupije, koji se danas slavi u Trebinju u nedjelju pred Miholjdan, a sv. Mihovil je zaštitnik i župe Prenj-Dubrave, najstarije župe u Stolačkom dekanatu, to je i župnikova rodna župa, sv. Misa je tamo u 11,00 sati, poći će i župnik. Sv. Mihovil je zaštitnik i Policije.
 • U subotu, 1. listopada je sv. Mala Terezija, a u nedjelju, 2. listopada su Anđeli čuvari.
 • Od subote, 1. listopada počinje Gospin mjesec listopad: svaku večer u 17,00 sati bit će u našoj crkvi pobožnost Gospi: krunica, litanije i sv. Misa, a četvrtkom klanjanje Presvetom Oltarskom Sakramentu za duhovna zvanja i osobne potrebe. Krunicu predmole zajedno sva djeca Osnovne škole, a posebno ovogodišnji Prvopričesnici i Krizmanici. Potičem sve na ovu pobožnost, posebno djecu i mlade, te naše ministrante, čitače i pjevače. Svaku večer pobožnost i sv. Misa u 17,00 sati. Molim i vas roditelje napomenite djeci da dolaze a i vi im dajte dobar primjer svojim dolaskom.
 • Pred nama je Gospin mjesec listopad, pa molim žene iz župe koje u svojim dvorištima imaju lijepoga cvijeća da se povežu s našim časnim sestrama koje kite crkvu, kako bi naša župna crkva bila ukrašena lijepo svakog radnog dana i svake nedjelje. Hvala unaprijed!
 • U nedjelju je Prva nedjelja, posljednja i šesta Prva nedjelja za naše Prvopričesnike, naši Prvopričesnici mogu se ispovijediti u subotu, a u nedjelju se samo pričestiti i tako su obavili pobožnost Prve nedjelje i završili pobožnost šest Prvih nedjelja Gospi za sretan izbor zvanja.
 • Danas, u nedjelju, 25. rujna je 56. Svjetski dan sredstava društvenih komunikacija.
 • Folklor: proba za sve naše Folkloraše bit će u nedjelju, u župnoj dvorani u 12,00 sati, poslije pučke sv. Mise.
 • Izbori u BiH: Braćo i sestre pred nama su, u nedjelju, 2. listopada 2022. Opći izbori u BiH. U povodu toga važnog događaja i naši nam crkveni poglavari upućuju molbu i preporuku da u nedjelju, 2. listopada iziđemo na izbore i obavimo svoje građansko pravo i dužnost te po savjesti damo svoj glas onima za koje smatramo da će poštovati načela i vrjednote koje zastupa Katolička Crkva, a sve one koji vrše odgovorne službe u društvu preporučamo u molitve kako bi ih odgovornije vršili za opće dobro svih nas.
 • Danas poslije rane sv. Mise u 8,00 sati župnik ide za Trebinje na proslavu Dana Trebinjske biskupije, povodom 1000.-te obljetnice prvog službenog spomena, a župnika pod sv. Misom u 11,00 sati zamjenjuje svećenik prof. don Ante Pavlović iz Mostara.
 • Ako tko ima kakvih obveza u Župnom uredu, neka dođe poslije sv. Mise.

Sve vas pozdravlja i na sve zaziva Božji blagoslov,

vaš župnik don Rajko Marković