Župne oglase možete uzeti u dnu crkve, a imate ih i na oglasnoj ploči i na Portalu naše župe.

 • Sv. Mise kroz tjedan govorit će se u 7,00 sati ujutro, osim ponedjeljka u 17,00 sati, a u petak nema sv. Mise u crkvi, nego samo u Samostanu. Slijede misne nakane…

  • Ponedjeljak, Gospa od zdravlja, 21. studenoga, 17,00 sati
   • Marko Sesar za ++ rodit. Cvitana i Anicu, braću Antu i Milu, strica Marka, tetke Ivu i Ružu, djeda Antu i babu Maru
   • 17,30 sati Zadušnica za + Peru Antunovića
   • 11,00 sati Patron župe i Dan općine Neum
  • Utorak, sv. Cecilija, 22. studenoga, 7,00 sati
   • Obit. Kordić za + Blaža i ost. ++
  • Srijeda, 23. studenoga, 7,00 sati
   • Branimir Ramljak s obit. za ++ rodit. i ost. ++
   • 12,00 sati sv. Misa u Emausu za ++ subraću svećenike
  • Četvrtak, 24. studenoga, 7,00 sati
   • Obitelj za ++ rodit. Kažimira i Zoru i ost. ++ iz obitelji
  • Petak, 25. studenoga, 7,00 sati
   • 7,00 sati sv. Misa u Samostanu
  • Subota, 1. Adventska subota, 26. studenoga, 7,00 sati
   • Ante Raič za ++ rodit. Stojana, Ilku i + brata Zvonku
   • 14,00 sati sv. Misa u Samostanu prigodom Duhovne obnove školske djece
  • Nedjelja, 1. Nedjelja Došašća, 27. studenoga
   • 9,00 Željko Zovko za+rodit.Ivana i Katarinu i brata Berislava
   • 11,00 Misa za narod naše župe
 • Sv. Mise u sljedeću nedjelju, 27. studenoga: u 9,00 i 11,00 sati.
 • Župni vjeronauk za učenike Osnovne škole: U sljedeću subotu u 9,00 sati samo vjeronauk za učenike nižih razreda od 1. do 5. razreda i za naše Prvopričesnike, a za ostale učenike umjesto vjeronauka najavljujem Duhovnu obnovu.
 • Duhovna obnova u Samostanu časnih sestara: u subotu u 10,00 sati viši razredi 6. – 9. razreda umjesto vjeronauka u crkvi neka svi dođu u Samostan časnih sestara na jednu duhovnu obnovu koja će trajati 10,00 – 14,00 sati, doći će i župnik, u 10,00 sati molitva i blagoslov za sretan početak Duhovne obnove i prozivka učenika po razredima. Bit će rad po skupinama, a u 12,30 sati marenda, časne će ponuditi sok i keks, a župnik će počastiti djecu sendvićima, u 14,00 sati sv. Misu za svu djecu u samostanskoj kapeli ima župnik. Roditelji dovezite djecu u 10,00 sati u subotu u Samostan, a koja su djeca blizu mogu i pješice.
 • Katolička Malo-nogometna Liga: Danas je prva godišnjica. U subotu, 20. studenoga 2021. u 19,30 sati na sastanku u Župnoj kući osnovali smo Župnu Katoličku Malo-nogometnu ekipu, koja je ušla u sastav naših ostalih župa hercegovačkih biskupija, a pod okriljem KMNL Crkve u Hrvata. Na susret je došlo 15 momaka iz naše župe koji igraju mali nogomet, lijepo smo se dogovorili, družili, prijavili se na ovu veliku športsku priredbu Crkve u Hrvata. Dobro smo odigrali prethodni turnir, a sada očekujemo novu sezonu.
 • Sv. Cecilija: U utorak, 22. studenoga je sv. Cecilija zaštitnica crkvenih pjevača, našim pjevačima u župi čestitam. S Velikim zborom obilježit ćemo malo našu zaštitnicu u utorak večer u 19,00 sati, a naše mlade pjevače koji pjevaju pod sv. Misom u 9,00 sati, pozivam u sljedeću nedjelju, jer danas nisu na koru, da poslije sv. Mise navrate u Župnu kuću na jedno kratko zajedničko čašćenje.
 • Došašće: U sljedeću nedjelju je Prva Nedjelja Došašća-Adventa, počinje bliža priprava za božićno vrijeme. Došašće traje 4 nedjelje. Obilježimo svečano “Advent i Božić u Bijelom Polju”. Neka se odmah na početku Adventa kao i po svim kršćanskim mjestima svijeta tako i u našemu Bijelom Polju osjeti -Božić je na pragu- Dajmo svi svojim kućama i okućnicama svečani izgled, a i naša župna crkva i crkveno dvorište bit će lijepo okićeni. Neka u vašim obiteljima, kao što će biti i našem oltaru u crkvi, počasno mjesto zauzmu 4 adventske svijeće i upalimo svake nedjelje po jednu na čast Kristu koji nam dolazi. S našim mladima iz župe i svim ljudima dobre volje, organiziramo programske 4 adventske subote u Bijelom Polju, o čemu ćete biti na vrijeme obaviješteni, kad se primaknu termini, a u sljedeću subotu, 26. XI. u 19,00 sati, pred našom župnom crkvom organiziramo blagoslov i paljenje prve adventske svijeće i čitave rasvjete. U 19,00 sati župnik će stati pred crkvu s ministrantima u liturgijskom ruhu, blagosloviti prvu zapaljenu adventsku svijeću i svečano otvoriti „Advent u Bijelom Polju“. Svi ste pozvani, posebno djeca, ministranti, mladi, folklor, pjevači, svi župljani, dobro došli u subotu u 19,00 sati na adventski program kod naše župne crkve!
 • U ponedjeljak, 21. studenoga je Gospa od zdravlja: Patron župe i Dan općine Neum, svečana sv. Misa u 11,00 sati. *Duhovna večer za mlade: u četvrtak, 24. XI. u 20,00 sati u župi sv. Tome u Mostaru.
 • Folklor: proba danas za sve Folkloraše u 12,00 sati u župnoj dvorani.
 • Roditeljski sastanak: za naše Prvopričesnike i Krizmanike i njihove roditelje bit će u sljedeću nedjelju poslije sv. Mise u 9,00 sati u našoj župnoj crkvi.
 • Primanje sv. Misa: Nadam se da ćemo iz Biskupije uskoro dobiti nove direktorije, pa ćete moći od sljedeće nedjelje naručivati sv. Mise za sljedeću godinu kroz nekoliko prvih mjeseci, isto tako možete davati redovinu, priloge za crkvu, caritas i listić i ostalo.
 • Kalendari za 2023. godinu stigli su: Možete ih od danas nabaviti u Župnom uredu, kalendari od 12 lista 4 KM. i džepni kalendari 3 KM., jednolisne kalendare i naljepnice za blagoslov kuća dijelit ću po blagoslovu.
 • Godišnja skupština: dijecezanskih svećenika hercegovačkih biskupija održat će se u srijedu, 23. studenoga s početkom u 10,00 sati u našem „Emausu“.
 • Ako tko ima kakvih obveza u Župnom uredu, neka dođe poslije sv. Mise.
 • Ovih dana umrli su naši župljani: Stanislav Krezić i Pero Antunović, za pokoj njihovih duša, pomolimo se! Pokoj vječni daruj im Gospodine. I svjetlost vječna neka im svijetli. Počivali u miru. Amen. Duše njihove i duše svih vjernih mrtvih po milosrđu Božjem počivale u miru. Amen!

Sve vas pozdravlja i na sve zaziva Božji blagoslov,

vaš župnik don Rajko Marković