Župne oglase možete uzeti u dnu crkve, a imate ih i na oglasnoj ploči i na Portalu naše župe.

 • Sv. Mise kroz tjedan govorit će se u 7,00 sati ujutro, osim subote u 8,00 sati ujutro. Slijede misne nakane…
  • Ponedjeljak, 28. studenoga, 7,00 sati
   • Obitelj za ++ Šimu i Iliju Leko i ost. ++
  • Utorak, 29. studenoga, 7,00 sati
   • Nada Perić s djecom za + muža Miroslava – Miku
  • Srijeda, 30. studenoga, 7,00 sati
   • Djeca za ++ rodit. Tomislava i Veru Zovko, te Karla, Ljubicu i Dragicu Azinović
   • 12,00 sati sv. Misa u Emausu povodom Duhovne obnove za svećenike
  • Četvrtak, 1. prosinca, 7,00 sati
   • Djeca za ++ rodit. Marka i Janju i sve ost. ++
  • Petak, 2. prosinca, 7,00 sati
   • Ljubica Azinović s obit. za + supr. Zvonku, roditelje, svekra i svekrvu i ostale ++ iz obitelji
   • 18,00 sati sv. Misa za žive, poginule i umrle logoraše – 29. godiš. razmjene hrvatskih logoraša
  • Subota, 3. prosinca, 8,00 sati
   • Djeca za ++ Antu i Dragicu Gakić
   • 19,00 sati Adventsko euharistijsko jednosatno klanjanje u crkvi
  • Nedjelja, 2. Nedjelja Došašća 4. prosinca
   • 9,00 Djeca za ++ rodit. Marinka i Tanju Šunjić
   • 11,00 Misa za narod naše župe
 • Sv. Mise u sljedeću nedjelju, 4. prosinca: u 9,00 i 11,00 sati.
 • Župni vjeronauk za učenike Osnovne škole: U sljedeću subotu u 9,00 sati vjeronauk za učenike nižih razreda od 1. do 5. razreda i za naše Prvopričesnike, a u 10,00 sati za učenike viših razreda od 6. do 8. razreda, u 10,30 sati Krizmanici učenici 9. razreda Osnovne škole i 1. razreda Srednje škole, a poslije vjeronauka rad po sekcijama, ministranti, čitači…
 • Ovih dana kreće i KMNL najprije ide prijavljivanje župa, pa onda izvlačenje parova i sredinom mjeseca siječnja početak natjecanja. Završnica je u Sisku.
 • U srijedu, 30. studenoga u našem Emausu održat će se Duhovna obnova za sve naše svećenike od 10,00 do 13,00 sati.
 • Primanje sv. Misa: Od danas možete u Župnom uredu za sljedeću godinu, prvih 6 mjeseci, davati sv. Mise, zatim možete davati redovinu, priloge za crkvu, caritas, listić i ostalo.
 • Kalendari za 2023.: Od danas možete u Župnom uredu nabaviti kalendare od 12 lista 4 KM. i džepni kalendar 3 KM., te svijeće za Božić 3 u jednom pakovanju 3 KM.
 • U ovom tjednu su Prvi petak i Prva nedjelja, ispovijedam prije sv. Misa.
 • Zornice će biti u župi i ove godine u 6,00 sati ujutro, u devetnici za Božić, od 16. XII.
 • Sv. Misa za logoraše: U sljedeći petak, 2. prosinca bit će sv. Misa u našoj župnoj crkvi za sve naše žive, poginule i pokojne logoraše, povodom 29. obljetnice razmjene hrvatskih logoraša iz logora Osnovna škola Potoci – Bijelo Polje u 18,00 s. Polaganje vijenaca i molitva ispred Spomenika u 18,30 s., Film o razmjeni logoraša u Emausu u 18,45 s., a poslije prigodno druženje u župnoj dvorani. Plakat i pozivnicu imate na oglasnoj ploči, a i ja vas molim, dođite u što većem broju, pomoliti se za pokojne i poginule, a pokazati razumijevanje i uputiti prijateljsku riječ preživjelima.
 • Jednosatno adventsko euharistijsko klanjanje: U subotu, 3. prosinca u 19,00 sati organiziramo u našoj župnoj crkvi jednosatno adventsko euharistijsko klanjanje pred Presvetim za čitavu našu župu. Program večeri: Izlaganje Presvetog Sakramenta na Oltaru uz prigodnu pjesmu, zatim će se ispreplitati duhovni programi kroz osobnu molitvu u tišini, zajedničke pjesme, prigodna čitanja mladih, na kraju litanije Presvetom Srcu Isusovu i blagoslov s Presvetim. Dragi vjernici svi ste pozvani na ovu blagoslovljenu Euharistijsku večer u subotu u 19,00 sati. Generalna proba i dogovor za sve sudjelovatelje u duhovnom programu: naši pjevački zborovi i čitači bit će u subotu u 18,30 sati u crkvi, pola sata prije početka Klanjanja. Odazovimo se svi Isusu na Njegov poziv i djeca i mladi i odrasli! Isus te zove u subotu u 19,00 sati u našu crkvu.
 • Sv. Nikola: Pred nama je blagdan sv. Nikole, biskupa, 6. prosinca, omiljenog sveca djece i mladih, a mi ćemo ga ove godine dočekati i u našoj župi u sljedeću nedjelju, nedjelja pred Nikoljdan, 4. prosinca pod sv. Misom u 9,00 sati. Sv. Nikola donijet će u nedjelje preko 180 darova našoj djeci. U nedjelju je ovakav raspored: sv. Misa redovito u 9,00 sati za svu djecu i ostale koji žele, poslije sv. Mise doček sv. Nikole u crkvi, podjela darova djeci koja dođu u crkvu, mala djeca koje roditelji donesu, predškolska djeca koju roditelji dovedu i sva djeca Osnovne škole od 1. do 9. razreda koja dođu. Poslije podjele darova sva djeca i okupljeni puk sa župnikom i sv. Nikolom izići ćemo na plato pred crkvom gdje ćemo se pozdraviti sa sv. Nikolom, od njega čuti koju riječ, uslikati se i primiti blagoslov, te ispratiti sv. Nikolu na njegovo daljnje putovanje. Darove sv. Nikola dijeli samo poslije sv. Mise u 9,00 sati.
 • Roditeljski sastanak: za naše Prvopričesnike, Krizmanike i njihove roditelje bit će danas u nedjelju poslije sv. Mise u 9,00 sati u našoj župnoj crkvi.
 • Ako tko ima kakvih obveza u Župnom uredu, neka dođe poslije sv. Mise.

Sve vas pozdravlja i na sve zaziva Božji blagoslov,

vaš župnik don Rajko Marković