Župne oglase možete uzeti u dnu crkve, a imate ih i na oglasnoj ploči i na Portalu naše župe.

 • Sv. Mise kroz tjedan govorit će se u 7,00 sati ujutro, osim srijede u 17,00 sati. Slijede misne nakane i darovatelji…
  • Ponedjeljak, 5. prosinca, 7,00 sati
   • Ruža Lovrić za ++ rodit. Miju i Matiju Zadro
  • Utorak, sv. Nikola, 6. prosinca, 7,00 sati
   • Nikola Golemac za ++ rodit. Petra i Ivu i sve ost. ++
  • Srijeda, 7. prosinca, 17,00 sati
   • Tihomir Drinovac za sve ++ iz obitelji Drinovac
  • Četvrtak, Bezgrješno Začeće, 8. prosinca, 7,00 sati
   • Obitelj za ++ Faniku, Ivana i Branka Šunjić
  • Petak, 9. prosinca, 7,00 sati
   • Djeca za ++ rodit. Tadiju i Ivu Bilić
   • 6,30 sati sv. Misa u Samostanu
  • Subota, 10. prosinca, 7,00 sati
   • Obitelj Šunjić za ++ Petra i Filipa
   • 19,30 sati „Advent u Bijelom Polju“
   • Danas se spominjemo 23. obljetnice smrti + Predsjednika dr. Franje Tuđmana
  • Nedjelja, 3. Nedjelja Došašća, 11. prosinca
   • 9,00 Marica Zadro za + muža Peru i ost. ++
   • 11,00 Misa za narod naše župe
 • Sv. Mise u sljedeću nedjelju, 11. prosinca: u 9,00 i 11,00 sati.
 • Za Crkvu u KM: Marinko Krezić 100, Obit. + Stanislava Krezića 150, Obit. + Pere Antunovića 300, Anđa Cigić 50, Boris-Boba Perić 50, Jure Stjepanović 100, Slavko Pervan 50, Mira Sesar 100, Anka Udovičić 50, Mara Šunjić 50, Drago Zadro 100, Ivan Zovko Bočine 70, Marko Azinović 30, N.N.50, Marko Babić 200, Rade Barišić 100, Kazimir Krezić 100 dol.
 • Za Caritas u KM: Obit. + Stanislava Krezića 40, Ljubica Tomić 10, Boris-Boba Perić 20, Jure Stjepanović 20, Slavko Pervan 20, Mira Sesar 20, Anka Udovičić 10, Stojan i Draga 20, Mara Šunjić 10, Ivan Zovko 20, Obit. Bošnjak 20, Slavica Kukić 20 i Rade Barišić 20.
 • Za župni listić u KM: Marinko Krezić 10, Obit. + Stanislava Krezića 10, Milka Čarapina 10, Boris-Boba Perić 10, Jure Stjepanović 10, Slavko Pervan 10, Mira Sesar 10, Anka Udovičić 10, Mara Šunjić 10, Ivan Zovko 10, Obitelj Bošnjak 10 i Rade Barišić 10.
 • Župni vjeronauk za učenike Osnovne škole: U sljedeću subotu u 9,00 sati vjeronauk za učenike nižih razreda od 1. do 5. razreda i za naše Prvopričesnike, u 10,00 sati za učenike viših razreda od 6. do 8. razreda, u 10,30 sati Krizmanici, poslije vjeronauka rad po sekcijama..…
 • Primanje sv. Misa: Ovih dana možete u Župnom uredu za sljedeću godinu, prvih 6 mjeseci, davati sv. Mise, zatim možete davati redovinu, priloge za crkvu, Caritas ili Kruh sv. Ante, listić i ostalo. Sv. Mise su raspoređene po mjesecima, svibanj i listopad Gospini mjeseci večernje sv. Mise uz pobožnost Gospi. Trodnevnice i u Korizmi Križni putovi uz večernje sv. Mise, nedjeljom sv. Mise s nakanama u 9,00 sati, rana sv. Misa, a u ostale dane i mjesece sv. Mise u 7,00 s. ujutro. Za neke posebne prilike imat ćemo razumijevanja jedni prema drugima.
 • Kalendari 2023.: U Župnom uredu možete nabaviti kalendare, 12 lista 4 KM., džepni 3 KM.
 • Svijeće za Božić: U Župnom uredu možete nabaviti božićne svijeće 1 pakovanje 3 KM.
 • Zornice: po običaju u župi započinju u devetnici za Božić, od 16. XII. u 6,00 sati ujutro.
 • Najavljujem na vrijeme: Božićna Ponoćka u Bijelom Polju u ponoća, prigodni program u 11,30 sati navečer, a poslije Ponoćke pučko slavlje uz vatromet i čašicu pića.
 • U ovom tjednu najavljujem Božićnu ispovijed starih u župi:
  • Ponedjeljak, 5. prosinca: Vojno, Bočine i Đubrani, počinjem u 9,00 sati iz Vojna
  • Srijeda, 7. prosinca: Vrapčići i Potoci, počinjem u 9,00 sati iz Vrapčića
  • Petak, 9. prosinca: Gornji Potoci, Humilišani, Livač, Salakovac, počinjem u 9 sati iz G. Potoka Ako bude u tijeku kakvih izmjena javit ćemo. Neka se stari skupe na jedno mjesto gdje je to moguće i nemojte da koga preskočim, ako ima tko nanovo, javite mi. Za ispovijed u kući pripremite kao za blagoslov kuća: stol s bijelim stolnjakom, križ, svijeća i blagoslovljena voda, jer sam Isus taj dan, po svećeniku, posjećuje tvoju kuću.
 • “Advent u Bijelom Polju 2022.“ Naši mladi skupa sa župnikom organiziramo i ove godine „Advent u Bijelom Polju“ na našem Igralištu, u sljedeću subotu, 10. prosinca s početkom u 19,30 sati. Na prijedlog naših mladih, pozvali smo i goste, a i vi pozovite svoju rodbinu i prijatelje na jedno lijepo adventsko druženje u krugu bjelopoljske župne crkve. Priprema se pozornica i šator uz bogat glazbeno-duhovno-kulturni program, ponuda hrane i pića: kobasice, fritule, kuhano vino, sokovi i ostala pića…uz dobrovoljne priloge u humanitarne svrhe, plakate ćemo imati na oglasnoj ploči i na Portalu župe. Dobro došli u subotu na adventsko druženje u 19,30 sati, svi ste pozvani, ulaz slobodan!
 • Nedjelja Caritasa: U sljedeću nedjelju je Nedjelja Caritasa. Sva lemuzina i prilozi u sljedeću nedjelju -Nedjelja Caritasa- ide za Caritas, za najpotrebnije, za gladne i nemoćne, za bolesne i osamljene po svijetu, Bog je dao nama da mi možemo darovati drugoga. Ako ste što kod kuće skupljali ili se čega u Adventu odrekli, posebno djeca za gladnu djecu, sve to ponesite u nedjelju i predajte u lemuzinu, pa će tvoj novčić nekoga za Božić obradovati.
 • Jednosatno adventsko euharistijsko klanjanje: Sinoć u subotu, 3. prosinca u 19,00 sati bila je vrlo lijepo organizirana „Adventska subota“, Klanjanje pred Presvetim u našoj župnoj crkvi. Bogu hvala! O ovome možete više čitati na našem Župnom portalu.
 • Kvatre: U sljedećem tjednu su zimske kvatre, srijeda, petak i subota, to su dani posta, molitve, pokore i djela ljubavi. Kvatre su 4 puta u godini: proljetne, ljetne, jesenske i zimske, kad nas Crkva poziva na post i pokoru.
 • U četvrtak, 8. XII. je Bezgrješno Začeće BDM, nezapovjedan blagdan, sv. Misa redovito u 7,00 sati, a u Hrasnu-Svetištu Kraljice Mira i u Jablanici patron župe, sv. Mise u 11,00 sati.
 • U subotu, 10. XII. spominjemo se 23. obljetnice smrti našeg pokojnog Predsjednika dr. Franje Tuđmana, sjetimo ga se taj dan u svojim molitvama i sv. Misama.
 • Tribina za mlade: u katedrali u četvrtak, 8. prosinca u 20,00 sati.
 • Obiteljski božićni film „Proslavimo blagdan u miru“ od španjolskog redatelja Manuela prikazat će se u Kosači u srijedu, 7. prosinca u 17,30 i 20,00 sati. Ulaznica 5 KM. Film je jako dobar, poučan i koristan, preporučuju ga i oni koji su ga pogledali, pa tko može neka pođe.
 • Folklor: probe u sljedećem tjednu po dogovoru.
 • Pod sv. Misom u 9,00 sati: A sada odmah iza blagoslova i pjesme dolazi nam sv. Nikola uz crkvu, on će nas sve pozdraviti i podijeliti darove. Nikola je dotjerao preko 180 darova. Poslije podjele darova, idemo svi sa sv. Nikolom, ako bude lijepo, na plato pred crkvom. Na platou će se sv. Nikola s nama pozdraviti, blagosloviti, zapjevati i time završavamo. Kod podjele darova, pomoći će u redanju naši momci iz Folklora. A sada blagoslov, pjesma, pa sv. Nikola.
 • Ako tko ima kakvih obveza u Župnom uredu, neka dođe poslije sv. Mise.

Sve vas pozdravlja i na sve zaziva Božji blagoslov,

vaš župnik don Rajko Marković