Župne oglase možete uzeti u dnu crkve, a imate ih i na oglasnoj ploči i na Portalu naše župe.

 • Sv. Mise kroz tjedan govorit će se do četvrtka u 7,00 sati ujutro, osim utorka u 17,00, a od petka 16. prosinca počinje devetnica za Božić, pa će sv. Mise – Zornice biti od petka u 6,00 sati ujutro. Slijede misne nakane i darovatelji…

  • Ponedjeljak, 12. prosinca, 7,00 sati
   • Antonija Perić s obit. za ++ rodit. Stanka, Stojku, Božicu, Matu, Marijana i Dragicu
  • Utorak, sv. Lucija, 13. prosinca, 17,00 sati
   • Obitelj za + Dragu Galića, 1. godišnjica
   • 17,30 sati Zora Andačić za + muža Ivana
  • Srijeda, 14. prosinca, 7,00 sati
   • Obitelj za + Ivana Glavinu, 1. godišnjica i za + Zdenku Glavina
  • Četvrtak, 15. prosinca, 7,00 sati
   • Jure Radić za ++ rodit. Marka i Danicu i sve ost. ++ iz obitelji
  • Petak, 16. prosinca, 6,00 sati
   • Željko Sesar za ++ rodit. Franu i Milicu i ost. ++
   • 7,00 sati sv. Misa u Samostanu
  • Subota, 17. prosinca, 6,00 sati
   • Djeca za ++ rodit. Ivu i Juru Pranjić i ost. ++ iz obit.
  • Nedjelja, 4. Nedjelja Došašća, 18. prosinca
   • 9,00 Obitelj Rozić za + Antu Rozića
   • 11,00 Misa za narod naše župe
 • Sv. Mise u sljedeću nedjelju, 18. prosinca: u 9,00 i 11,00 sati.
 • Za Crkvu u KM: Tihomir Buconjić 50, N.N. 100, Gordana Božić 50, Lidija Čarapina 50, Bero Crnjac 50, Ilija Šunjić 100, Karlo Pandža 100, Ljubica Cigić 50, Manda Drinovac 20.
 • Za Caritas u KM: Tihomir Buconjić 30, Mara Azinović 20, Mara Kožul 20, N.N. 20, Stanko Leko 20, Lidija Čarapina 20, Ljubica Čarapina 50, Bero Crnjac 20, Ilija Šunjić 20, N.N. 20, Matija Kolobara 10, Manda Drinovac 10 i Zora Raič 100 Eura.
 • Za župni listić u KM: Tihomir Buconjić 10, Mara Azinović 10, Mara Kožul 10, N.N. 10, Stanko Leko 10, Gordana Božić 10, Lidija Čarapina 10, Bero Crnjac 10, Ilija Šunjić 10 i Matija Kolobara 10.
 • Župni vjeronauk nećemo imati u ovo predbožićno i božićno vrijeme, a onda nastavljamo poslije blagoslova kuća.
 • Božićni blagoslov kuća objavit ću u sljedeću nedjelju, 4. Nedjelju Došašća.
 • Primanje sv. Misa: Molim vas, kad dajete sv. Mise nemojte zauzimati više termina u godini, nego dajte jednu sv. Misu za svoje pokojne i tako može po crkvenom zakonu, da mogu i drugi dobiti jedan dan u godini za svoje pokojne, jer svake godine dolaze novi pokojnici, a ostaju dosadašnji, pa nemamo toliko dana u godini da svakome pokojniku damo po jedan dan i dajite za sada sv. Mise za prvih 6 mjeseci, a poslije ćemo za preostali dio godine.
 • Kalendare i svijeće za Božić, možete nabaviti u Župnom uredu, a jednolisne kalendare i naljepnice za blagoslov kuća dijelim po blagoslovu.
 • Zornice: po običaju u župi započinju u devetnici za Božić, od 16. XII. u 6,00 sati ujutro.
 • Danas najavljujem Božićnu ispovijed u našoj župi:
  U sljedeću subotu, 17. prosinca ispovijed u našoj župi u 14,00 sati djeca i mladi, a u 15,00 sati odrasli.
  Molim vas odazovite se svi na sv. ispovijed, bit će više svećenika, budući će biti ujutro sv. Misa zornica, poslije sv. ispovijedi neće biti sv. Mise nego samo Služba Riječi i sv. pričest za sve koji se budete u subotu ispovjedili, tako da se isti dan i ispovjedite i pričestite. Ovih dana bit će sv. ispovijed po svim našim župama po Mostaru, pa pronađite prikladan termin za sv. ispovijed i nemojte ostati neispovjeđeni. A ako tko dođe iz svijeta ili je bio spriječen kad je bila ispovijed u župi, stojim vam na raspolaganju. Pripremimo se za sv. ispovijed i dođimo svi, potaknimo jedni druge, pomirimo se s Bogom i sa svojim bližnjim, pa će nam tako i Božić zasjati u svoj svojoj radosti. Stare i nemoćne u župi sam ispovjedio, imamo ih 80, ako je još tko slučajno ostao neispovjeđen javite mi ovih dana.
 • “Advent u Bijelom Polju 2022.“ Sinoć je lijepo organizirana „Adventska večer“ u našoj župi, bilo je lijepo, svi smo zadovoljni, o čemu ćete moći više čitati na našem Župnom portalu.
 • Nedjelja Caritasa: Danas je Nedjelja Caritasa. Sva današnja lemuzina i prilozi idu za Caritas, za najpotrebnije među nama i po čitavom svijetu.
 • Stigao je novi broj CnaKa, pa pretplatnici možete uzeti svoje primjerke u dnu crkve. Ovih dana možete davati i pretplatu za CnaK za sljedeću godinu po 40 KM.
 • Ako tko ima kakvih obveza u Župnom uredu, neka dođe poslije sv. Mise., a možete doći i u bilo koje drugo vrijeme.
 • Ovih dana umrli su naši župljani: Stipan Pandža, Jelka Zadro i Mara Škobić, za pokoj njihovih duša, pomolimo se! Pokoj vječni daruj ima Gospodine. I svjetlost vječna neka im svijetli. Počivali u miru. Amen! Duše njihove i duše svih vjernih mrtvih po milosrđu Božjem počivale u miru. Amen!
 • Na kraju sv. Mise u 11,00 sati bit će Prisega petero novih članova Župnog ekonomskog vijeća.

Sve vas pozdravlja i na sve zaziva Božji blagoslov,

vaš župnik don Rajko Marković