Župne oglase možete uzeti u dnu crkve, a imate ih i na oglasnoj ploči i na Portalu naše župe.

 • Sv. Mise kroz tjedan govorit će se u 7,00 sati ujutro, osim srijede i četvrtka na Svijećnicu u 17,00 sati. Slijede misne nakane i darovatelji…

  • Ponedjeljak, 30. siječnja, 7,00 sati
   • Ljubica Cigić za + supr. Milu i ostale ++ iz obit. Cigić i Šunjić

  • Utorak, 31. siječnja, 7,00 sati
   • Obitelj za ++ Jelu i Lucu Šunjić i ost. ++ iz obit. Šunjić

  • Srijeda, 1. veljače, 17,00 sati
   • Finka Kožulj za + muža Mirka, svekra Ljubu, svekrvu Šimu, ++ rod. Ružu i Jozu i ost. ++

  • Četvrtak, 2. veljače, Svijećnica, 17,00 sati – Blagoslov svijeća i grličanje
   • Obitelj Glibo za + Katu Zadro i ost. ++ iz obit. Zadro

  • Petak, 3. veljače, sv. Blaž, 7,00 sati – Prvi petak ispovijed
   • Ljubica Azinović za + muža Pavu
   • 6,30 sati sv. Misa u Samostanu

  • Subota, 4. veljače, 7,00 sati
   • Zdenko Kožul za ++ rodit. Peru i Dragicu i + kći Katarinu

  • Nedjelja, 5. veljače – Prva nedjelja ispovijed
   • 9,00 Za + Barbaru Kožulj, 1. godišnjica
   • 11,00 Misa za narod naše župe

 • Sv. Mise u sljedeću nedjelju, 5. veljače: u 9,00 i 11,00 sati.

 • Za Crkvu u KM.: Obitelj Mihalj 100, Mara Jurić 100, Andrija Kožul 100, Miro Škobić 100, Mara Gotovac 50, Dario Raič 50, Nikola Marić 100, Obitelj + Mile Čuljka 100, Marina Golemac 100 i Zdravko Orlović 100.

 • Za Caritas u KM.: Obitelj Mihalj 20, Mara Jurić 20, Miro Škobić 30, Mario Perić 20 i Marina Golemac 20.

 • Za župni listić u KM.: Obitelj Mihalj 20, Mara Jurić 10, Dario Raič 10, Mario Perić 10, Marina Golemac 10 i Zdravko Orlović 10.

 • Župni vjeronauk: u subotu, u 9,00 sati niži razredi i Prvopričesnici, onda u 9,30 sati ostaju samo Prvopričesnici, neka ponesu liste iz kojih uče pitanja, u 10,00 sati viši razredi, a u 10,30 sati Krizmanici, neka i Krizmanici ponesu liste i katekizme iz kojih uče. Roditelji učite s Prvopričesnicima i Krizmanicima gradivo, ispitujte ih pitanja, molitve i pouke, kako bi se mogli dobro pripremiti za Prvu svetu Pričest i Krizmu.

 • U četvrtak, 2. veljače je Svijećnica-Kalandora-Kandelora, Prikazanje Isusovo u Hramu. Sv. Misa i blagoslov svijeća bit će navečer u 17,00 sati. Kod Gospina kipa u crkvi, desno od oltara, moći ćete nabaviti svijeće 3 u kompletu po cijeni od 3 KM., a možete ih i rastaviti, jedna svijeća – 1 marka, a po jednu ćete svijeću na blagoslovu upaliti, a ostale svijeće na blagoslov možete donijeti od kuće i tada ćemo blagosloviti i crkvene svijeće i svijeće za krštenje. Stavite oko svijeća zaštitu da ne pokapaju po klupama.

 • U petak, 3. veljače je sv. Blaž-Vlaho, zaštitnik grla, sv. Misa bit će u 7,00 sati ujutro, a svečana sv. Misa-Uočnica bit će na Svijećnicu u četvrtak u 17,00 sati i tada će biti uz blagoslov svijeća i uobičajeno pojedinačno „grličanje“, blagoslov grla, na kraju sv. Mise uz predviđen tekst koji nad tobom uz blagoslovljene svijeće izgovara svećenik: Po zagovoru sv. Blaža, biskupa i mučenika, od bolesti grla i svakog drugog zla, oslobodio te Svemogući Bog Otac i Sin i Duh Sveti. Ti se prekrižiš i odgovoriš. Amen! Pod sv. Misom pjeva Veliki zbor, a ministranti doći na vrijeme i obući se za sv. Misu. Dakle, u četvrtak, na Svijećnicu i ujedno Uočnicu sv. Blaža, sv. Misa, blagoslov svijeća i „grličanje“ u 17,00 sati.

 • U petak je Prvi petak, ispovijedam prije sv. Mise.

 • U nedjelju je Prva Nedjelja ispovijedam prije sv. Misa.

 • Tečajevi priprave za kršćanski brak, održat će se u Mostaru ove 2023. godine u Katedrali: 3., 4., i 5. ožujka; 5., 6. i 7. svibnja; 1., 2. i 3. rujna; 3., 4. i 5. studenoga, a u crkvi sv. Petra i Pavla: 6.-10. III.; 8.-12. V.; 4.-8. IX.; 6.-10. XI. Predavanja započinju u 19,00 sati. Zaručnici javljajte se na Tečaj, koji je obvezatan za sve koji se žele crkveno vjenčati, a koji ćete se vjenčati u našoj župi u Bijelom Polju, prijavite u Župnom uredu, ako već niste, datum vašega crkvenog vjenčanja, a mjesec dana prije javit ćete se župniku za zaruke u Župnom uredu.

 • Ako tko ima kakvih obveza u Župnom uredu, neka dođe poslije sv. Mise.

 • Ovih dana umro je naš župljanin: Mile Čuljak, za pokoj njegove duše, pomolimo se…. Pokoj vječni daruj mu Gospodine…

Sve vas pozdravlja i na sve zaziva Božji blagoslov,

vaš župnik don Rajko Marković