Župne oglase možete uzeti u dnu crkve, a imate ih i na oglasnoj ploči i na Portalu naše župe.

 • Sv. Mise kroz tjedan govorit će se u 7,00 sati ujutro, osim na Čistu Srijedu-Pepelnicu i u Petak-Križni put u 17,00 sati. Slijede misne nakane i darovatelji…
 • Ponedjeljak, 20. veljače, 7,00 sati
  • Pero Vidović za ++ rodit. Marka i Stanu, + br. Vencela, + babu Maru i ost. ++ iz obit.
 • Utorak, 21. veljače, 7,00 sati
  • Ljiljanka Sesar za + muža Stojana, i ++ rodit. Maru, Pavu, Maru i Jozu
 • Srijeda, 22. veljače – Čista Srijeda-Pepelnica, 17,00 sati
  • Obitelj za ++ Bernarda i Milana Sesar
  • 10,00 sati sv. Misa Mostar-katedrala
 • Četvrtak, 23. veljače, 7,00 sati
  • Ivan Zovko za ++ rodit. Maru i Andriju i ++ braću i sestre
 • Petak, 24. veljače – Križni put, 17,00 sati
  • Mirjana s obitelji za + Stjepana Ravlića i za ++ Maru i Željka i sve ++
  • 7,00 sati sv. Misa u Samostanu
 • Subota, 25. veljače, 8,00 sati
  • Stana Aničić s obit. za + supr. Vladimira, + sina Miljana i za ost. ++ iz obit. Aničić i Filipović
 • Nedjelja, 26. veljače, 1. Korizmena – Čista
  • 9,00 Ivica Jukić za++rod.Ljubicu i Anđelka Jukić,Ljubicu i Ivana Kraljević i + br. Cmiljana
  • 11,00 Misa za narod naše župe
 • Sv. Mise u sljedeću nedjelju, na 1. Korizmenu, 26. veljače: u 9,00 i 11,00 sati.
 • Za Crkvu u KM.: Zora Vidović 50,Mijo Jurić 60,Jure i Zora Raič 150,Nikola Marić 100, Ob.+Zvonke Aničića 300,Marijan–Braco Pranjić 50,Kata Golemac 100,Ljubica Ivanković 50.
 • Za Caritas u KM.: Zora Vidović 20, Mijo Jurić 20, Jure i Zora Raič 20, Ljilja Baković 20, Mile Krezić 20, Janja Mandić 30, Marijan-Braco Pranjić 20, Kata Golemac 20, Kata Golemac KSA 20 i Ljubica Ivanković 10.
 • Za župni listić u KM.: Ruža Perić 10, Zora Vidović 10, Mijo Jurić 10, Jure Raič 10, Nikola Marić 10, Ljilja Baković 10, Mile Krezić 10, Janja Mandić 10 i Kata Golemac 10.
 • Korizmena obnova za mlade: bit će u župi sv. Ivana u Mostaru u subotu, 25. II. u 16,30 s.
 • Jedna obavijest: U sljedeću nedjelju na 1. Korizmenu, imat ćemo našega biskupa Petra u gostima, na sv. Misi u 11,00 s., koju će predvoditi biskup Petar. Naime, želja mi da i u ovu korizmu uđemo duhovno obnovljeni i srcem pripravljeni svi, a posebno naši bračni parovi. Djecu i mlade pripravljamo na župnim i školskim vjeronaucima, a u nedjelju bih želio pripraviti bračne parove, pa će nam biskup predslaviti sv. Misu u 11,00 sati i uputiti svima nazočnima pastirsku riječ, a onda odmah poslije sv. Mise i završnog blagoslova, biskup će u crkvi održati prigodno predavanje samo za bračne parove. Bit će sv.Misa i u 9,00 sati, ali neka na ovu Misu u 9,00 s. dođu samo oni koji ne mogu nikako doći na pučku u 11,00 s., jer nam je biskup u 11,00 s. Ja se nadam da će ovo biti lijep susret, pa neka u nedjelju, uz ostali puk Božji, dođu i svi bračni parovi iz župe, nije važno koliko ste godina u braku: jednu, deset, dvadeset, pedeset, najprije dođite na sv. Misu u 11,00 s., a onda poslije sv.Mise biskup će održati upravo za vas predavanje ovdje u crkvi, a poslije predavanja navratit ćemo svi malo u našu župnu dvoranu s našim biskupom na zajedničko druženje, prigodno čašćenje i ugodan razgovor. Dakle pozivam vas sve, čitavu župu, dođite na sv. Misu u nedjelju u 11,00 s., a poslije sv. Mise predavanje za bračne parove, sjest ćete u klupe poslije Mise sve dvoje po dvoje, da se vidi da ste bračni parovi…ali mogu ostati na predavanju i oni koji žele poslušati biskupa, a nemaju bračnog para, a ostali su poslije Mise slobodni. Pod Misom pjeva Veliki zbor, a ministranti obučeni u sakristiji u 10,30 sati. Molim žene iz župe da u nedjelju donesu peciva u dvoranu prije sv. Mise, kao što ste i do sada običavale: pite, uštipke, krofne, kiflice, kolače…. popunite dobro stolove, da se malo poslije Mise zajednički počastimo, a župnik će pripremiti pića. Poslije kratkog druženja u dvorani, vi na obiteljski ručak, a župnik će ugostiti biskupa u župnoj kući. Ja držim da će ovo biti fino, lani je sve lijepo uspjelo, dobro ste se odazvali pa se nadam da ćete se dobro odazvati i ove godine.
 • U srijedu, 22. veljače je Čista Srijeda–Pepelnica – početak Korizme: taj dan je strogi post i nemrs, jesti dva puta po malo i jednom do sitosti posnu hranu, taj dan je i blagoslov pepela i pepeljanje, a pepeo je od maslinovih grančica koje su blagoslovljene na Cvjetnicu. Stavljamo večernju sv. Misu u 17,00 sati i pod tom Misom bit će uobičajeno pepeljanje. Sve vas pozivam u srijedu na Pepelnicu na sv. Misu u 17,00 s. Pod sv. Misom pjeva Veliki zbor, a ministranti neka dođu u 16,30 s. u sakristiju pripremiti se za ministriranje. Ako bi se tko na početku Korizme želio ispovijediti, pola sata prije sv. Mise u srijedu u 16,30 s. bit ću na raspolaganju za ispovijed. U srijedu smo mi svećenici na zajedničkom pokorničkom danu s biskupom u Katedrali u Mostaru.
 • U petak, 24. veljače i svakog petka u Korizmi bit će Križni put sa sv. Misom u crkvi u 17,00 s., Pozivam vas sve, posebno djecu i mlade, i vas starije, na Križni put u petak, dođimo u što većem broju i počastimo Križ Isusov! Pjeva Veliki zbor, a ministranti neka dođu pola sata prije u sakristiju pripremiti se za procesiju u Križnom putu.
 • Uđimo u ovu Korizmu s plemenitim odlukama, postom, molitvom, pokorom, odricanjem, djelima ljubavi i milosrđa, znadimo se nešta i odreći u Korizmi, pomozimo bližnjemu u nevolji, dolazimo na Križni put i sv. Mise, tako će nam kršćanski život biti kvalitetniji, Korizma sadržajnija, a na kraju Uskrs draži i radosniji.
 • Pokornička hodočašća u Hrasno: I ove Korizme organiziraju se Pokornička hodočašća u Svetište Kraljice Mira u Hrasno, župa Trebinjske biskupije i ostalih koji žele, sljedećih 5 nedjelja od 15,00 do 17,30 s., pa tko želi može poći. Program u Svetištu u 15,00 s. Križni put uz Gospinu Gradinu, zatim prigoda za sv. ispovijed, pa sv. Misa. Ako bude interesa iz župe, možemo poći i mi organizirano autobusom ili malim autima jedne nedjelje poslijepodne.
 • Jučerašnje krštenje u 12,00 sati: Sara Ivanković, Livač, rođ. u Mostaru, 1. XII. 2022., prvo dijete rodit. Mario Ivanković i Anela r. Mišić, kuma: Katarina Bevanda. Čestitamo!
 • Molitva i odriješenje za našu petoricu poginulih hrvatskih branitelja pripadnika HVO-a Treće Cimske bojne, povodom 30.-te obljetnice pogibije, bit će u četvrtak, 23. veljače kod Spomenika na mjestu stradanja Hum-Lišani u 15,00 sati.
 • Župni vjeronauk: u subotu, u 9,00 sati niži razredi i Prvopričesnici, onda u 9,30 sati ostaju samo Prvopričesnici, neka ponesu liste iz kojih uče pitanja, u 10,00 sati viši razredi, a u 10,30 sati Krizmanici. Roditelji učite s Prvopričesnicima i Krizmanicima gradivo, ispitujte ih pitanja, molitve i pouke, kako bi se mogli dobro pripremiti za Prvu sv. Pričest i Krizmu.
 • Danas naši momci iz župe, u sastavu Katoličke malonogometne međužupne lige (KMNL) hercegovačkih biskupija igraju u Čitluku sa župom Neum. Susret danas pred župnom kućom u 14,30 sati, pa nakon dogovora, molitve i blagoslova, polazak za Čitluk, ide i župnik. Našim momcima želimo dobar uspjeh i Božji blagoslov.
 • Pomoć Turskoj i Siriji koje su pogođene katastrofalnim potresom: Sada će dva naša ministranta stati na vrata crkve s košaricama, pa koliko tko može i želi neka stavi svoj prilog u košarice, vaše priloge predat ćemo Biskupijskom Caritasu, a on će proslijediti dalje. Hvala!
 • Ako tko ima kakvih obveza u Župnom uredu, neka dođe poslije sv. Mise.

Sve vas pozdravlja i na sve zaziva Božji blagoslov,

vaš župnik don Rajko Marković