Povodom 30.-te obljetnice pogibije (23. II. 1993. – 23. II. 2023.) u četvrtak, 23. veljače 2023. u 15,00 sati održana je svečana komemoracija petorice hrvatskih branitelja Treće Cimske bojne na Humskoj Dubravi, župa Potoci-Bijelo Polje.

Obitelji poginulih, suborci, predstavnici udruga proisteklih iz Domovinskog rata, počasni vod Oružanih snaga BiH i mnogobrojni prijatelji, nakon prigodnog govora voditelja programa, položili su vijence, upalili svijeće i iskazali počast i zahvalu petorici poginulih i upisanih na Spomeniku podignutom njima u čast: Vjekoslav Marić, Davorin Džidić, Radoslav Crnjac, Anto Pranjić, Dragan Lazić-Džidić.

Nakon komemoracije don Rajko Marković, bjelopoljski župnik, pozdravio je okupljeni puk Božji, naglasio zbog čega smo se danas ovdje okupili, izrekao imena petorice poginulih hrvatskih branitelja, te izmolio molitvu i odrješenje za pokoj njihovih duša. Poslije se svijet razišao u tišini i dostojanstvu, kako i dolikuje ovom komemorativnom i molitvenom svetom činu.

VIDEO