Župne oglase možete uzeti u dnu crkve, a imate ih i na oglasnoj ploči i na Portalu naše župe.

 • Sv. Mise kroz tjedan govorit će se u 7,00 sati ujutro, osim petka u 17,00 sati. Slijede misne nakane i darovatelji…
  • Ponedjeljak, 27. veljače, 7,00 sati
   • Mihajlo Džono za ++ rodit. Franislava i Miru
  • Utorak, 28. veljače, 7,00 sati
   • Mirko Buconjić za ++ rodit. Tomislava i Anastaziju, ++ braću Ivana i Karla i ost. ++
  • Srijeda, 1. ožujka, 7,00 sati
   • Supruga Anica Mikulić za + supr. Zdenka i ost. ++ iz obit.
  • Četvrtak, 2. ožujka, 7,00 sati
   • Mara Gotovac s djecom za + muža Nikolu, + sina Stjepana, ++ rod. Jozu i Katicu, sv. Luciju, sv. Stjepana i ost. ++
  • Petak, 3. ožujka – Križni put, 17,00 sati, Prvi petak ispovijed
   • Davor Radić za ++ Ivu, Mihu Radića i Anku i Nedjeljka Gakića
   • 7,00 sati sv. Misa u Samostanu
  • Subota, 4. ožujka, 7,00 sati
   • Jozika Ivanković s dj. za + muža Mirka i + sv. Matu i + sv. Matiju
  • Nedjelja, 5. ožujka, 2. Korizmena – Pačista, Prva nedjelja ispovijed
   • 9,00 Ante i Luca Jurić za ++ rodit. Matu, Ružu, Iliju, Ivu i ost. ++ iz obit.
   • 11,00 Misa za narod naše župe
 • Sv. Mise u sljedeću nedjelju, na 2. Korizmenu, 5. ožujka: u 9,00 i 11,00 sati.

 • Za Crkvu u KM.: Mladen Mandić 100, Janja Đopa 100, Jozo Kordić 100, Branka Antunović 50, Miro Kolobara 100, Zdenko Zadro 50, Davor Vladić 50 i Nada Šunjić 50.
 • Za Caritas u KM.: Nikola Jurić 100, Marica Perić 20, Zdenko Zadro 20 i Davor Vladić 20.
 • Za župni listić u KM: Marija Beljo 10, Marica Perić 10, Janja Đopa 10, Branka Antunović 10, Fabijan Antunović 10, Zdenko Zadro 10 i Davor Vladić 10.
 • U petak, 3. ožujka i svakog petka u Korizmi bit će Križni put sa sv. Misom u crkvi u 17,00 s. Prošloga je petka bilo vrlo lijepo, dosta svijeta. Pozivam vas sve svakog petka u Korizmi na Križni put, ministranti neka dođu pola sata prije u sakristiju.
 • U ovom tjednu su Prvi petak i Prva nedjelja, ispovijedam prije sv. Misa.
 • Župni vjeronauk: u subotu, u 9,00 sati niži razredi i Prvopričesnici, u 9,30 sati ostaju samo Prvopričesnici, neka ponesu liste iz kojih uče pitanja, u 10,00 sati viši razredi, a u 10,30 sati Krizmanici. Roditelji učite s Prvopričesnicima i Krizmanicima gradivo, ispitujte ih pitanja, molitve i pouke, kako bi se mogli dobro pripremiti za Prvu sv. Pričest i Krizmu.
 • Jedna napomena: Caritas iz Mostara i ove godine organizira Korizmenu akciju pod motom: „Zrno ljubavi“ za osobe s posebnim potrebama, a to su najčešće djeca i mladi, djeca su na župnom vjeronauku već preuzela kutijice za prikupljanje priloga u Korizmi, ima ih još nešto kod Gospina kipa, a oni će ih vratiti u 5. Nedjelju Korizme, a možete svoje korizmene priloge skupljati i u privatnom kasicama ili kovertama kod kuće, a i svi ostali možete svoje priloge donijeti osobno u 5. Nedjelju Korizme i predati ih na izlazu iz crkve na kraju svetih Misa našim ministrantima, a mi ćemo ih predati Caritasu. To će biti naš korizmeni dar za potrebne, ako smo se čega u korizmi odrekli, pa uime toga možemo dati svoj prilog za najpotrebnije.
 • Zamoljeni obavještavamo: Hrvatska udruga logoraša Domovinskog rata HNŽ poziva sve koji se mogu odazvati, u srijedu, 1. ožujka, na obilježavanje 29. obljetnice od razmjene hrvatskih logoraša koji su bili zatočeni u logoru A BiH „Muzej“ u Jablanici. Obilježavanje će započeti polaganjem vijenaca kod Muzeja u Jablanici u 10,30 sati, sv. Misa za poginule i umrle logoraše slavit će se u župnoj crkvi u Jablanici u 11,00 sati. Prijevoz osiguran ispred Trga hrvatskih velikana u 9,30 sati.
 • Izravni prijenos sv. Mise: U sljedeću nedjelju, Drugu Korizmenu, 5. ožujka, RTVHB prenosit će izravno sv. Misu iz naše župe u 11,00 sati.
 • Kvatre: U sljedećem tjednu su proljetne kvatre, srijeda, petak i subota, to su dani posta, molitve, pokore i djela ljubavi. Kvatre su 4 puta u godini: proljetne, ljetne, jesenske i zimske, kad nas Crkva poziva na post i pokoru.
 • U 9,00 sati. Ako tko ima kakvih obveza u Župnom uredu, neka dođe poslije sv. Mise.
 • U 11,00 sati. I na kraju: o. Biskupe, hvala Vam, što ste došli među nas, predslavili ovu sv. Misu i uputili nam prikladnu propovijed. Sada poslije sv. Mise, dok se Biskup raspremi u sakristiji, slijedi Biskupovo predavanje, ovdje u crkvi, za naše bračne parove, pa molim bračne parove, poslije blagoslova, zauzmite dvoje po dvoje svoja mjesta u klupama, u klupu mogu sjesti 3 para. Mogu ostati na predavanju i ostali koji žele. Poslije predavanja nastavit ćemo druženje s našim Biskupom u župnoj dvorani uz prigodno čašćenje i ugodan razgovor. Hvala domaćicama na donesenom pecivu, puni su stolovi, a župnik se pobrinuo za osvježavajuća pića. Ako tko ima kakvih obveza u Župnom uredu, ostavite to za sljedeće dane ili u nedjelju, a ako je što hitno javite mi se poslije predavanja. A sada Preuzvišeni, blagoslovite nas.

Sve vas pozdravlja i na sve zaziva Božji blagoslov,

vaš župnik don Rajko Marković