Župne oglase možete uzeti u dnu crkve, a imate ih i na oglasnoj ploči i na Portalu naše župe.

 • Sv. Mise kroz tjedan govorit će se u 7,00 sati ujutro, osim ponedjeljka i petka u 17,00 sati. Slijede misne nakane i darovatelji…
  • Ponedjeljak, 20. ožujka, 17,00 sati
   • Zdravko Orlović za + supr. Ankicu, rod. Ivana i Mandu, ++ braću Iliju, Pavu, Stjepana, Vinka, Žarka, Mladena, Ivana-Icu i Vladu
   • 18,00 sati sv. Misa u katedrali
  • Utorak, 21. ožujka, 7,00 sati
   • Marina Kljajo na čast sv. Anti, na nakanu
  • Srijeda, 22. ožujka, 7,00 sati
   • Dalibor Pandža za ++ Antu i Mariju-Maru Pandža
  • Četvrtak, 23. ožujka, 7,00 sati
   • Marina Kljajo za + svekra Neđu
  • Petak, 24. ožujka – Križni put, 17,00 sati
   • Roditelji za + kćer Jelenu Stanić rođ. Buconjić
   • 7,00 sati sv. Misa u Samostanu
  • Subota, 25. ožujka, Blagovijest, 7,00 sati
   • N. N. na svoju nakanu
   • 14,00 sati sv. Misa u Samostanu, duhovna obnova naše djece 6. – 9. r. Osnovne škole
  • Nedjelja, 26. ožujka, 5. Korizmena – Gluha
   • 9,00 Zdravko i Zora Crnjac za ++ rod. Ivu, Matu, Ivu, Ivana, Anicu, Željka, Miru i ost. ++
   • 11,00 Misa za narod naše župe – Križni put Vojno-Đubrani u 14 s., polazak od I. postaje
 • Sv. Mise u sljedeću nedjelju, na 5. Korizmenu, 26. ožujka: u 9,00 i 11,00 sati.
 • Za Crkvu u KM.: Marina Kljajo 50, Albina Tipurić 50, Josip i Irena Zovko 200 i Jozo Golemac 50.
 • Za župni listić u KM.:Ante Jurić 10,Marina Kljajo 10,Zdravko Crnjac 10.Jozo Golemac 10.
 • U petak, 24. ožujka bit će Križni put sa sv. Misom u crkvi u 17,00 sati.
 • U četvrtak , 23. ožujka Tribina za mlade u katedrali u 20,00 sati.
 • Župni vjeronauk: u subotu u 9,00 sati samo Prvopričesnici, niže razrede oslobađamo vjeronauka u subotu, a viši razredi imat će duhovnu obnovu u Samostanu.
 • Duhovna obnova u Samostanu časnih sestara: u subotu u 10,00 sati viši razredi 6. – 9. razreda, s time da nam 9. razred ide na ekskurziju u Vukovar, pa neka dođu Krizmanici iz prvoga razreda Srednje škole, duhovna obnova je umjesto vjeronauka u crkvi pa neka svi dođu u Samostan časnih sestara na jednu duhovnu obnovu koja će trajati 10,00 – 14,00 sati, doći će i župnik, u 10,00 sati molitva i blagoslov za sretan početak duhovne obnove i prozivka učenika po razredima, te kratki vjeronauk za Krizmanike i upis dvoje po dvoje učenika za dežuranje kod Groba Isusova na Veliku Subotu. Bit će rad po skupinama, a u 12,30 sati marenda, časne će ponuditi sok i keks, a župnik će počastiti djecu sendvićima, u 14,00 sati sv. Misu za svu djecu u samostanskoj kapeli ima župnik. Roditelji dovezite djecu u 10,00 sati u subotu u Samostan, a koja su djeca blizu mogu i pješice.
 • U ovom tjednu najavljujem Uskrsnu ispovijed starih u župi:
  Utorak, 21. ožujka: Vojno, Bočine i Đubrani, počinjem u 9,00 sati s Đubrani
  Srijeda, 22. ožujka: Vrapčići i Potoci, počinjem u 9,00 sati iz Vrapčića
  Četvrtak, 23. ožujka: Gornji Potoci, Humilišani, Livač, Salakovac, počinjem u 9,00 sati iz Gornjih Potoka. Ako bude u tijeku kakvih izmjena, javit ćemo. Neka se stari skupe na jedno mjesto gdje je to moguće i nemojte da koga preskočim, ako ima tko nanovo, javite mi. Za ispovijed u kući pripremite kao za blagoslov kuća: stol s bijelim stolnjakom, križ, svijeća i blagoslovljena voda, jer sam Isus taj dan posjećuje tvoju kuću.
 • Križni put na Đubrane: U sljedeću nedjelju, 5. Korizmena bit će tradicionalni Križni put iz Vojna na Đubrane, u 14,00 sati polazak od Prve postaje. Pozivam vas sve na ovaj povijesni Križni put, koji je Uspomena na izlazak Bjelopoljaca iz ratnog Bijelog Polja, najavit ću još i u nedjelju pod sv. Misama.
 • U subotu, 25. ožujka je Blagovijest, nezapovjedni blagdan, sv. Misa u našoj crkvi redovito u 7,00 sati ujutro.
 • Jučerašnje krštenje u 11,00 sati: Noel Zovko, Mostar, rođ. u Mostaru, 25. XII. 2022., prvo dijete rodit. Josip Zovko i Irena r. Lovrić, kum: Boris Lovrić. Čestitamo!
 • Proslava sv. Josipa zaštitnika naše Mostarsko-Duvanjske Biskupije liturgijski se slavi sutra u ponedjeljak, 20. ožujka sa sv. Misom u našoj katedrali u 18,00 sati, pozivam vas sve koji možete sudjelujte u ovom svetom misnom slavlju, ide i župnik, a danas je zborovanje Velikih župnih zborova u našoj katedrali, gdje sudjeluje i naš zbor, sv. Misa u 18,00 sati, pozivam vas sve koji možete nazočite ovom zborovanju, ide i župnik.
 • U sljedeću subotu premičemo satove 1 sat naprijed, pa se za nedjelju ravnajte po satu.
 • Roditeljski sastanak za naše Prvopričesnike i njihove roditelje: bit će danas poslije sv. Mise u 9,00 sati u župnoj crkvi.
 • Caritasove kutijice: neka djeca donesu u sljedeću nedjelju na sv. Mise i stave ih pred Oltar, a ostali će moći dati svoje korizmene priloge poslije sv. Misa u nedjelju na vratima crkve kod naših ministranata, to je korizmena akcija u našim biskupijama za djecu s potrebama.
 • Folklor: Krenuli smo s probama s našim Folklorom, jer su pred nama proljetni nastupi, sljedeća proba za vikend po dogovoru.
 • Ako tko ima kakvih obveza u Župnom uredu, neka dođe poslije sv. Mise.

Sve vas pozdravlja i na sve zaziva Božji blagoslov,

vaš župnik don Rajko Marković