Župne oglase možete uzeti u dnu crkve, a imate ih i na oglasnoj ploči i na Portalu naše župe.

 • Sv. Mise kroz tjedan govorit će se u 7,00 sati ujutro, osim petka u 18,00 sati. Slijede misne nakane i darovatelji…
  • Ponedjeljak, 27. ožujka, 7,00 sati
   Supruga Ivanka za + Ivana i pokojnu Vidu
  • Utorak, 28. ožujka, 7,00 sati
   Milenko Šunjić za ++ Antu i Jovanku Šunjić
  • Srijeda, 29. ožujka, 7,00 sati
   Lidija Šendro za ++ Branku, Andriju i Dragicu Azinović
  • Četvrtak, 30. ožujka, 7,00 sati
   Miroslav Šuman za ++ rodit. Ivana i Ružu, ++ braću Vinka i Jozu, i ost. ++ iz obit. Šuman
  • Petak, 31. ožujka – Križni put, 18,00 sati
   Stojka Perić s djecom za + muža Berislava
   7,00 sati sv. Misa u Samostanu
  • Subota, 1. travnja, 7,00 sati
   Blaž i Stoja Škobić za ++ rodit. Vidaka i Matiju, Marijana i Ružu i ost. ++ iz obitelji
   Uskrsna ispovijed u našoj župi: u 14,00 sati djeca i mladi, u 15,30 sati odrasli
   14,30 sati vjeronauk samo za Krizmanike, ispitivanje zadanog gradiva
   9,00 sati vjeronauk samo za Prvopričesnike
  • Cvjetnica, 2. travnja
   11,00 Misa za narod naše župe

 • Sv. Misa u sljedeću nedjelju, na Cvjetnicu, 2. travnja samo jedna u 11,00 sati.
 • Za Crkvu u KM.: Anđelko Sesar 30, Željko Primorac 100, Milenko Šunjić 50, N. N. 30 i Ljubica Čarapina 50.
 • Za Caritas u KM.: Matija Pehar 20, Milenko Šunjić 20 i Ljubica Čarapina 50.
 • Za župni listić u KM.: Milenko Šunjić 10.
 • U petak, 31. ožujka bit će Križni put sa sv. Misom u crkvi u 18,00 s.
 • Župni vjeronauk: u subotu vjeronauk i proba samo za Prvopričesnike u 9,00 sati i za Krizmanike poslije ispovijedi u 14,30 sati, a za ostalu školsku djecu sada nećemo imati župni vjeronauk, nastavljamo poslije uskrsnih blagdana.
 • Sveti sakramenat ženidbe želi primiti: Josip Aničić, sin Zvonkin i Ljiljane r. Raspudić iz Potoka, naša župa i Dajana Puljić, kći Željkova i Danijele r. Barišić s Bune, župa Blagaj-Buna. Ženidbeni oglas danas, a vjenčanje predviđeno na Buni, u subotu, 15. travnja 2023. g.
 • Uskrsna ispovijed: U sljedeću subotu, 1. travnja zakazujem uskrsnu ispovijed u našoj župi: u 14,00 sati djeca i mladi, a u 15,30 sati odrasli.
  Molim vas odazovite se svi na sv. ispovijed, bit će više svećenika, tijekom sv. ispovijedi dijelit će i sv. pričest za sve. Ovih dana su ispovijedi i po svim našim župama u Mostaru, pa pronađite prikladan termin za ispovijed i nemojte ostati neispovjeđeni. Pripremimo se za sv. ispovijed i dođimo svi, potaknimo jedni druge, pomirimo se s Bogom i sa svojim bližnjim, pa će nam tako i Uskrs zasjati u svoj svojoj radosti. Stare i nemoćne u župi sam ispovijedio, imamo ih 80, ako je tko slučajno ostao neispovjeđen javite mi ovih dana.
 • Folklor: probe, po dogovoru, a danas poslije pučke sv. Mise u 12,00 sati u župnoj dvorani.
 • Ministrantski sastanak u subotu poslije ispovijedi u 14,30 s., a svi ministranti u nedjelju u 10,30 sati biti obučeni u sakristiji.
 • Predaja caritasovih kutijica: svi koji ste u caritasove kutijice ili u kuverte skupljali priloge u Korizmi za djecu s potrebama, donesite ih danas pred oltar, a vi stariji koji niste imali kutijice, a želite dati svoj korizmeni prilog za djecu s potrebama, sada će 2 naša ministranta stati vani na vrata crkve pa možete dati svoj prilog u košarice, ova je akcija dobrotvorna i drage volje, izvan lemuzine, lemuzina ide u druge svrhe.
 • Svi mladi koji se žele vjenčati u našoj župi o. g. neka mi se jave da zauzmu termin, a zaruke jedan mjesec prije vjenčanja.
 • Najavljujem na vrijeme-Za Veliki Četvrtak i Veliku Subotu organiziramo ove godine u našoj župi cjelonoćno i cjelodnevno klanjanje u crkvi za sve vjernike u župi, a predvodit će naši mladi, o tome ćemo više u sljedeću nedjelju. Na Veliku Subotu dežuraju kod Groba Isusova Krizmanici, Ministranti, Učenici viših razreda Osnovne škole i Djeca po razredima, objavit ćemo imena i satnicu na našem župnom portalu, a u noći s Velikog Četvrtka na Veliki Petak dežurat će: Apostoli-mladići iz Folklora, ostali Folkloraši i Mladi iz župe, pa neka se Mladi, koji žele dežurati kod Presvetog Sakramenta po pola sata, jave župniku ovih dana ili u subotu poslije sv. ispovijedi u 14,00 sati, a svi su vjernici naravno pozvani na Klanjanje i osobnu Molitvu kroz ova 2 dana, Veliki Četvrtak po noći uz Presveti Sakramenat i Veliku Subotu po danu uz Grob Isusov.
 • U nedjelju je Cvjetnica, spomen Kristova svečanog ulaska u Jeruzalem, blagoslov maslinovih grančica, procesija i čitana Muka G.N.I. Krista. Sv. Misa samo jedna za čitavu župu u 11,00 sati. Zbog vanjske procesije i velikog mnoštva naroda, nemojte auta parkirati pred župnom kućom, ulazna kapija bit će zatvorena. Maslinove grančice za blagoslov ponesite uza se, a župnik će pripremiti grančice za potrebe crkve.
 • Križni put Vojno-Đubrani: održat će se danas, po ustaljenom običaju, u 5. Nedjelju Korizme, započinjemo od Prve postaje u 14,00 sati. Pozivam vas sve na ovaj povijesni Križni put, kakvo god bude vrijeme, nećemo odustajati. Svi oni koji su zaduženi za bilo kakve uloge u Križnom putu, nositi križ, pojačalo, ministranti…neka dođu pred župnu kuću u 13,30 sati.
 • Ako tko ima kakvih obveza u Župnom uredu, neka dođe poslije sv. Mise.
 • Ovih dana umro je naš župljanin Josip Kažulin, za pokoj njegove duše, pomolimo se! Pokoj vječni daruj mu Gospodine….

Sve vas pozdravlja i na sve zaziva Božji blagoslov,

vaš župnik don Rajko Marković