Župne oglase možete uzeti u dnu crkve, a imate ih i na oglasnoj ploči i na Portalu naše župe.

 • Sv. Mise kroz tjedan govorit će se: ponedjeljak u 17,00 s., utorak i srijeda u 18,00 s., četvrtak, petak i subota u 7,00 sati ujutro. Slijede misne nakane i darovatelji…
  • Ponedjeljak, Duhovski ponedjeljak, Marija Majka Crkve, 29. svibnja, 17,00 sati
   Janja Tomić za + muža Nikolu, + sina Gorana i ost. ++ iz obitelji
   18,00 sati sv. Misa u Katedrali
  • Utorak, 30. svibnja, 18,00 sati
   Slavica Zovko s djecom za + supr. Ivu i ost. ++ iz obit. Zovko i Vladić
  • Srijeda, 31. svibnja, 18,00 sati: kvatre, svečani završetak pobožnosti
   Za + Anu Buconjić, 1. godišnjica
   17,30 s. Slavko i Cmilja Crnjac za+sina Željka,++rod.Matu i Ivu,Iliju i Jaku i ost.++
  • Četvrtak, 1. lipnja, 7,00 sati
   Žarko i Nada Leko za+rod.Ivana,Ivu,Boška i Ivu,br.Stanka,bratića Tomislava i+Matiju Zovko
   7,30 sati Braća Vladići za ++ rodit. Vladimira i Milenu
  • Petak, 2. lipnja, 7,00 sati – kvatre, Prvi petak ispovijed
   Obitelj Sesar za ++ Stanu i Marka
   6,30 sati sv. Misa u Samostanu
  • Subota, 3. lipnja, 7,00 sati – kvatre
   Anđa Cigić s djecom za + Andriju i ost. ++
  • Nedjelja, Presveto Trojstvo, 4. lipnja – Prva nedjelja ispovijed Prvopričesnika u 8,30 sati
   9,00 Obitelj Bošnjak za ++ Ivanku, Elizabetu i Stanka
   11,00 Misa za narod naše župe
 • Sv. Mise u sljedeću nedjelju, na Presveto Trojstvo, 4. lipnja: u 9,00 i 11,00 sati.
 • Presveto Trojstvo je patron župe Blagaj-Buna, sv. Misa u Blagaju u 11,00 sati.
 • Za Crkvu u KM: Ivan Jurić 50, Mila Zovko 80, Vjeko Kožul 50, Mateo Mikulić 100, Ilija Soldo 300, Obitelj od sprovoda Mire Kolobara 100, N. N. 50 i Andrija Leko 50.
 • Za Caritas u KM: Mila Zovko 20, Mateo Mikulić 100 i Andrija Leko 30.
 • Za župni listić u KM: Mila Zovko 10 i Andrija Leko 20.
 • Župni vjeronauk: u sljedeću subotu redovito u 9,00 sati niži razredi i Prvopričesnici, u 10,00 sati viši razredi, a između vjeronauka rad po sekcijama, čitači, ministranti…..
 • Katedrala: Sutra je Duhovski ponedjeljak i Marija Majka Crkve, patron naše katedralne župe, nezapovjedan blagdan, sv. Misa u našoj crkvi u 17,00 sati, a sv. Misa u katedrali u 18,00 sati.
 • Župni Folklor: proba za sve Folkloraše danas u nedjelju u 15,30 sati, a za vikend probe po dogovoru, termini proba na grupi Folklora.
 • Presveto Srce Isusovo-Patron župe: Braćo i sestre, pred nama je naš najveći župni blagdan Presveto Srce Isusovo, za koji ćemo se dostojno pripremiti. I ove godine organiziramo „Dane Srca Isusova“ i trodnevnicu u župi od 13. do 15. lipnja, svaku večer prigoda za sv. ispovijed i sv. Misa u 19,00 sati koju predvode svećenici gosti. U prvu večer trodnevnice je i „Večer Folklora“ kad očekujemo brojna hrvatska kulturno-umjetnička društva koja će svojim nastupima pokazati svu ljepotu i bogatu kulturu našega hrvatskog naroda. „Dane Srca Isusova“ u Bijelom Polju otvara večernjom sv. Misom i posvetnom molitvom, naš generalni vikar don Nikola Menalo. Vrhunac svega je svečana koncelebrirana sv. Misa na Srce Isusovo, 16. lipnja u 18,00 sati koju predvodi mons. Tomo Vukšić nadbiskup vrhbosanski. O svemu ovome više i detaljnije sljedećih nedjelja na našem župnom portalu, a obavijesti ćemo slati i ostalim portalima te crkvenim i društvenim medijima. Molimo na ovu nakanu da ovogodišnja patronska bjelopoljska slavlja urode duhovnim plodom.
 • Koncert: 18. lipnja, nedjelja po Srcu Isusovu, naši mladi iz župe organiziraju Koncert na Igralištu poviše župne crkve u 20,00 sati. Pjeva grupa „Opća opasnost“, ulaznice 10 KM., za djecu besplatno.
 • Završnica Lipanjskih zora ove godine organizira se u Bijelom Polju, u ponedjeljak, 19. lipnja, svečana sv. Misa u 18,00 sati, poslije sv. Mise komemoracija, prigodni program i zajedničko druženje, o ovome ćemo više sljedećih nedjelja.
 • Vrtić: Naše časne sestre, u vrtiću „Sveta Klara“, od rujna ove godine otvaraju jasličku skupinu. Svi zainteresirani mogu se javiti u vrtić, svakim radnim danom.
 • Kvatre: U sljedećem tjednu su ljetne kvatre, srijeda, petak i subota, to su dani posta, molitve, pokore i djela ljubavi. Kvatre su 4 puta u godini: proljetne, ljetne, jesenske i zimske, kad nas Crkva poziva na post i pokoru.
 • Krizmanici, ovih dana doći će vaši albumi i DVD-ovi od sv. Krizme, pa kad stignu, javit ću vam da ih podignete u župnoj kući. Puno je sv. Krizama i sv. Pričesti bilo u svibnju, pa dok to sve fotografi i kamermani srede donijet će. Hvala!
 • U ovom tjednu su Prvi petak i Prva nedjelja: u Prvi petak ispovijedam prije sv. Mise, a u Prvu nedjelju u 8,30 sati, pola sata prije rane sv. Mise, ispovijed naših Prvopričesnika, koji poslije Prve sv. Pričesti obavljaju pobožnost 6 Prvih nedjelja za sretan izbor zvanja.
 • Mjesec svibanj je Gospin mjesec: Još imamo 3 dana, ponedjeljak u 17,00 sati, utorak i srijeda u 18,00 sati u našoj crkvi pobožnost Gospi, predmole naša djeca, Prvopričesnici i ministranti, a u srijedu svečano završavamo Gospin mjesec svibanj.
 • Jedno upozorenje: Braćo i sestre pred nama je ljeto, molim vas za pristojno odijevanje u crkvi.
 • Radimlja: Danas je Komemoracija i sv. Misa na Radimlji kod Stoca u 12,00 sati za sve poginule i nestale Hrvate-katolike u Drugom svjetskom ratu i poraću, na Križnom putu 1945., ide i župnik, a u našoj su crkvi danas sv. Mise u 8,00 i 10,00 sati.
 • Ako tko ima kakvih obveza u Župnom uredu, neka dođe poslije sv. Mise.
 • Ovih dana umrla je naša župljanka Mira Kolobara, za pokoj njezine duše, pomolimo se! Pokoj vječni daruj joj Gospodine. I svjetlost vječna neka joj svijetli. Počivala u miru. Amen. Duša njezina i duše svih vjernih mrtvih po milosrđu Božjem počivale u miru. Amen!

Sve vas pozdravlja i na sve zaziva Božji blagoslov,

vaš župnik don Rajko Marković