Župne oglase možete uzeti u dnu crkve, a imate ih i na oglasnoj ploči i na Portalu naše župe.

 • Sv. Mise kroz tjedan govorit će se u ponedjeljak i subotu u 7,00 sati ujutro, utorak, srijeda i četvrtak u 19,00 s., petak Srce Isusovo u 18,00 s. Slijede misne nakane, a darovatelji u sljedeću nedjelju…
  • Ponedjeljak, 12. lipnja, 7,00 sati
   Vlado Križanac za + majku Anastaziju i ost. ++
   6,30 sati sv. Misa u Samostanu
  • Utorak, 13. lipnja, 19,00 sati – Prva večer trodnevnice i Večer Folklora
   Snježana Đopa za + oca Antu – Blagoslov mladih
  • Srijeda, 14. lipnja, 19,00 sati – Druga Večer trodnevnice
   Nikola Jurić za + sina Jozu – Blagoslov djece i djece iz Vrtića
  • Četvrtak, 15. lipnja, 19,00 sati – Treća večer trodnevnice
   Vesela Ćorluka za ++ rodit. Radu i Ljubicu i + brata Božu – Blagoslov bračnih parova
  • Petak, 16. lipnja, 1 8,00 sati – Patron župe, Svetkovina Presv. Srca Isusova
   18,00 sati Svečana sveta Misa – Blagoslov obitelji, vozača i vozila
   9,00 sati Tiha sveta Misa za ++
  • Subota, Srce Marijino, 17. lipnja, 7,00 sati
   Djeca za ++ rodit. Matu i Anicu Zovko, te Damjana i Ružu Drinovac
   7,30 sati Mara Zorić za + supr. Jozu, + kći Romeldu i ost. ++ iz obit.
  • Nedjelja, 18. lipnja
   9,00 Obit. za ++ Milu, Danicu, Martina, Danu i Lucu i ost. ++ iz obit.
   11,00 Misa za narod naše župe
   14,00 Misa u Vrapčićima-za pokojne,povodom zaštitnika sv.Ivana Krstitelja
 • Sv. Mise u sljedeću nedjelju, 18. lipnja: u 9,00 i 11,00 s. u crkvi, u 14,00 s. u Vrapčićima
 • Župni Folklor: Probe po dogovoru, a bit će objavljene i na grupi, a večeras proba u 18,00 sati, pa polazak za Čeljevo u 19,00 sati, nastupi u 20,00 sati.
 • Koncert: 18. lipnja, nedjelja po Srcu Isusovu, naši mladi iz župe organiziraju Koncert na igralištu poviše župne crkve u 19,30 sati. Pjeva grupa „Opća opasnost“, ulaznice 10 KM., za djecu besplatno.
 • CnaK: Stigla je nova CnaK, pretplatnici uzmite svoje primjerke, a ostali možete nabaviti…
 • Završnica Lipanjskih zora ove godine organizira se u Bijelom Polju, u ponedjeljak, 19. lipnja, svečana koncelebrirana sv. Misa u 19,00 sati, koju predvodi naš biskup Petar, poslije sv. Mise komemoracija kod Spomenika, pa na igralištu prigodni program i nakon svega zajedničko druženja na našem igralištu. Ovo je braćo i sestre važan dan za sve nas i čitavu našu župu, kad ćemo se pomoliti za sve naše poginule i nestale hrvatske branitelje, očekujemo brojne ugledne goste i prijatelje, pa tako pozivamo i sve vas na ovu prigodnu komemoraciju.
 • Braćo i sestre, pred nama je naša najveća župna Svetkovina Patron župe Presveto Srce Isusovo, kompletan program trodnevnice i samog blagdana imate na plakatima, na portalu naše župe, u mnogim drugim medijima, a sav program imate i u današnjem listiću.
  Bijelo Polje je ovih dana u znaku svoga zaštitnika Presvetoga Srca Isusova, koji je patron bjelopoljske župe. Od utorka, 13. lipnja kreće duhovna obnova župe, te prigodni programi u krugu bjelopoljske župne crkve.
 • U utorak počinje trodnevnica u župi. Svaku večer trodnevnice: utorak, srijeda i četvrtak, sveta ispovijed u 18,30 s., a sveta Misa u 19,00 s., ispovijeda više svećenika, a za sve ostale informacije plakati su postavljeni po župi i okolici. O Danima Srca Isusova u Bijelom Polju možete ovih dana pratiti na mnogim medijima crkvenim i društvenim. Prvu večer trodnevnice zabilježit će RTVHB, a izravan prijenos sv. Mise u petak na Srce Isusovo prenosit će RTV Herceg Bosne i Radio Marija BiH. Ministranti neka svaku večer dolaze pola sata prije sv.Mise obući se i ministrirati, a u petak na Srce Isusovo svi ministranti u 17,30 s., u sakristiji obučeni i spremni za ministriranje pod svečanom sv. Misom u 18,00 s. Molim naš Folklor i naše domaćice da u utorak na Prvu večer trodnevnice i Večer Folklora do 18,00 s. u Šator na Igralištu gdje će biti večera za Folklore i goste, donesu pecivo, što tko može: pite, kolače, krofne, uštipke, kiflice… za počastiti sudjelovatelje i goste u „Večeri Folklora“, koje smo tu večer pozvali u Bijelo Polje, a isto tako raspodijelite se pa donesite tko može i na Srce Isusovo u petak, u župnu dvoranu, do 17,00 s. da možemo počastiti goste i prijatelje na Srce Isusovo, ako tko želi biti Sponzor, pa novčano pomoći „Večer Folklora“ neka se javi u Župni ured i svima unaprijed hvala.
 • Utorak, 13. lipnja – Prva večer trodnevnice. Župna crkva: u 18,30 sati prigoda za sv. ispovijed, u 19,00 sati pobožnost Presv. Srcu Isusovu pa koncelebrirana sv. Misa, koju predvodi i propovijeda, te otvara Dane Srca Isusova u Bijelom Polju: don Nikola Menalo, generalni vikar, pjeva: Zbor mladih bjelopoljske župe, pod sv. Misom blagoslov mladih
 • U 20,00 sati održat će se “Večer Folklora” na Igralištu poviše župne crkve u Bijelom Polju u kojoj sudjeluje 12 HKUD-a i klapa. Nastupaju: HKUD „Bijelo Polje“ Mostar, HKUD „Stolac“ Stolac; HKUD „Luke“ Višići; HKUD „Dubrave“ Aladinići; HKUD „Brotnjo“ Čitluk; HKUD „Domanovići“ Domanovići; HKUD „Herceg Stjepan“ Blagaj-Buna; HKUD „Prenj“ Prenj; HKUD „Katedrala“ Mostar, HKUD „Rotimlja“ Rotimlja, HKUD „Višići“ Višići, Klapa „Stablina“ Ploče-Hrvatska. Poslije službenog programa slijedi podjela zahvalnica, zatim veličanstveni Vatromet, pa Opće pučko slavlje, koje predvodi: „Bjelopoljska grupa“. Ovaj će događaj zabilježiti RTV Herceg – Bosne
 • Srijeda, 14. lipnja – Druga večer trodnevnice. Župna crkva: u 18,30 s. prigoda za svetu ispovijed, u 19,00 s. pobožnost Presv. Srcu Isusovu, pa koncelebrirana sv. Misa, koju predvodi i propovijeda: don Damir Pažin, župnik župe sv. Tome, Mostar, pjeva: Zbor sv. Tome, Mostar. Pod sv. Misom blagoslov djece iz čitave župe i iz Vrtića „Sv. Klara“
 • Četvrtak, 15. lipnja – Treća večer trodnevnice – Uočnica Patrona župe. Župna crkva: u 18,30 sati prigoda za svetu ispovijed, u 19,00 sati pobožnost Presv. Srcu Isusovu, pa koncelebrirana sv. Misa, koju predvodi i propovijeda: don Pero Miličević, župnik župe Cim-Ilići, Mostar, pjeva: Zbor župe Cim-Ilići, pod sv. Misom blagoslov bračnih parova
 • Petak, 16. lipnja – Glavna Svetkovina, Presveto Srce Isusovo, zaštitnik župe. Svečanu koncelebriranu svetu Misu, u krugu bjelopoljske župne crkve u 18,00 sati predvodi: mons. Tomo Vukšić, nadbiskup metropolit vrhbosanski, kojega će na početku misnog slavlja uime čitavog okupljenog puka i svećenstva pozdraviti bjelopoljski župnik don Rajko Marković, a potom će izraziti dobrodošlicu svim nazočnima. Pod sv. Misom pjeva: Mješoviti veliki zbor bjelopoljske župe. Prije misnog slavlja nadbiskup će na Vanjskom oltaru pred kipom Presv. Srca Isusova, u blizini župne crkve, izmoliti Posvetnu molitvu Presv. Srcu Isusovu, te zazvati Božji blagoslov na sav okupljeni katolički puk i na bjelopoljsku župu, blagosloviti sve naše obitelji, vozače i vozila, nakon čega slijedi sv. Misa. Na kraju “Lijepom našom” završavamo misno slavlje. Poslije sv. Mise naše domaće Folklorno društvo povest će pred crkvom Pučko slavlje, a svi okupljeni moći će se počastiti osvježavajućim pićem i nabaviti religiozni suvenir. Zatim gosti idu u domaćina na večeru i osvježenje, a biskup i svećenici u Župnu kuću.
  Dobro nam došli!
  Sv. Misu na Srce Isusovo izravno prenosi RTV Herceg-Bosne i Radio Marija BiH.

Sve vas pozdravlja i na sve zaziva Božji blagoslov,

vaš župnik don Rajko Marković