Župne oglase možete uzeti u dnu crkve, a imate ih i na oglasnoj ploči i na Portalu naše župe.

 • Sv. Mise kroz tjedan govorit će se u 8,30 sati ujutro, slijede misne nakane i darovatelji…
  • Ponedjeljak, 7. kolovoza, 8,30 sati
   Danica Marić za ++ roditelje Maru i Jozu, + brata Žarka i za ++ babu i djeda
  • Utorak, 8. kolovoza, 8,30 sati
   Dragan Andrić za ++ roditelje Antu i Šteficu i ostale ++
  • Srijeda, 9. kolovoza, 8,30 sati
   Ljilja Baković s djecom za + supruga Ivicu i ostale ++ iz obitelji Baković i Golemac
  • Četvrtak, 10. kolovoza, 8,30 sati
   Ljubica Ivanković za + supruga Grgu
  • Petak, 11. kolovoza, 8,30 sati
   Obitelj Kordić za + Blaža i ostale ++
  • Subota, 12. kolovoza, 8,30 sati
   Obitelj za ++ roditelje Andriju i Aniku i Jelenu
  • Nedjelja, 13. kolovoza
   9,00 Mile Škobić za + majku Maru, babe Janju i Dragicu i ++ Miju, Matu i Ilku
   11,00 Misa za narod naše župe
 • Sv. Mise u sljedeću nedjelju, 13. kolovoza: u 9,00 i 11,00 sati.
 • Danas sv. Misa na Zijemljima u 13,00 sati.
 • Za Crkvu u KM: Branimir Ramljak 40, Obitelj + Žarka Škobića 100, Tomislava Đopa
  100 i N. N. 90.
 • Za Caritas u KM: Zdenko Perić 30, Branimir Ramljak 20, Tomislava Đopa 50 i Slavica
  Kukić u Kruh sv. Ante 20.
 • Za župni listić u KM: Mara Jurić 10 i Branimir Ramljak 10.
 • Ženidbeni oglas: Sveti sakramenat ženidbe želi primiti: Marko Zovko, sin Antin i Marijane r. Kolobara iz Mostara, župa sv. Matej i Lora Bošković, kći Draganova i Žarke r. Benco iz Potoka, naša župa. Ženidbeni oglas danas, a vjenčanje predviđeno u Potocima u subotu, 26. VIII. 2023. u 18,00 sati.
 • CnaK: Stigla je nova CnaK, pretplatnici uzmite svoje primjerke u dnu crkve, a ostali možete posljednji broj i prijašnje brojeve nabaviti po cijeni od 4 KM.
 • Odluka o prilogu za misno slavlje: Biskupi Biskupske konferencije BiH na svojem redovitom zasjedanju u Banjoj Luci 13. i 14. srpnja donijeli su odluku o prilogu za misno slavlje koji od 1. rujna 2023. umjesto dosadašnjih 20 KM iznosi 30 KM.
 • Folklor: Naše župno Folklorno društvo pozvano je u Rotimlju na „Večer Folklora“, subota 19. kolovoza u 19,00 sati. Proba za sve naše Folkloraše bit će u sljedeću nedjelju, 13. kolovoza u 12,00 sati u našoj župnoj dvorani.
 • Pred nama je svetkovina Velike Gospe: Mi smo župa Presvetoga Srca Isusova i sve ćemo poduzeti da ovu našu najveću župnu svetkovinu svake godine usavršujemo i jačamo i što svečanije slavimo, najprije mi župljani, a onda da nam dolaze i gosti i prijatelji i hodočasnici iz okolnih župa, pa da ovo postane i jedno hodočasničko središte za kršćanski puk ovoga podneblja, a sve ostale blagdane kroz godinu slavit ćemo dostojanstveno kako to i propisuje crkveni običajnik, ali u našoj župi glavna je svetkovina Srce Isusovo. I ove godine Uočnicu Velike Gospe u drugi ponedjeljak 14. kolovoza obilježit ćemo svečano i dostojanstveno. Na večer župnik će u 19,30 sati biti na raspolaganju kod vanjskog Gospina kipa za sv. ispovijed, tako će se svi oni koji budu željeli moći za ovaj Veliki Gospin blagdan ispovijediti i pričestiti, u 20,00 sati imat ćemo pobožnost Gospi kod njezina kipa koji se nalazi između župne kuće i crkve. Mladi će okolo kipa, po travnjaku i po platou postaviti stolice, auta ćemo parkirati na igralište i pred Emaus, majke će predmoliti Gospinu krunicu, župnik s ministrantima uvod u krunicu i Gospine litanije, naš Zbor sa sestrom Bibijanom predvodit će pjevanje, ponesite od kuće svijeće pa ćemo kod naše crkve napraviti pravi Lurdski ugođaj, a devetnice Gospi prepustit ćemo župama koje Gospu slave kao patron ili supatron svoje župe. Poslije pobožnosti poći ćemo u procesiji za križem i svijećama u župnu crkvu gdje će biti svečana sv. Misa pod kojom će naše majke čitati misna čitanja i predmoliti molitvu vjernika, a na kraju sv. Mise bit će svečani blagoslov majki s malom djecom jer je Gospa prvenstveno zaštitnica majki. Poslije pobožnosti, sv. Mise i svečanog blagoslova poći ćemo svojim kućama obogaćeni Gospinom večeri i osnaženi Božjim blagoslovom.
 • Ako tko ima kakvih obveza u Župnom uredu, neka dođe poslije sv. Mise.
 • Ovih dana umro je naš župljanin Žarko Škobić, za pokoj njegove duše pomolimo se. Pokoj vječni daruj mu Gospodine. I svijetlost vječna neka mu svijetli. Počivao u miru. Amen. Duša njegova i duše svih vjernih mrtvih po milosrđu Božjem počivale u miru. Amen.

Sve vas pozdravlja i na sve zaziva Božji blagoslov,

vaš župnik don Rajko Marković