Župne oglase možete uzeti u dnu crkve, a imate ih i na oglasnoj ploči i na Portalu naše župe.

 • Sv. Mise kroz tjedan govorit će se u 7,00 sati ujutro, osim u četvrtak i subotu u 18,00 sati i u petak na Malu Gospu u 8,00 sati ujutro, slijede misne nakane i darovatelji….
  • Ponedjeljak, 4. rujna, 7,00 sati
   Sofija Raič s djecom za + supruga Filipa
  • Utorak, 5. rujna, 7,00 sati
   Dragan Sesar za ++ rodit. Marka, Rosu, Ilku, Mandu i Matu
  • Srijeda, 6. rujna, 7,00 sati
   Željko Mikulić za ++ rodit. Vinka i Magdu
  • Četvrtak, 7. rujna, 18,00 sati
   Zora Vidović za + supr. Slavka i ost. ++
   18,30 sati Djeca za ++ rodit. Kazimira i Stanu Orlović
  • Petak, Mala Gospa, 8. rujna, 8,00 sati
   Ankica Sesar za + supr. Zvonku i + svekrvu Stanu
   11,00 sati sv. Misa u Samostanu povodom sestarskih jubileja redovničkog života
  • Subota, 9. rujna, 18,00 sati
   Tihomir Drinovac za ++ rodit. Iliju i Dragicu i ost. ++ iz obit.
   11,00 sati sv. Misa u Grabovici
  • Nedjelja, 10. rujna
   9,00 Ruža Sesar za + muža Milu i ost. ++ iz obit.
   11,00 Misa za narod naše župe
 • Sv. Mise u sljedeću nedjelju, 10. rujna: u 9,00 i 11,00 sati.
 • Za Crkvu u KM: Obitelj Franje Pole 100, Drago Šarić 100, Ivan Cvitković 100, Mirjana Tomić 100 i N. N. 50
 • Za Caritas u KM: Mara Đinkić 10, Ivan Cvitković 20 i Jure Stjepanović 20.
 • Za Župni listić u KM: Ivan Cvitković 20, Jure Stjepanović 10, Ivan Zovko 20 i N.N. 20.
 • U petak, 8. rujna je Mala Gospa, sv. Misa u našoj crkvi u 8,00 sati ujutro, a patron je u susjednoj župi Jablanica, sv. Misa u Jablanici 11,00 s., budući ove godine na Malu Gospu 12 naših časnih sestara slave u našemu Samostanu u Bijelom Polju svoje redovničke jubileje 50 i 60 godina redovništva pod sv. Misom u 11,00 sati, ove godine poći će i župnik na ovo slavlje u naš Samostan, a poslijepodne poći će župnik i u Jablanicu čestitati patron župe.
 • U subotu, 9. rujna obilježit će se 30. obljetnica stradanja 33-oje hrvatskih civila koji su u selu Grabovica, između Mostara i Jablanice, u noći s 8. na 9. rujna 1993. ubili pripadnici Armije RBiH. Molitva za pokojne i križni put započinje u 11,00 sati, a nakon toga slavit će se sv. Misa u groblju za ubijene Grabovčane, poći će i župnik na ovu komemoraciju, a na večer u Samostanu časnih sestara u Bijelom Polju u 20,00 sati bit će promocija Filma Žrtva Grabovice. Svi ste pozvani na ova oba velika događaja iz naše bliže povijesti, koja se organiziraju među nama ovih dana.
 • Folklor: Naše župno folklorno društvo pozvano je u Čitluk, u nedjelju 17. rujna ove godine na kulturnu manifestaciju „Dani berbe grožđa – Brotnjo 2023.“, odazvat ćemo se ovom pozivu, pa će proba za sve naše Folkloraše biti u sljedeću nedjelju u 12,00 sati, poslije pučke sv. Mise.
 • Jasenjani: sv. Misa na Jasenjanima trebala bi biti po običaju u subotu po Maloj Gospi, ali kako je tada komemoracija u Grabovici, premičemo je na subotu, 16. rujna u 13,00 sati.
 • Ako tko ima kakvih obveza u Župnom uredu, neka dođe poslije sv. Mise.

Sve vas pozdravlja i na sve zaziva Božji blagoslov,

vaš župnik don Rajko Marković