Župne oglase možete uzeti u dnu crkve, a imate ih i na oglasnoj ploči i na Portalu naše župe.

 • Sv. Mise kroz tjedan govorit će se u 7,00 sati ujutro, osim subote u 18,00 sati, slijede misne nakane…
  • Ponedjeljak, 18. rujna, 7,00 sati
   Supruga Đurđica Mikulić za ++ Antu, Šimuna i Ivu
  • Utorak, 19. rujna, 7,00 sati
   Djeca za ++ rodit. Damjana i Ljilju Zovko, Antu i Šimu Škobić i ost. ++ iz obit.
  • Srijeda, 20. rujna, 7,00 sati
   Mila Zovko s dj.za+m.Šimuna,+rod.Nikolu i Stoju,+Dragicu,Stojana,Vlatka,Peru,Anicu,Mirka
  • Četvrtak, sv. Matej ap. i ev., 21. rujna, 7,00 sati
   Nikola Golemac za ++ rodit. Peru i Ivu i ost. ++
   18,00 sati sv. Misa na Rudniku – sv. Matej
  • Petak, 22. rujna, 7,00 sati
   Mario Kolobara za + djeda Stojana i sve ++
   6,30 sati sv. Misa u Samostanu
  • Subota, 23. rujna, 18,00 sati
   Angela Zovko s obitelji za + muža Stanka, svekrvu Filu i svekra Stanka
  • Nedjelja, 24. rujna
   8,00 Blago Brajković za ++ rodit. Peru i Ivu i + Martina
   11,00 Misa za narod naše župe
   12,00 Dan Trebinjske biskupije sv. Misa u Trebinju, predvodi nadb. Tomo
 • Sv. Mise u sljedeću nedjelju, 24. rujna: u 8,00 i 11,00 sati.
 • Ženidbeni oglasi 2:
  • Sveti sakramenat ženidbe želi primiti: Andrija Krezić, sin Marinkov i Nade r. Zovko iz Kuti-Livač, naša župa i Ana Zovko kći Antina i Marice r. Crnjac iz Pologa, župa Polog. Ženidbeni oglas danas, a vjenčanje predviđeno u Pologu u subotu, 23. rujna, 2023. u 18,00 sati.
  • Sveti sakramenat ženidbe želi primiti: Tomislav Buconjić, sin Dankin i Vere r. Raguž iz Mostara, župa Katedrala i Marijana Zovko kći Zdenkova i Jelene r. Glibić iz Bočina, naša župa. Ženidbeni oglas danas, a vjenčanje predviđeno u Potocima u subotu, 30. rujna 2023. u 19,00 sati.
 • Dan Trebinjsko-Mrkanske biskupije: U sljedeću nedjelju, 24. rujna 2023. nedjelja pred Miholjdan, sv. Mihovil je zaštitnik Trebinjske biskupije, slavi se dan Trebinjske biskupije.
  Svečanu svetu koncelebriranu Misu u Trebinju u 12,00 sati predslavi vrhbosanski nadbiskup mons. Tomo Vukšić, a naš biskup Petar poziva sve koji mogu s područja hercegovačkih biskupija na sudjelovanje u ovom slavlju, posebno poziva svećenike s područja Trebinjske biskupije. Trebinjska biskupija je časna, stara i mučenička biskupija u hrvatskom narodu, koja je uspostavljena prije više od 1000 godina, stotinu godina starija od Zagrebačke nadbiskupije. Ove godine obilježavamo 1000. obljetnicu prvoga pisanog spomena Trebinjske biskupije i 700. obljetnicu prvoga pisanog spomena Mrkanske biskupije. Župnik će u Bijelom Polju u nedjelju imati sv. Misu ranu u 8,00 sati i polazi za Trebinje, a župnika na sv. Misi u 11,00 sati zamjenjuje don Pero Miličević, župnik župe Cim-Ilići, Mostar.
 • Predstavljanje Zbornika Trebinjsko-Mrkanske biskupije povodom gore naznačenih jubileja bit će u Biskupijskom Centru zu Stocu u petak, 22. rujna 2023. u 20,00 sati, predstavljači: mons. Želimir Puljić i prof. Ivica Prlender.
 • Dani berbe grožđa – Brotnjo 2023.: Nastup Folklora održava se danas, u nedjelju, 17. rujna u 18,00 sati na Središnjem gradskom trgu u Čitluku. Na ovu kulturnu manifestaciju odazvalo se pozivu i naše župno Folklorno društvo skupa sa župnikom. Proba danas u 12,00 sati, a generalna proba u župnoj dvorani također danas u 16,00 sati, polazak autima od župne crkve za Čitluk u 16,30 sati, mimohod u Čitluku u 18,00, a otvaranje Smotre u 18,30 sati.
 • Obavijest za naše pjevače: Molim sve pjevače našeg Velikog mješovitog zbora i sve one koji se žele pridružiti našim pjevačima, a neki su obećavali i župniku i časnoj sestri Bibijani, da bi voljeli pjevati u Velikom zboru, što bi nas posebno obradovalo, pa molim sve i sadašnje i buduće članove našega zbora da dođu u utorak, 19. rujna u 19,30 sati u našu župnu dvoranu na jedan dogovor i prigodni prijateljski domjenak.
 • Zaziv Duha Svetoga i blagoslov učenika i učitelja na početku Školske i Vjeronaučne godine: Danas pod sv. Misom u 9,00 sati zazivamo Duha Svetoga na početku školske i vjeronaučne godine na sve naše učenike Osnovne i Srednje škole, na naše studente i njihove učitelje, nastavnike i profesore da ih Duh Sveti vodi i nadahnjuje kroz čitavu nastavnu godinu da postignu dobre rezultate i na kraju zadovoljno zahvale Bogu na dobrom uspjehu. Sa župnim vjeronaukom započet ćemo u listopadu, dok se malo djeca uklope u školi, školsku ispovijed obavili smo jučer u subotu, a započet ćemo i s probama Dječjeg zbora.
 • Sv. Matej apostol i evanđelist: U četvrtak, 21. rujna slavimo sv. Mateja zaštitnika župe sv. Mateja ap. i ev. u Mostaru. Trodnevnica i bliža priprava u župi počinje u ponedjeljak 18. rujna, a u četvrtak je svečana sv. Misa u 18,00 sati, koju predvodi naš biskup Petar, pozivam sve koji mogu, pođite na ovo svečano slavlje u našu susjednu župu, poći će i župnik i sudjelovat će u sv. Misi. Opširnije o Patronu župe sv. Mateja možete pročitati na plakatu, na oglasnoj ploči.
 • Godišnja Skupština svećenika naših biskupija, održat će se u Emausu u srijedu, 20. rujna 2023. u 10,00 sati.
 • Ravni: Godišnja sv. Misa na Ravnima trebala je biti u sljedeću subotu, 23. rujna u 12,00 sati, ali smo je iz opravdanih razloga premjestili na drugu subotu, 30. rujna u 12,00 sati.
 • Kvatre: U sljedećem tjednu su jesenske kvatre: srijeda, petak i subota, to su dani posta, molitve, pokore i djela ljubavi. Kvatre su 4 puta u godini: proljetne, ljetne, jesenske i zimske, kad nas Crkva poziva na post, molitvu i pokoru.
 • U subotu, 23. rujna je prvi dan jeseni.
 • Ako tko ima kakvih obveza u Župnom uredu, neka dođe poslije sv. Mise.
 • Ovih dana umro je naš župljanin Mato Antunović, za pokoj njegove duše, pomolimo se!

Sve vas pozdravlja i na sve zaziva Božji blagoslov,

vaš župnik don Rajko Marković