Na početku sv. Mise, poziv puka na molitvu za Sinodu, koju će Papa svečano otvoriti, 4. listopada ove godine u Vatikanu, u sv. Misi pomolit ćemo se posebnom Molitvom vjernika.

Župne oglase možete uzeti u dnu crkve, a imate ih i na oglasnoj ploči i na Portalu naše župe.

 • Sv. Mise kroz tjedan govorit će se u 18,00 sati. Slijede misne nakane….
  • Ponedjeljak, 2. listopada, 18,00 sati
   Djeca za ++ Iliju i Delfu Zlatić
  • Utorak, 3. listopada, 18,00 sati
   Štefica Zovko s obitelji za + Slavka Zovku
  • Srijeda, sv. Franjo Asiški, 4. listopada, 18,00 sati
   Anica Kolobara za ++ rodit. Peru i Jaku i + brata Matu
  • Četvrtak, 5. listopada, 18,00 sati – Klanjanje
   Janja Škobić za + supr. Marinka i ++ rod. Ivana i Anicu i ++ Pavu i Božicu
  • Petak, 6. listopada, 18,00 sati – Prvi Petak sv. ispovijed prije sv. Mise
   Ljubica Džidić za + supr. Krešimira i ++ rodit. Ilku i Matu Primorac
   7,00 sati sv. Misa u Samostanu
  • Subota, 7. listopada, 18,00 sati
   Jozo Vidović za + supr. Maru, ++ rod. Marka i Stanu, + brata Vencela i ost. ++
   17,30 s. Djeca za+rod.Stanka i Katu Paponja,za+dj.i bake Matu,Agatu,Boška i Stoju Božić
  • Nedjelja, 8. listopada
   9,00 Marica Perić za + supruga Boška, zeta Icana, ++ roditelje i sve ++
   11,00 Misa za narod naše župe
 • Sv. Mise u sljedeću nedjelju, 8. listopada: u 9,00 i 11,00 sati.
 • Ženidbeni oglas: Sveti sakramenat ženidbe želi primiti Ante Šunjić, sin Jakovljev i Zdravke r. Talić iz Vojna, naša župa i Ivana Soldo, kći Draganova i Draženke r. Puljić s Bune, župa Blagaj-Buna. Ženidbeni oglas danas, a vjenčanje predviđeno na Buni u petak, 13. X. 2023.
 • Listopadska pobožnost Gospi: svaku večer u 18,00 sati, bit će u našoj crkvi pobožnost Gospi: krunica, litanije i sv. Misa, a četvrtkom klanjanje Presvetom Oltarskom Sakramentu za duhovna zvanja i osobne potrebe. Krunicu predmole zajedno sva djeca Osnovne škole, a posebno naši ovogodišnji Prvopričesnici i ministranti. Potičem sve na ovu pobožnost, posebno djecu i mlade, te naše ministrante, čitače i pjevače, ali i vas starije, odazovimo se na Gospin poziv u našu bjelopoljsku crkvu, a posebno molim i vas roditelje napomenite djeci da dolaze, a i vi im dajte dobar primjer svojim dolaskom.
 • Župni vjeronauk za učenike Osnovne škole: Ove godine uvest ćemo obvezu da nam školske djeca Osnovne škole umjesto na vjeronauk dolaze u mjesecu listopadu na pobožnost Gospi svaku večer u 18,00 sati, da predmole krunicu, čitaju pod sv. Misom, a posebno potičem naše ovogodišnje Prvopričesnike i ministrante, zato smo i stavili pobožnost u 18,00 sati, da djeca mogu doći na vrijeme od 1. do 5. razreda, a starija djeca od 6. do 9. razreda koja su prva smjena mogu doći na pobožnost u 18,00 sati. E, sada u sljedeću subotu u 9,00 sati vjeronauk i upis učenika nižih razreda od 1. do 5. razreda na župni vjeronauk i upis Prvopričesnika, a u 10,00 sati vjeronauk i upis učenika viših razreda od 6. do 9. razreda. U subotu dakle upis vjeroučenika svih razreda na župni vjeronauk, a onda umjesto vjeronauka dolazak svaku večer na Gospine pobožnosti i sv. Mise u 18,00 sati, roditelji potaknite djecu na dolazak u crkvu, poslije ćemo uvesti vjeronauk za naše Prvopričesnike subotom pola sata prije večernje pobožnosti.
 • U srijedu, 4. listopada je sv. Franjo Asiški, osnivač i utemeljitelj Franjevačkog reda i velike Franjevačke obitelji. Naše časne sestre Franjevke u Bijelom Polju svečano slave svoga utemeljitelja, pa našim sestrama unaprijed čestitamo i u svoje ih molitve uključujemo, a sv. Franjo je zaštitnik i župe Čapljina, svečana sv. Misa u Betaniji u Čapljini u 11,00 sati.
 • U ovom je tjednu je Prvi petak, ispovijedam prije sv. Mise.
 • Folklor: proba za sve Folkloraše bit će u sljedeću nedjelju u župnoj dvorani u 12,00 sati, poslije pučke sv. Mise.
 • Javlja župnik drežnički: U subotu, 7. listopada 30. obljetnica pogibije naših branitelja na Vrdima. Sv. Misu u 11,00 sati predvodi biskup Petar Palić, a održat će se i svečana komemoracija. Dobro došli!
 • HKZ Troplet iz Mostara organizira hodočašće vjeroučenika iz viših razreda osnovne škole na kraljevski grad Bobovac, za sve ostale informacije javite se u Župni ured do 10. listopada.
 • Jedna važna obavijest: U srijedu, 4. listopada u 19,30 sati u hrvatskom domu Herceg Stjepan Kosača u Mostaru održat će se predstavljanje knjige mr. don Bojana Ivešića o kardinalu Stepincu. Uz auktora knjigu će predstaviti dr. Ratko Perić, biskup u miru i gosp. Mario Glibić, opširnije imate na plakatu na oglasnoj ploči, svi ste pozvani, ide i župnik.
 • U župi sv. Ivana u Mostaru, u subotu, 7. listopada u 18,00 sati sa sv. Misom započinje škola animatora, prijaviti se mogu srednjoškolci svakim radnim danom prije podne i nakon sv. Misa.
 • Ako tko ima kakvih obveza u Župnom uredu, neka dođe poslije sv. Mise.

Sve vas pozdravlja i na sve zaziva Božji blagoslov,

vaš župnik don Rajko Marković