Župne oglase možete uzeti u dnu crkve, a imate ih i na oglasnoj ploči i na Portalu naše župe.

 • Sv. Mise kroz tjedan govorit će se u 18,00 sati, osim srijede na sv. Luku u 17,00 sati. Slijede misne nakane i darovatelji…
  • Ponedjeljak, 16. listopada, 18,00 sati
   Janja Mandić s obit. za + supr. Stojana, sv. Stojana, sv. Matiju i ++ Marijana i Maru
  • Utorak, 17. listopada, 18,00 sati
   Anđa Primorac za + supr. Filipa
   17,30 sati Obitelj Zovko za ++ Peru, Maricu, Ivicu i Mirka
  • Srijeda, sv. Luka, 18. listopada, 17,00 sati, samo Gospine litanije i sv. Misa, radi Ilića
   Andrija Leko za ++ Marka, Šimu, Janju i Ivana
   18,00 sati sv. Misa i patron župe Ilići
  • Četvrtak, 19. listopada, 18,00 sati – klanjanje
   Djeca za ++ rodit. Iliju i Maricu Zovko i ost. ++ iz obit. Zovko
  • Petak, 20. listopada, 18,00 sati
   Mira Krezić za + supr. Stanka, ++ Stojana i Ružu i ost. ++
   7,00 sati sv. Misa u Samostanu
  • Subota, 21. listopada, 18,00 sati
   Ivan Perić za + majku Verku i ost. ++ iz obit.
   11,00 sati sv. Misa i Đakonsko ređenje u katedrali
  • Nedjelja, 22. listopada – Misijska
   9,00 Ivan i Luca Raič za ++ Pašku, Šimu, Franju, Mirka i Božicu Škobić
   11,00 Misa za narod naše župe
 • Sv. Mise u sljedeću nedjelju, 22. listopada: u 9,00 i 11,00 sati.
 • Za Crkvu u KM: Stanko Sakić 50, Mate Jurić 100, N.N. 100, Mate Kukić 40, Obit. Stanka Škobića 110, Obit. + Dragice Ivanković 200 i Obit. + Ane Kožul 230.
 • Za Caritas u KM: N. N. 20.
 • Za Župni listić u KM: Stanko Sakić 10.
 • Župni vjeronauk za učenike Osnovne škole: U listopadu mjesecu umjesto vjeronauka neka djeca Osnovne škole dolaze na pobožnost Gospi i sv. Misu svaku večer u 18,00 sati, a za Prvopričesnike vjeronauk subotom u 17,30 s., pa poslije ostaju na pobožnosti u 18,00 s., a poslije listopada nastavljamo s vjeronaukom redovito subotama za sve učenike Osnovne škole.
 • Roditeljski sastanak: za naše Prvopričesnike i njihove roditelje bit će danas poslije sv. Mise u 9,00 sati u crkvi, Prvopričesnika imamo 16, a Prva sv. Pričest na Mali Uskrs 7. travnja 2024.
 • Folklor: proba za sve Folkloraše bit će i danas i u sljedeću nedjelju u župnoj dvorani u 12,00 sati, poslije pučke sv. Mise.
 • Listopadska pobožnost Gospi: svaku večer u 18,00 sati, u našoj crkvi je pobožnost Gospi: krunica, litanije i sv. Misa, a četvrtkom klanjanje Presvetom Oltarskom Sakramentu za duhovna zvanja i osobne potrebe. Krunicu predmole zajedno sva djeca Osnovne škole, posebno naši Prvopričesnici i ministranti. Potičem sve na ovu pobožnost, posebno djecu i mlade, te naše ministrante, čitače i pjevače, ali i vas starije, odazovimo se na Gospin poziv u našu bjelopoljsku crkvu. Svaku večer pobožnost i sv. Misa u 18,00 sati. Djecu sam već potaknuo da dolaze na pobožnost Gospi, a molim i vas roditelje napomenite djeci da dolaze a i vi im stariji dajte dobar primjer svojim dolaskom.
 • Osnivanje i prva proba župnog Dječjeg zbora bit će u sljedeću subotu u 17,00 sati, pa neka sva djeca od 4. do 9. razreda Osnovne škole, u tim razredima primamo i ministrante, koja su zainteresirana za pjevanje u Dječjem zboru dođu u subotu u 17,00 sati na upis i prvu probu. Dječji zbor će naizmjence sa Zborom Mladi pjevati pod nedjeljnim sv. Misama u 9,00 sati u našoj crkvi, župniku će na probama i vođenju Zbora pomagati naši momci s Glazbene akademije. Sretan početak!
 • U sljedeću nedjelju je Misijska nedjelja: molit ćemo za naše Misije, a svi prilozi i lemuzina toga dana idu za naše misionare po čitavom svijetu, ponesimo svoj prilog u nedjelju i podajmo za naše misionare i za one kojima oni propovijedaju, plakat na oglasnoj ploči!
 • Tribina za mlade: održat će se u katedralnoj dvorani u Mostaru u četvrtak, 19. listopada u 20,00 s., predavanje ima biskup Petar, mladi pođite na ovaj susret, a sv. Misu za početak Akademske godine u katedrali u ponedjeljak, 16. listopada u 12,00 s., predvodi biskup Petar.
 • Bolesnici u župi i u bolnici: Molim vas, kad god imate bolesnika u kući ili u bolnici, pozovite na vrijeme svećenika za sv. sakramente, da nam ne bi nitko iz župe umro a da nije opremljen sv. sakramentima, ne mora biti bolesnik teško bolestan, ali čim se bolest pojavi pozovite svećenika, jer se sakramenti daju za zdravlje duše i tijela, pa će i bolesnik lakše podnositi bolest, ako je primio Isusa u svoje srce.
 • Sv. Luka evanđelist: U srijedu, 18. listopada je sv. Luka evanđelist, Lučindan, patron župe Ilići – Mostar, sv. Misa u 18,00, pozivam sve koji mogu, pođite na ovo svečano slavlje, a poći će i župnik i sudjelovat će u sv. Misi, zato će u našoj crkvi biti samo Gospine litanije i sv. Misa u 17,00 sati, da župnik može stići na vrijeme u slavljeničku župu.
 • Najavljujem na vrijeme sv. Mise o Svisvetima i Dušnom danu: kao prošle godine, da rasteretimo malo ova dva dana, uključili smo nedjelje prije i poslije Svisvetih i Dušnoga Dana:
  Subota pred Svisvete, 28. X.:  14,00 sati Salakovac-Prigrađani, sv. Misa
   Nedjelja pred Svisvete, 29. X.: 14,00 sati  Vrapčići, sv. Misa
  S v i s v e t i-s r i j e d a, 1. XI.:  9,00 sati  Vojno, sv. Misa
  11,00 sati  Borača, sv. Misa
  Dušni Dan, č e t v r t a k, 2.XI.: 9,00 sati Lisičine, sv. Misa
  14,00 sati Livač, sv. Misa
  Sutri dan po Duš. Danu, 3. XI.:  11,00 sati  Jasenjani-Novo groblje, sv. Misa
  Nedjelja po Duš. Danu, 5. XI.:  14,00 sati  Đubrani, sv. Misa


  I tako ćemo posjetiti 8 naših grobalja koja smo i inače posjećivali u ove svete dane,
  samo sada malo razmaknuto, da bude komodnije, ali objavljujemo raspored na vrijeme, a imamo ga i na našem župnom portalu, tako da svi zainteresirani mogu na vrijeme pročitati.

 • Ako tko ima kakvih obveza u Župnom uredu, neka dođe poslije sv. Mise.
 • Ovih dana umrle su naše župljanke: Vinka Škobić, Dragica Ivanković i Ana Kožul, za pokoj njihovih duša, pomolimo se! Pokoj vječni daruj im Gospodine…

Sve vas pozdravlja i na sve zaziva Božji blagoslov,

vaš župnik don Rajko Marković