Župne oglase možete uzeti u dnu crkve, a imate ih i na oglasnoj ploči i na Portalu naše župe.

 • Sv. Mise kroz tjedan govorit će se u župnoj crkvi u ponedjeljak i utorak u 17,00 sati, subota u 7,00 sati ujutro, a u ostale dane sv. Mise su po terenu, kako sam objavio prošle nedjelje, a imate ih i u današnjim oglasima, danas u Vrapčićima sv. Misa u 14,00 sati, u sljedeću nedjelju na Đubranima u 14,00 sati. Slijede misne nakane i darovatelji….
  • Ponedjeljak, 30. listopada, 17,00 sati
   Djeca za ++ rodit. Stanka i Ivu Puljić i + Miju i ost. ++ iz obit. Puljić i Azinović
   18,00 sati sv. Misa zadušnica za + Jovu Rakića
  • Utorak, 31. listopada, 17,00 s.–Molitva kod Spomenika
   Djeca za ++ Andriju i Ljubicu Kolobara
   7,00 sati sv. Misa u Samostanu
  • Srijeda, Svi Sveti, 1. studenoga
   9,00 sati Vojno sv. Misa
   11,00 sati Borača sv. Misa
  • Četvrtak, Dušni Dan, 2. studenoga
   9,00 sati Lisičine sv. Misa
   14,00 sati Livač sv. Misa
  • Petak, 3. studenoga – Prvi petak
   11,00 sati Jasenjani-Novo groblje
   15,00 sati sv. Misa u Samostanu-groblje
  • Subota, 4. studenoga, 7,00 sati
   Ivo Perić za ++ rodit. Pavu i Jelu, + brata Vinka i ost. ++
  • Nedjelja, 5. studenoga – Prva nedjelja
   9,00 Josip Bilušić za ++ rodit. Delfu i Antu i + brata Maria
   11,00 Misa za narod naše župe
   14,00 sati sv. Misa u groblju Đubrani
 • Sv. Mise u sljedeću nedjelju, 5. studenoga: u 9,00 i 11,00 sati, a na Đubranima u 14,00 s.
 • Za Crkvu u KM: Mile Škobić 50, Obitelj Perić 200, Dragan Šunjić 50 i Dario Perić 50.
 • Za Caritas u KM: N.N. 20.
 • Za Župni listić u KM: Karlo Pandža 20.
 • Župni vjeronauk za učenike Osnovne škole: U sljedeću subotu u 9,00 sati vjeronauk za učenike nižih razreda od 1. do 5. razreda i Prvopričesnici, u 9,30 sati pjevačka proba Dječjeg zbora, u 10,00 sati vjeronauk za učenike viših razreda od 6. do 9. razreda, a poslije vjeronauka rad po sekcijama, ministranti, čitači…
 • U utorak, 31. listopada, poslije večernje sv. Mise u 17,00 sati kod Spomenika pred našom župnom crkvom bit će Molitva i odrješenje za sve naše pokojne i poginule iz župe u našoj povijesti, a posebno u Drugom svjetskom i Domovinskom ratu. Ovo posebno naglašavam da se ovih dana na jednom mjestu u župi okupimo, a to je najprikladnije kod Spomenika u zadnjem danu listopada i da se pomolimo za sve naše pokojne, za mnoge od njih, na žalost, ne znamo ni za grob ni za kosti, pa možete ponijeti i lampione, svijeće ili cvijeće, pa položiti na Spomenik, a župnik će izmoliti Molitvu i odrješenje.
 • Folklor: Naše župno Folklorno društvo pozvano je na „23. Dubravske susrete“, koji će se održati na blagdan Svih Svetih, u srijedu, 1. XI. 2023. u dvorištu župne crkve na Aladinićima-Dubrave. Proba danas u 12,00 sati, a u srijedu na Svisvete proba u 10,00 sati, polazak osobnim autima u 10,15 sati, dolazak u Dubrave do 11,00 sati, sv. Misa u 11,00 sati, u 12,30 sati Mimohod od Osnovne škole do Župne crkve i u 13,00 sati Nastupi Folklora na vanjskoj pozornici pred crkvom, nakon službenog dijela, nastavlja se Zabavno glazbeni program. Poslije sv. Misa u našoj župi, ide i župnik u Dubrave na ovu svečanost.
 • U ovom tjednu su Prvi Petak i Prva Nedjelja u mjesecu, ispovijedam prije sv. Misa. Budući u petak nema sv. Mise u župnoj crkvi nego na Jasenjanima i u Samostanu, pa koji obavljate pobožnost Prvih petaka možete doći u Samostan na ispovijed i sv. pričest, a sv. Misa je u 15,00 sati. Do sada su pobožnost 6 Prvih nedjelja obavljali samo naši Prvopričesnici na čast Gospi za sretan izbor zvanja, a sada možemo nastaviti i za sve ostale vjernike, koji se žele ispovijediti Prvom nedjeljom i tu pobožnost možete prikazati Gospi za svoje razne potrebe.
 • Listopadska pobožnost Gospi: Još su nam ostala samo dva dana, ponedjeljak i utorak-završna večer listopadske pobožnosti, dođite oba dana na pobožnost i sv. Misu u 17,00 sati, jer smo premakli satove, a u utorak, 31. listopada u 17,00 sati, Gospina krunica, litanije i sv. Misa, pa vas molim dođite u što većem broju da svečano završimo Gospin mjesec, a poslije sv. Mise uputit ćemo se u procesiji prema Spomeniku gdje ćemo izmoliti Molitvu i odrješenje za sve naše pokojne i poginule u našoj hrvatskoj povijesti. Molim posebno u utorak da dođu na pobožnost ministranti, Prvopričesnici, pjevači, djeca i svi ostali koji možete.
 • Prijatelji iz sv. Florijana u Bijelom Polju: Jučer u subotu, bili su nam u gostima naši prijatelji iz sv. Florijana Linz – Austrija, bilo je lijepo, o čemu možete pročitati više ovih dana na našem župnom portalu.
 • RTVHB u našoj župi: U sljedeću nedjelju, 5. studenoga u 11,00 sati, po njihovoj želji, Izravni prijenos sv. Mise prenosit će iz naše župe Radiotelevizija Herceg-Bosne, proba za Veliki zbor bit će u nedjelju u 10,15 sati u našoj župnoj dvorani.
 • Ako tko ima kakvih obveza u Župnom uredu, neka dođe poslije sv. Mise.
 • Ovih dana umro je naš župljanin Jovo Rakić, za pokoj njegove duše, pomolimo se! Pokoj vječni daruj mu Gospodine…

Sve vas pozdravlja i na sve zaziva Božji blagoslov,

vaš župnik don Rajko Marković