Župne oglase možete uzeti u dnu crkve, a imate ih i na oglasnoj ploči i na Portalu naše župe.

 • Sv. Mise kroz tjedan govorit će se u 7,00 sati ujutro. Slijede misne nakane i darovatelji…
  • Ponedjeljak, 4. prosinca, 7,00 sati
   Željko Sesar za ++ rod. Franu i Milicu i ost. ++ iz obit.
   7,30 sati Djeca za ++ Stanka i Pavicu Rajič
  • Utorak, 5. prosinca, 7,00 sati
   Ljubica Kolobarić s djecom za + supr. Marka i ost. ++ iz obit. Kolobarić i Krezić
   12,00 sati sv. Misa u B. C. MO povodom Duhovne obnove za svećenike
  • Srijeda, sv. Nikola, 6. prosinca, 7,00 sati
   Ana Marić za + oca Martina
  • Četvrtak, 7. prosinca, 7,00 sati
   Marica Zadro s djecom za + supr. Peru, rodit. Iliju i Ivu, Iliju i Katu i ost. ++
  • Petak, Bezgrješno Začeće, 8. prosinca, 7,00 sati
   Obitelj za ++ Ivana, Faniku i Branka Šunjića
   6,30 sati sv. Misa u Samostanu
  • Subota, 2. Adventska subota, 9. prosinca, 7,00 sati
   Obitelj Zovko za ++ rodit. Janju i Andriju i ost. ++ iz obitelji
   19,00 sati Adventsko euharistijsko jednosatno klanjanje u crkvi
  • Nedjelja, 2. Nedjelja Došašća 10. prosinca
   9,00 Zdravko i Zora Crnjac daju sv. Misu Zahvalnicu za 50 godina braka
   11,00 Misa za narod naše župe
   Danas se spominjemo 24. obljetnice smrti pok. Predsjednika dr. Franje Tuđmana
 • Sv. Mise u sljedeću nedjelju, 10. prosinca: u 9,00 i 11,00 sati.
 • Za Crkvu u KM: Vladimir Raspudić 100, Obitelj pok. Ive i Tadije Bilić 70, N.N. 100, Obitelj pok. Ive Jurišić 100 i Obitelj pok. Borislava Markovića 100.
 • Za Caritas u KM: Antonija Perić 20 i Obitelj pok. Ive Jurišić 50.
 • Za župni listić u KM: Vladimir Raspudić 10.
 • Župni vjeronauk za učenike Osnovne škole: U sljedeću subotu u 9,00 sati vjeronauk samo za Prvopričesnike i odmah proba za Dječji zbor, a svi ostali učenici neka umjesto vjeronauka dođu na Euharistijsko klanjanje u subotu u 19,00 sati.
 • U utorak, 5. prosinca u Biskupijskom Centru u Mostaru održat će se Duhovna obnova za sve naše svećenike od 10,00 do 13,00 sati.
 • Primanje sv. Misa: Od danas možete u Župnom uredu za sljedeću godinu, davati sv. Mise, zauzimajte samo po jedan termin za svoje pokojne, da i drugi mogu dobiti slobodan dan za svoje pokojne. Od danas možete davati i redovinu, priloge za crkvu, caritas, listić, pretplatu za CnaK i ostalo…. Sv. Mise su raspoređene po mjesecima, svibanj i listopad Gospini mjeseci večernje sv. Mise uz pobožnost Gospi. Trodnevnice i u Korizmi petkom križni put uz večernje sv. Mise, nedjeljom sv. Mise s nakanama u 9,00 s., rana sv. Misa, a u ostale dane i mjesece sv. Mise u 7,00 s. ujutro, a ako je neka posebna potreba imat ćemo razumijevanja jedni prema drugima, kao i do sada.
 • Kalendari za 2024.: Od danas možete u Župnom uredu nabaviti kalendare od 12 lista 4 KM. i džepni kalendar 3 KM., te svijeće za Božić tri u jednom pakiranju 4 KM., a jednolisne kalendare i naljepnice za blagoslov kuća dijelit ću po blagoslovu kuća.
 • Zornice će biti u župi i ove godine u 6,00 sati ujutro, u devetnici za Božić, od 16. XII., a u ostale dane u Adventu sv. Mise su u 7,00 sati ujutro, pa tko može neka dođe, bilo bi lijepo.
 • Jednosatno adventsko euharistijsko klanjanje: U subotu, 9. prosinca u 19,00 sati organiziramo u našoj župnoj crkvi jednosatno adventsko euharistijsko klanjanje pred Presvetim za čitavu našu župu. Program večeri: Izlaganje Presvetog Sakramenta na Oltaru uz prigodnu pjesmu, zatim će se ispreplitati duhovni programi kroz osobnu molitvu u tišini, zajedničke pjesme, prigodna čitanja mladih, na kraju litanije Presvetom Srcu Isusovu i blagoslov s Presvetim. Dragi vjernici svi ste pozvani na ovu blagoslovljenu Euharistijsku večer u subotu u 19,00 sati. Generalna proba i dogovor za sve sudjelovatelje u duhovnom programu: naši pjevački zborovi i čitači bit će u subotu u 18,30 sati u crkvi, pola sata prije početka Klanjanja. Odazovimo se svi Isusu na Njegov poziv i djeca i mladi i odrasli! Isus te zove u subotu u 19,00 sati u našu crkvu. Svake Adventske subote organiziramo prigodne programe u našoj župi: 1. Adventska subota-jučer Paljenje prve adventske svijeće, 2. Adventska subota-sljedeća Klanjanje, 3. Adventska subota „Advent u Bijelom Polju“ organiziraju naši mladi skupa sa župnikom i te subote ispovijed u župi i 4. Adventska subota, obiteljska priprema za Božić, jer je to subota uoči Badnjega dana pa nismo htjeli stavljati nikakav poseban službeni program, neka to bude obiteljski dan.
 • Jučerašnje krštenje u 12,00 sati: krstio se Mario Galić, Livač, rođ. u Mostaru, 30. IX. 2023., prvo dijete rodit. Filip Galić i Ana r. Protuđer, kum: Jure Galić. Čestitamo!
 • U petak, 8. XII. je Bezgrješno Začeće BDM, nezapovjedan blagdan, sv. Misa redovito u 7,00 sati, a u Hrasnu-Svetištu Kraljice Mira i u Jablanici patron župe, sv. Mise u 11,00 sati.
 • U nedjelju, 10. XII. spominjemo se 24. obljetnice smrti našeg pokojnog Predsjednika dr. Franje Tuđmana, sjetimo ga se taj dan u molitvama i sv. Misama.
 • Tribina za mlade: u katedrali u četvrtak, 7. prosinca u 20,00 sati.
 • Folklor: proba i danas i u sljedeću nedjelju u 12,00 sati.
 • Danas poslije sv. Misa možete kod naših biskupijskih mladih MIVIDIMO pred crkvom nabaviti adventske vijence za svoje obitelji.
 • Sv. Nikola, pod sv. Misom u 9,00 sati: A sada odmah iza blagoslova i pjesme dolazi nam sv. Nikola uz crkvu, on će nas sve pozdraviti i podijeliti darove. Nikola je donio preko 180 darova. Poslije podjele darova, idemo svi sa sv. Nikolom, ako bude lijepo, na plato pred crkvu. Na platou će se sv. Nikola s nama pozdraviti, blagosloviti, zapjevati i time završavamo….Kod podjele darova, pomoći će u redanju naši momci iz Folklora. A sada blagoslov, pjesma, pa sv. Nikola.
 • Ako tko ima kakvih obveza u Župnom uredu, neka dođe poslije sv. Mise.
 • Ovih dana umro je naš župljanin Borislav Marković, za pokoj njegove duše, pomolimo se…

Sve vas pozdravlja i na sve zaziva Božji blagoslov,

vaš župnik don Rajko Marković