Župne oglase možete uzeti u dnu crkve, a imate ih i na oglasnoj ploči i na Portalu naše župe.

 • Sv. Mise kroz tjedan govorit će se u 7,00 sati ujutro, a od subote 16. prosinca počinje devetnica za Božić, pa će sv. Mise – Zornice biti od subote u 6,00 sati ujutro. Slijede misne nakane i darovatelji….
  • Ponedjeljak, 11. prosinca, 7,00 sati
   Mara Đinkić za + supr. Tomu, ++ rod. Stipu i Jelu, ++ braću Ljubu i Marka i + sestru Dragicu
   7,30 sati Obitelj za + majku Stanu Škobić
  • Utorak, 12. prosinca, 7,00 sati
   Djeca za + Delfu Raič, 1. godišnjica
  • Srijeda, sv. Lucija, 13. prosinca, 7,00 sati
   Obitelj Tomić za + oca Vinka, m. Janju, Vericu, Katicu i Stanka
  • Četvrtak 14. prosinca, 7,00 sati
   Ljubo Kožul za ++ rodit. Stojana i Ivu
  • Petak, 15. prosinca, 7,00 sati
   Obitelj Šunjić za ++ Petra i Filipa
   6,30 sati sv. Misa u Samostanu
  • Subota, 16. prosinca, 6,00 sati – Ispovijed u župi u 14,00 i 15,30 sati
   Ivka Mihalj za sve ++ iz obit. Mihalj
   19,30 sati „Advent u Bijelom Polju“
  • Nedjelja, 3. Nedjelja Došašća, 17. prosinca – Nedjelja Caritasa
   9,00 Supruga Marija s djecom za + muža Antu Rozića
   11,00 Misa za narod naše župe
 • Sv. Mise u sljedeću nedjelju, 17. prosinca: u 9,00 i 11,00 sati.
 • Za Crkvu u KM: Ilija Šunjić 50, Ljubo Lovrić 50, Pero Vidović 100, Jure Stjepanović 100, Slavica Primorac 60, Darko Dodig 40, Zdravko Zovko 100, Stanka Perić 50, Zdravko Bošnjak 40, Boro Zovko 100, Zoran Zovko 100, Slavko Pervan 50, Mara Šunjić 50, Ivan Zovko Livodine 100, Obitelj + Mire Šunjića 150, Luca Zovko 100, Slavko Golemac 40 i Mario Zovko + Stanka 100.
 • Za Caritas u KM: Ilija Šunjić 20, Ljubo Lovrić 20, Mario Perić 30, Nada Šunjić 20, Jure Stjepanović 20, Zdravko Bošnjak 20, Boro Zovko 50, Zoran Zovko 10, Slavko Pervan 20, Mara Šunjić 20, Stanko Leko 20, Luca Zovko 20, Slavko Golemac 40, Mario Zovko + Stanka 30 i Branka Bracić u Kruh sv. Ante 20.
 • Za župni listić u KM: Milka Čarapina 10, Ilija Šunjić 10, Ljubo Lovrić 10, Mario Perić 10, Jure Stjepanović 10, Zdravko Zovko 6, Stanka Perić 16, Zdravko Bošnjak 10, Boro Zovko 10, Zoran Zovko 10, Slavko Pervan 10, Mara Šunjić 10, Stanko Leko 10, Luca Zovko 10 i Mario Zovko + Stanka 20.
 • Župni vjeronauk nećemo imati u ovo predbožićno i božićno vrijeme, a onda nastavljamo poslije blagoslova kuća, a neka učenici, koji mogu, umjesto vjeronauka dolaze na sv. Mise-Zornice u devetnici za Božić od 16. prosinca do Božića.
 • Dječji zbor: proba će biti u subotu, 16. XII. u 14,30 sati, poslije ispovijedi za djecu i mlade, neka dođu svi članovi Dječjeg zbora na probu, a ima ih 30, pa će nastupiti u programu „Advent u Bijelom Polju“ u subotu navečer u 19,30 sati.
 • CnaK: Stigao je novi broj CnaKa, pa pretplatnici možete uzeti svoje primjerke, a ostali možete nabaviti po cijeni od 4 KM., pretplata za sljedeću godinu je 40 KM.
 • Primanje sv. Misa: Ovih dana možete u Župnom uredu za sljedeću godinu, davati sv. Mise, zatim možete davati redovinu, priloge za crkvu, Caritas ili Kruh sv. Ante, listić, pretplatu za CnaK i ostalo. Sv. Mise su raspoređene po mjesecima, svibanj i listopad Gospini mjeseci večernje sv. Mise uz pobožnost Gospi. Trodnevnice i u Korizmi Križni putovi uz večernje sv. Mise, nedjeljom sv. Mise s nakanama u 9,00 sati, rana sv. Misa, a u ostale dane i mjesece sv. Mise u 7,00 s. ujutro. Za neke posebne prilike imat ćemo razumijevanja jedni prema drugima.
 • Kalendari 2024.: U Župnom uredu možete nabaviti kalendare, 12 lista 4 KM.,džepni 3 KM.,
  jednolisne kalendare i naljepnice za blagoslov kuća dijelit ću po blagoslovu.
 • Svijeće za Božić: U Župnom uredu možete nabaviti božićne svijeće 1 pakiranje 4 KM.
 • Zornice: po običaju u župi započinju u devetnici za Božić, od 16. XII. u 6,00 sati ujutro.
 • Najavljujem na vrijeme: Božićna Ponoćka u Bijelom Polju u ponoća, prigodni program u 11,15 sati navečer, a poslije Ponoćke pučko slavlje uz vatromet i čašicu pića.
 • U ovom tjednu najavljujem Božićnu ispovijed starih u župi:
  • Utorak, 12. prosinca: Vojno, Bočine i Đubrani, počinjem u 9,00 sati iz Vojna
  • Srijeda, 13. prosinca: Vrapčići i Potoci, počinjem u 9,00 sati iz Vrapčići
  • Četvrtak, 14. prosinca: Dom Emaus, Gornji Potoci, Humilišani, Livač, Salakovac, počinjem u 9,00 sati iz G. Potoka.
  • Ako bude u tijeku kakvih izmjena javit ćemo. Neka se stari skupe na jedno mjesto gdje je to
   moguće i nemojte da koga preskočim, a ako ima tko nanovo, javite mi. Za ispovijed u kući pripremite kao za blagoslov kuća: stol s bijelim stolnjakom, križ, svijeća i blagoslovljena voda, jer sam Isus taj dan, po svećeniku, posjećuje tvoju kuću.
 • Danas najavljujem Božićnu ispovijed u našoj župi:
  U sljedeću subotu, 16. XII. ispovijed u našoj župi u 14,00 sati djeca i mladi, a u 15,30 s. odrasli.
  Molim vas odazovite se svi na sv. ispovijed, bit će više svećenika, budući će biti ujutro sv. Misa zornica, poslije sv. ispovijedi neće biti sv. Mise nego samo Služba Riječi i sv. pričest za sve koji se budete u subotu ispovjedili, tako da se isti dan i ispovjedite i pričestite. Ovih dana bit će sv. ispovijed po svim našim župama po Mostaru, pa pronađite prikladan termin za sv. ispovijed i nemojte ostati neispovjeđeni. A ako tko dođe iz svijeta ili je bio spriječen kad je bila ispovijed u župi, stojim vam na raspolaganju. Pripremimo se za sv. ispovijed i dođimo svi, potaknimo jedni druge, pomirimo se s Bogom i sa svojim bližnjim, pa će nam tako i Božić zasjati u svoj svojoj radosti. Stare i nemoćne u župi ispovjedam također u sljedećem tjednu, imamo ih 85, ako tko slučajno ostane neispovjeđen javite mi ovih dana.
 • “Advent u Bijelom Polju 2023.“ Naš Folklor i ostali mladi iz župe skupa sa župnikom organiziramo i ove godine „Advent u Bijelom Polju“ na našem Igralištu, u sljedeću subotu, 16. prosinca s početkom u 19,30 sati. Na prijedlog naših mladih, pozvali smo i goste, a i vi pozovite svoju rodbinu i prijatelje na jedno lijepo adventsko druženje u krugu bjelopoljske župne crkve. Priprema se pozornica i šator uz bogat glazbeno-duhovno-kulturni program, ponuda hrane i pića: kobasice, fritule, uštipci, kuhano vino, sokovi i ostala pića…uz dobrovoljne priloge u humanitarne svrhe, plakate imate na oglasnoj ploči i na Portalu župe. Dobro došli u subotu na adventsko druženje u 19,30 sati, svi ste pozvani, ulaz slobodan!
 • Nedjelja Caritasa: U sljedeću nedjelju je Nedjelja Caritasa. Sva lemuzina i prilozi u sljedeću nedjelju -Nedjelja Caritasa- ide za Caritas, za najpotrebnije, za gladne i nemoćne, za bolesne i osamljene po svijetu, Bog je dao nama da mi možemo darovati drugoga. Ako ste što kod kuće skupljali ili se čega u Adventu odrekli, posebno djeca za gladnu djecu, sve to ponesite u nedjelju i predajte u lemuzinu, pa će tvoj novčić nekoga za Božić obradovati.
 • Jednosatno adventsko euharistijsko klanjanje: Sinoć u subotu, 9. prosinca u 19,00 sati bila je vrlo lijepo organizirana „Adventska subota“, Euharistijsko klanjanje pred Presvetim u našoj župnoj crkvi. Bogu hvala! O ovome možete više čitati na našem Župnom portalu.
 • Kvatre: U sljedećem tjednu su zimske kvatre, srijeda, petak i subota, to su dani posta, molitve, pokore i djela ljubavi. Kvatre su 4 puta u godini: proljetne, ljetne, jesenske i zimske, kad nas Crkva poziva na post i pokoru.
 • Folklor: proba danas u 12,00 sati, a u sljedećem tjednu po dogovoru.
 • Današnje krštenje u 11,00 sati: David Kljajo, Bočine, rođ. u Mostaru, 17. X. 2023. prvo dijete rodit. Ante Kljajo i Ana r. Zovko, kum: Igor Matković. Čestitamo!
 • Zlatni jubilej: Danas pod sv. Misom u 9,00 sati svoj Zlatni jubilej, 50 godina kršćanskog braka slave naši župljani Zdravko i Zora Crnjac. Čestitamo!
 • Ako tko ima kakvih obveza u Župnom uredu, neka dođe poslije sv. Mise.
 • Ovih dana umro je naš župljanin Miro Šunjić, za pokoj njegove duše, pomolimo se….Pokoj vječni…

Sve vas pozdravlja i na sve zaziva Božji blagoslov,

vaš župnik don Rajko Marković