U 4. Nedjelju Došašašća najavljujem kompletan Božićni blagoslov kuća Potoci 2023.-24. (10 d. blag.) kako slijedi:

 • Srijeda, 27. prosinca ( Ivanjdan ) u 9,00 s. početak
  Vojno, I. plovica (od kuće Lidija Čarapina do kuće Marinko Čuljak)
 • Četvrtak, 28. prosinca u 9,00 s. početak
  Vojno, II. polovica (od kuće obitelj pok. Marinko Šunjić do kuće Vlado Lovrić)
 • Petak, 29. prosinca u 9,00 s. početak
  Magistrala iznad crkve i Naselje iznad crkve, zatim Potoci Polje, I. polovica
  (od kuće + Dragica Ivanković do kuće Zdravko Brajković, pa od kuće Slaven Vukoja-Zaja do kuće Mario Golemac)
 • Subota, 30. prosinca u 9,00 s. početak
  Potoci Polje, II. polovica (od kuće Pero Sesar do kuće Zdravko Bošnjak)
 • Nedjelja, 31. prosinca u 14,00 s. početak
  Krivina – Vojna cesta (od Ilije Pehara do Mije Bevande)
 • Utorak, 2. siječnja u 9,00 s. početak
  Đubrani, Bučići, pa Vrapčići (od kuće Stojan Tomić Ciglana pa do kraja)
 • Srijeda, 3. siječnja u 9,00 s. početak
  Livač i Kuti, Livač (od Davora Kožula do Srećka Andrića, Kuti (od Joze Bilušića do Jure Kordića).
 • Četvrtak, 4. siječnja u 9,00 s. početak
  Gornji Potoci (od Smiljana Perića do Zvonke Perića). Humilišani (od Franca Brajkovića do Ante Crnjca). Prigrađani-Salakovac (Milica Božić).
 • Petak, 5. siječnja u 9,00 s. početak
  Potoci Magistrala i Livodine (od kuće Robert Zovko do kuće Željko Zovko)
 • Subota, 6. siječnja ( Bogojavljenje ) u 14,00 s. početak
  Bočine (od Bože Mihalja do Igora Šarića), Emaus, Samostan i Župna kuća i time završavam.

Za blagoslov pripremite: Stol s bijelim stolnjakom, na stolu križ, upaljena svijeća i blagoslovljena voda i ovako uvijek pripremite kad imate bolesnika ili staru osobu za ispovijed u kući, zatim sva obitelj na okupu, ako je moguće, jer ovo je ustvari blagoslov obitelji. Usput popisujem članove obitelji radi brojnog stanja u župi, a vi recite samo one koji žive u vašim obiteljima, a oni koji su svoje obitelji zasnovali u svijetu neka se jave tamošnjim župnim uredima, a neoženjene i neudate sinove i kćeri po svijetu pišete sa sobom, ukoliko se nigdje tamo nisu prijavili. Oni koji u svoje kuće dolaze ponekad ili vikendom, neka budu za blagoslov u svojim kućama. Pomozite da koga ne preskočim, a ako se i to dogodi, naravno nenamjerno, odmah mi javite, ili meni ili ljudima koji idu sa mnom. Oni koji zbog opravdanih razloga ne mogu biti za vrijeme blagoslova kod kuće, neka kod susjeda ili rodbine ostave ključ ili kakvu poruku, jer se ne bih ponovo vraćao blagoslivljati one kojih nije bilo uz blagoslov, osim baš ako je opravdan razlog. Uz blagoslov dijelim jednolisne kalendare i naljepnice. Ovaj će raspored stajati na oglasnoj ploči, župnom portalu, a imate ga i u dnu crkve pa ga možete uzeti. Ako tijekom blagoslova ispadne što nepredviđeno imat ćemo svi razumijevanja jedni prema drugima. Hvala!

Vaš župnik: Don Rajko Marković