I ove godine započeli smo dostojno Korizmu u Bijelom Polju s uobičajenim Križnim putom u našoj župnoj crkvi. Trećega petka u Korizmi, 1. ožujka 2024., a tako i svakoga petka, u 17,00 sati vjerni puk bjelopoljske župe, sa svojim župnikom don Rajkom, redovito obavlja pobožnost Križnog puta sa sv. Misom.

 Vjernici su se i ovoga petka odazvali u vrlo velikom broju: djeca, mladi, pjevači, ministranti, odrasli, pa je tako lijepo bilo doživjeti kako svijet pobožno, predvođen župnikom, mladićima i ministrantima, u molitvi i pjesmi, sudjeluje od postaje do postaje u Križnom putu. Pjevači su intonirali, a čitav puk, između postaja, prihvaćao poznatu pučku pjesmu „Stala plačuć tužna Mati“.  

Kruna svega na kraju bila je sv. Misa, pod kojom su ministranti posluživali, mladi čitali, pjevači predvodili liturgijsko pjevanje uz sudjelovanje svega puka Božjega. Pod sv. Misom dosta se svijeta i pričestilo, pa je tako bjelopoljski puk pobožno i dostojno ušao u ovu Korizmu. Bogu hvala!