Župne oglase možete uzeti u dnu crkve, a imate ih i na oglasnoj ploči i na Portalu naše župe.

 • Sv. Mise kroz tjedan govorit će se u 7,00 sati ujutro, osim srijede i petka u 17,00 sati. Slijede misne nakane i darovatelji….
  • Ponedjeljak, 18. ožujka, 7,00 sati
   Obitelj za ++ rodit. Anku i Jozu Vukoja
   6,30 sati sv. Misa u Samostanu
   Druga obljetnica župnoga Folklora, osnovani 18. III. 2022.
  • Utorak, sv. Josip, 19. ožujka, 7,00 sati
   Jozepka s obit. za + muža Mirka, sv. Matu, sv. Matiju i sve ost. ++ iz obit. Ivanković
   18.00 sati sv. Misa u Katedrali
   19,00 sati Polaganje vijenaca ispred Spomenika poginulim braniteljima – Kosača
   19,15 sati Premijera dokumentarnog filma Priče iz logora IV. Osnov. Šk. – Kosača
  • Srijeda, 20. ožujka, 17,00 sati
   Zdravko Orlović za + suprugu Ankicu
   17,30 sati Nikola Zane za ++ rodit. Ivu i Dragicu i sve ostale ++ iz obit.
  • Četvrtak, 21. ožujka, 7,00 sati – Prvi dan proljeća
   N. N. daje sv. Misu na svoju nakanu
  • Petak, 22. ožujka – Križni put, 17,00 sati
   Jozo i Dunja Jerkić za++rod. Ivana,Božicu,Milu i Mariju i ost.++
   7,00 sati sv. Misa u Samostanu
  • Subota, 23. ožujka, 7,00 sati
   N. N. daje sv. Misu na svoju nakanu
   Uskrsna ispovijed u našoj župi: u 14,00 sati djeca i mladi, u 15,30 sati odrasli
   9,00 sati vjeronauk samo za Prvopričesnike
  • Cvjetnica, 24. ožujka
   11,00 Misa za narod naše župe
 • Sv. Misa u sljedeću nedjelju, na Cvjetnicu, 24. ožujka samo jedna u 11,00 sati.
 • Za Crkvu u KM.: Janja Đopa 100, Ivan Raič 100, Velimir Kožulj 60, Nikola Zane 60, Vinko Perić 50 i Ante Zovko 70.
 • Za Caritas u KM.: Janja Đopa 20, Ivan Raič 20, Mario Mikulić 20, Janja Mandić 30, Mara Kožul 20, Vjekoslav Golemac 10, Matija Kolobara 10, Matija Kolobara KSA 10, Vinko Perić 10 i Ante Zovko 20.
 • Za župni listić u KM.: Janja Đopa 10, Ivan Raič 10, Mara Kožul 10, Velimir Kožulj 10, Matija Kolobara 10, Nikola Zane 10, Vinko Perić 10 i Ante Zovko 10.
 • U petak, 22. ožujka bit će Križni put sa sv. Misom u crkvi u 17,00 s.
 • Župni vjeronauk: u subotu vjeronauk i proba samo za Prvopričesnike u 9,00 s., a za ostalu školsku djecu sada nećemo imati župni vjeronauk, nastavljamo poslije uskrsnih blagdana.
 • U četvrtak, 21. ožujka je prvi dan proljeća.
 • U utorak, 19. ožujka je sv. Josip, zaručnik BDM i zaštitnik naše Mostarsko-duvanjske biskupije, svečana sv. Misa u katedrali u 18,00 sati, koju predvodi mons. Zdenko Križić, nadbiskup splitsko-makarski, potičem sve koji mogu pođite na ovo slavlje, ide i župnik.
 • U utorak, 19. ožujka organizira se Program povodom 30. obljetnice raspuštanja logora IV. Osnovna škola u Mostaru. Sv. Misa u Katedrali u 18,00 sati, polaganje vijenaca kod Spomenika pred Kosačom u 19,00 sati i Premijera dokumentarnog filma Priče iz logora IV. Osnovna škola Mostar, Kosača u 17,15 sati. Plakat imate u dnu crkve, svi ste pozvani, preporučam-odazovite se, ide i župnik.
 • Uskrsna ispovijed: U sljedeću subotu, 23. ožujka zakazujem uskrsnu ispovijed u našoj župi: u 14,00 sati djeca i mladi, a u 15,30 sati odrasli.
  Molim vas odazovite se svi na sv. ispovijed, bit će više svećenika, tijekom sv. ispovijedi dijelit će i sv. pričest za sve. Ovih dana su ispovijedi i po svim našim župama u Mostaru, pa pronađite prikladan termin za ispovijed i nemojte ostati neispovjeđeni. Pripremimo se za sv. ispovijed i dođimo svi, potaknimo jedni druge, pomirimo se s Bogom i sa svojim bližnjim, pa će nam tako i Uskrs zasjati u svoj svojoj radosti. Stare i nemoćne u župi sam ispovijedio, imamo ih 100, ako je tko slučajno ostao neispovjeđen javite mi ovih dana.
 • Župni Folklor: probe, po dogovoru, a danas poslije pučke sv. Mise u 12,00 sati u župnoj dvorani.
 • Župni Folklor: U ponedjeljak, 18. ožujka naš Folklor obilježava svoju drugu obljetnicu postojanja i djelovanja, osnovani smo u petak, 18. ožujka 2022. u 20,30 sati kad smo imali u našoj župnoj dvorani Osnivačku skupštinu i prvo okupljanje našega župnog domaćeg Folklora pod nazivom HKUD „Bijelo Polje“ Mostar, sastavljeno isključivo d mladih, na koju se odazvalo 50 mladića i djevojka i taj se broj uglavnom zadržao do danas, jer nam se ovih dana javilo nanovo još 16 mladih za župni Folklor. Imamo iza sebe lijepi broj nastupa na kojima smo osvjetlali obraz svoje župe, a sada su pred nama probe i novi nastupi, koje želimo odgovorno odrađivati, Bogu na slavu, župi na ponos, a nama na radost. Našemu Folkloru čestitamo i želimo mu dobar uspjeh i Božji blagoslov.
 • Ministrantski sastanak u subotu poslije ispovijedi u 14,30 s., a svi ministranti u nedjelju, na Cvjetnicu, u 10,30 sati biti obučeni u sakristiji.
 • Na Veliki Petak Križni put na Humu u 14,00 sati.
 • U Emausu, 20. III. u 17,00 sati Duhovna obnova za bračne parove, javite se u Župni ured.
 • Katedrala, 21. III. od 17,30 do 18,30 sati Duhovna obnova za mlade.
 • Predaja caritasovih kutijica: svi koji ste u caritasove kutijice ili u kuverte skupljali priloge u Korizmi za djecu s potrebama, donesite ih danas pred oltar, a vi stariji koji niste imali kutijice, a želite dati svoj korizmeni prilog za djecu s potrebama, sada će 2 naša ministranta stati vani na vrata crkve pa možete dati svoj prilog u košarice, ova je akcija dobrotvorna i drage volje, izvan lemuzine, lemuzina ide u druge svrhe.
 • Svi mladi koji se žele vjenčati u našoj župi o. g. neka mi se jave da zauzmu termin, a zaruke jedan mjesec prije vjenčanja.
 • Najavljujem na vrijeme-Za Veliki Četvrtak i Veliku Subotu organiziramo i ove godine u našoj župi cjelonoćno i cjelodnevno klanjanje u crkvi za sve vjernike u župi, a predvodit će naši mladi, o tome ćemo više u sljedeću nedjelju. Na Veliku Subotu dežuraju kod Groba Isusova Ministranti, Učenici viših razreda Osnovne škole i Djeca po razredima, objavit ćemo imena i satnicu na našem župnom portalu, a u noći s Velikog Četvrtka na Veliki Petak dežurat će: Apostoli-mladići iz Folklora, ostali Folkloraši i Mladi iz župe, pa neka se Mladi, koji žele dežurati kod Presvetog Sakramenta po pola sata, jave župniku ovih dana ili u subotu poslije sv. ispovijedi u 14,00 sati, a svi su vjernici naravno pozvani na Klanjanje i osobnu Molitvu kroz ova 2 dana, Veliki Četvrtak po noći uz Presveti Sakramenat i Veliku Subotu po danu uz Grob Isusov.
 • U nedjelju je Cvjetnica, spomen Kristova svečanog ulaska u Jeruzalem, blagoslov maslinovih grančica, procesija i čitana Muka G.N.I. Krista. Sv. Misa samo jedna za čitavu župu u 11,00 sati. Zbog vanjske procesije i velikog mnoštva naroda, nemojte auta parkirati pred župnom kućom, ulazna kapija bit će zatvorena. Maslinove grančice za blagoslov ponesite uza se, a župnik će pripremiti grančice za potrebe crkve.
 • Križni put Vojno-Đubrani: održat će se danas, po ustaljenom običaju, u 5. Nedjelju Korizme, započinjemo od Prve postaje u 14,00 sati. Pozivam vas sve na ovaj povijesni Križni put, kakvo god bude vrijeme, nećemo odustajati. Svi oni koji su zaduženi za bilo kakve uloge u Križnom putu, nositi križ, pojačalo, ministranti…neka dođu pred župnu kuću u 13,30 sati.
 • Ako tko ima kakvih obveza u Župnom uredu, neka dođe poslije sv. Mise.

Sve vas pozdravlja i na sve zaziva Božji blagoslov,

vaš župnik don Rajko Marković