Župne oglase možete uzeti u dnu crkve, a imate ih i na oglasnoj ploči i na Portalu naše župe.

 • Sv. Mise kroz tjedan govorit će se ponedjeljak u 6,30 sati, utorak u 7,00, a u ostale dane u 18,00 sati, osim subote kad nema sv. Mise u župi. Slijede misne nakane i darovatelji….
  • Ponedjeljak, 29. travnja, 6,30 sati
   Stoja Grgić za + muža Franju i ost. ++
   10,00 sati sv. Misa-zadušnica u Sarajevu za + don Iliju Miškića
  • Utorak, 30. travnja, 7,00 sati
   Slavko Sesar s obit. za + m. Stanu Sesar i sve ++ iz obit. Sesar
  • Srijeda, sv. Josip Radnik, 1. svibnja, 18,00 sati
   Miroslav Kordić za ++ rodit. Tomislava i Katu i tetku Maru Jukić
   17,00 sati Obit. za ++ Ivana i Zdenku Glavina
  • Četvrtak, 2. svibnja, 18,00 sati – Klanjanje
   Boro Sesar za ++ rodit. Jozu i Radicu i ost. ++ iz obit.
   19,00 sati Ivan Zovko za ++ rod. Slavka i Maru, babu Lucu, djeda Iliju, Luku i Maru
  • Petak, 3. svibnja, 18,00 sati – Prvi petak ispovijed
   Mile i Jelena Zadro za ++ rodit. Vidaka i Maru, Antu i Ružu i ost. ++ iz obit. Zadro i Kordić
   7,00 sati sv. Misa u Samostanu
  • Subota, 4. svibnja – Nema sv. Mise u župi
   SHKM – Gospić: 17,00 sv. Misa na Stadionu u Gospiću
  • Nedjelja, 5. svibnja – Prva nedjelja ispovijed
   9,00 Mara Šunjić za + supr. Vinka i + sina Borisa
   11,00 Misa za narod naše župe
 • Sv. Mise u sljedeću nedjelju, 5. svibnja: u 9,00 i 11,00 sati.
 • Za Crkvu u KM: Mirko Golemac 100, Obit. + Anđelka Zlatića 150, Jozo Kordić 200, Mate Jurić 100, Goran Bošković 200, Mladenci Vedran i Nikolina 100, Obit. + Venke Bazina 100 i Gordana Marić 50.
 • Za Caritas u KM: Gordana Marić 20.
 • Za župni listić u KM: Mirko Golemac 10 i Mladenci Vedran i Nikolina 20.
 • U ovom tjednu su Prvi petak i Prva nedjelja, ispovijedam pola sata prije sv. Misa.
 • Jučer smo imali u našoj župi Susret preko 250 ministranata našega Mostarskog dekanata, program duhovno-rekreativno-športskog sadržaja odvijao se od 10,00 do 16,00 sati, bilo je lijepo i svi smo se razišli zadovoljni. Bogu hvala!
 • Prvopričesnici: vi ćete obaviti pobožnost 6 Prvih nedjelja na čast Gospi, a u sljedeću nedjelju je Prva nedjelja u mjesecu svibnju, pa ćete doći u 8,30 sati ujutro na sv. ispovijed i onda ćete se pod sv. Misom pričestiti i tako ćete obaviti pobožnost Prve nedjelje, čuvajte se teška grijeha da se svaku večer u svibnju možete pod sv. Misom pričestiti, a u mjesec dana trebate se ispovijediti. U srijedu dođite na pobožnost Gospi pola sata prije krunice u pola 6 navečer, da se pripremite, a danas poslije sv. Misa primit ćete svi u Sakristiji DVD-e i albume od Prve sv. Pričesti, stigli su jučer. Za vrijeme Gospinih pobožnosti dolazite pola sata prije da se pripremite za čitanja, Molitvu vjernika i predmoljenje krunice.
 • Župni vjeronauk: u sljedeću subotu nema vjeronauka, jer hodočastimo na SHKM u Gospić.
 • SHKM – Gospić 2024.: U sljedeću subotu, 4. svibnja je SHKM u Gospiću, gdje idu i naši mladi, te naše kandidatice i novakinje s odgojiteljicom iz našeg Samostana, skupa sa župnikom, jednim busom. Okupljanje je u subotu u 4,5 sata ujutro pred župnom kućom, a polazak u 5,00 sati ujutro, na Bijaču dolazimo na granicu i autocestom putujemo prema župi Brinje u Lici gdje gostujemo skupa sa župom sv. Tome iz Mostara, tamo smo u 10,00 sati, slijedi doručak, pa prigodni program gdje se predstavljamo jedni drugima, zatim obilazak kulturnih znamenitosti i u 12,00 sati ručak uz druženje, pjesmu i razgovor. U 13,00 sati polazak za Gospić na gradski Trg, gdje se organizira prigodni glazbeni program, tu dobivamo lunch-pakete i majice, a u 15,00 sati krećemo s Trga prema Stadionu, gdje se slavi u 17,00 sati svečana sv. Misa. Poslije sv. Mise opet se vraćamo na Trg gdje će biti koncert u 19,00 sati. Poslije koncerta krećemo kućama i dolazimo u nedjelju poslije ponoća u Bijelo Polje. Mladi ponijeti dokumente, jakne, nešto hrane za puta, džeparac, kabanice – ne kišobrane i svoje osobne stvari. Dogovor za hodočasnike u Gospić danas poslije folklorne probe u 12,45 s. u župnoj dvorani.
 • Župni Folklor: proba danas i u nedjelju u 12,00 sati, poslije pučke sv. Mise, a u ostale dane probe po dogovoru. Novi Folkloraši proba u četvrtak u 21,00 sat, poslije škole.
 • Svibanjska pobožnost: od srijede, 1. svibnja počinje Gospin mjesec svibanj i svibanjske pobožnosti u našoj župi, svaku večer u 18,00 sati bit će u našoj crkvi pobožnost Gospi: krunica, litanije i sv. Misa, a četvrtkom klanjanje Presvetom Oltarskom Sakramentu za duhovna zvanja i osobne potrebe. Krunicu predmole zajedno sva djeca Osnovne škole, a posebno naši ovogodišnji i lanjski Prvopričesnici skupa s ministrantima, pa neka naši Prvopričesnici ovogodišnji i lanjski i naši ministranti svaku večer dođu pola sata prije, da se mogu pripremiti za molitvu, čitanja i ministriranje. Potičem vas sve na ovu Gospinu pobožnost i djecu i vas starije i roditelje napomenite djeci da dolaze a i vi im dajte dobar primjer svojim dolaskom.
 • Pred nama je Gospin mjesec svibanj, pa molim žene iz župe koje u svojim dvorištima imaju lijepoga cvijeće da se povežu s našom časnom sestrom, koja kiti crkvu, kako bi naša župna crkva bila lijepo ukrašena svakog radnog dana i svake nedjelje. Hvala unaprijed!
 • U srijedu, 1. svibnja je sv. Josip Radnik, nezapovjedan blagdan, patron župe Domanovići, sv. Misa na Domanovićima u 11,00 sati, ide i župnik, a kod nas u crkvi u 18,00 sati pobožnost i sv. Misa.
 • Ako tko ima kakvih obveza u Župnom uredu, neka dođe poslije sv. Mise.
 • Ovih dana umrla je naša župljanka Venka Bazina, za pokoj njezine duše, pomolimo se! Pokoj vječni daruj joj Gospodine….

Sve vas pozdravlja i na sve zaziva Božji blagoslov,

vaš župnik don Rajko Marković